Pooja odasındaki Rangoli, evde uyum, sağlık ve pozitif huzur verir. Rangoli, Tanrıça Laxmi’nin evinize girdiğini gösterir. Evimize gelen negatif enerjiyi kapatır. Birçok tasarım farklı bir desenle gelir ve pooja odası için başlangıçtan uzman düzeyinde tasarım kullanılabilir. Pooja odası için bu rangoli tasarımları deneyin, evinizdeki huzurlu atmosferi yakalayın.

Resimlerle Pooja Odası için Basit Rangoli Tasarımları:

İşte pooja odası için en iyi 9 rangoli tasarımı, insanlar pooja odasında mevcut olan alanlarına göre rangoli tasarımı için becerilerini kullanabilirler..

1. Zor Ama Sevimli Rangoli Tasarımı:

Zor Ama Sevimli Rangoli Tasarımı

Ev tapınağınızda daha fazla alanınız varsa ve rangoli tasarımı için daha fazla zamanınız varsa, o zaman bunu deneyebilirsiniz, pooja odası için özel bir rangoli tasarımıdır. Bu tasarımı yapmak zor görünüyor, ancak bu tasarımı çizmek için kullanılan renkli pirinç, beyaz kum ve artı nokta gibi birçok malzeme üzerine divas koyabilirsiniz. Diwali veya dussehra navratri gibi herhangi bir festival için özel olarak yapılmış bu tasarım.

2. Mini Pooja Odası Rangoli:

Mini Pooja Odası Rangoli

Pooja odası için düzenli rangoli tasarımları yapmaya karar verdiğimizde, kadınlar yaratıcılıklarını pooja odasında kullanmayı severler. Küçük ev tapınağının önünde küçük bir alanınız varsa, o zaman bu, pooja ghar için en iyi rangoli’dir. Bu küçük ve hızlı yapılana göre ayarlanabilir.

3. Sınır Rangoli Tasarımı:

Sınır Rangoli Tasarımı

Bazen insanlar ev tapınakları için rangoli tasarımını kullanmayı severler, ancak düşük alan nedeniyle çoğunlukla herhangi bir düz siyah kare taş üzerinde tasarım yapmaya çalışırlar. Bu en iyi fikir ve border rangoli pooja odasına da klasik bir görünüm kazandırıyor. Acil acil durum tasarımınız için bu tasarımı deneyin.

4. Basit Rangoli Tasarımı:

Basit Rangoli Tasarımı

Pooja odası için daha az zaman rangoli tasarımları, isterseniz bu tasarım parçası pooja odası için en basit rangoli. Rangoli’nin sadece turuncu, yeşil ve beyaz renk kombinasyonunu kullanmak, ilk bakışta havalı bir izlenim bırakıyor. Çiçekler, rangoli deseni için basit ama sevimli bir seçimdir..

5. Gece için Rangoli Tasarımı:

Gece için Rangoli Tasarımı

Birçok festival, insanlar bu mevsimi aileleriyle birlikte geçirmeyi sever ve bu tür etkinliklerden aldıkları pozitif enerjiye güvenirler. Evde tam gün festival işlevi gördüğünde, gece rangoli pooja odası için en iyi kısım olduğunda, yumuşak kalp dokunuşunda etkili bir yol sağlar. Rangoli’de ‘diva’ veya ‘panti’ kullanmak, pooja odası için yeni bir görünüm verir.

6. Pooja Odası için Peacock Rangoli Tasarımı:

Pooja Odası için Peacock Rangoli Tasarımı

Tavus kuşu sanatı, Rangoli desenindeki en iyi tasarımdır; Tavus kuşu koleksiyonlarında birkaç tasarım deneyin ve pooja odasının önündeki düz bir yüzeye çizin. Kenarlığın her noktasından renkli yapın ve her boşluk için mavi renkli bir doldurma eki verin. Bu, yaratıcılığınıza göre deneyebileceğiniz uzman bir rangoli tasarımı türüdür..

7. Shivratri Pooja Odası Rangoli:

Shivratri Pooja Oda Rangoli

Birçok insan lord kutlama gününe göre bir rangoli çizmeyi sever, lord shiva özel rangoli herkes basit bir şekilde tasarlayabilir. Bu tasarım pooja odası için uygun konfor sağlar. Koyu beyaz kalın kum çizgileri kullanarak ve herhangi bir renk kullanmadan Lord Bholenath ‘pind’ tipi bir yapı yapabilirsiniz. Bu tasarım Maha shivaratri gününde kullanışlıdır.

8. Pooja Odası için Çakra Rangoli:

Pooja Odası için Çakra Rangoli

Rangoli tasarımında daha fazla desene göre, çakra rangoli tasarımı pooja odası için de en iyi seçenektir. Daha fazla çabaya gerek yok, sadece beyaz renkli rangoli kumu kullanarak bu tasarımı deneyebilirsiniz. Saat yönünde dairesel hareket beyaz çizgiler ve paralel çizgilerle eğri kullanmak, pooja odası için uygun görünümü kullanabilir.

9. Holi için Rangoli Tasarımı:

Holi için Rangoli Tasarımı

Rangoli tasarımında uzmansanız, uygun yüz efektine sahip radha Krishna çift rangoli festival tatili sezonu için iyi bir seçim olabilir. Pooja odasının önünde böyle bir tasarım yapabilirsiniz, biraz daha zaman alacak ama bu resim için iyi bir beğeni alacaksınız. Uygun yüz dokusu dokunuşuyla karışık renkli, rahat bir görünüm verir.

Evde pozitif enerjiyi yakalamayı düşünüyorsanız, pooja odanız için düzenli olarak günlük küçük rangoli tasarımı alın. Her gün farklı desenler ve tasarımlar kullanabilirsiniz, nakshatra’dan rangoli’deki tanrı görüntüleri tasarımlarına kadar, herhangi bir festival için en iyi yoldur. Rangoli, Hindistan’ın canlı kültürüdür.