Geometrik rangoli tasarımları, kendilerine alışılmadık bir bükülme taşır. Onlarda ortak olan tek şey bu değil. Bunları yapmak kolaydır ve sonuç kesinlikle memnuniyet vericidir. Festivalleriniz için denemek ve kutlamak istediğiniz farklı bir şey varsa, bu desenlerden birine bir şans verin..

Resimlerle Güzel Geometrik Rangoli Tasarımları:

1. Diwali Meydanı Rangoli:

Geometrik Rangoli Tasarımları

Bunu yapmak gün gibi kolay, tek yapmanız gereken iki parlak renk seçmek ve daha büyük bir tane oluşturmak için birbiriyle kesişen 4 alternatif renk karesi yapmak. Merkezi iki büyük Diyas ile örtün ve işiniz bitti. Evet, bu kadar kolay!

2. Dairesel Çiçek Gujarati Rangoli:

Dairesel Çiçek Gujarati Rangoli

Bunu yapmak için, sarı ve kırmızı gibi parlak renkleri seçin ve her biri geniş bir mesafeden birkaç çiçek için yuvarlak kabuklar yapmaya başlayın. Ardından, daireyi çevreleyen bir çizgi benzeri veya üçgen desenler kullanarak yaprakları yapın. Bu, bu partinin en kolayı ve aceleniz olduğunda en iyi seçenek.

3. Kırmızı ve Beyaz Yıldız Rangoli:

kırmızı-beyaz-yıldız-rangoli

Kırmızı ve beyazın nihai ölümcül kombinasyonu ile yapılan bu geometrik rangoli tasarımı mükemmellikten başka bir şey değildir. Daha parlak olmasını istiyorsanız, her zaman daha fazla renk ekleyebilir ve rangoli’ye bükebilirsiniz. Merkezi bir kırmızı yıldızla başlayın ve çevreleyen alanı beyaz yıldızlarla doldurun, her birini bir öncekinden biraz daha büyük yapın. Kesişen çizgilere, daha iyi bir bitiş görünümü ortaya çıkarmak için kırmızı bir renk ekleyin.

4. Bağlantılı Piramit Rangoli:

Piramit Rangoli

Oldukça sanatsal olan bu desen renklidir ve Holi ve Diwali gibi festivaller için uygundur. Siyah kenarlıklar yapın ve önce 3B piramit benzeri bir iskelet oluşturun. Ardından, ilerledikçe içlerine farklı renkler koyun ve üçgen gibi görünmeleri için soldaki boşlukları doldurun..

5. Kare Ark Rangoli:

Kare Yay Rangoli

Bu, beyazın öne çıkacağı parlak ışık alanları ve koyu zemin döşemeleri için uygun olan başka bir kırmızı ve beyaz rangoli. Küçük bir orta kare yaparak başlayın ve her taraftan oklar yapın. İç geometrik rangoli resmini kaplayan daha büyük bir kare yay yaparak deseninizi tamamlayın.

6. Dairesel Om Rangoli:

Dairesel Om Rangoli

Shivaratri’yi kutluyorsanız, bu çok fazla güçlük çekmez ve hızlı olsanız bile sizi kolayca yormaz. Sarı, Mavi, kırmızı ve beyaz ile merkezi ‘Om’ yaptıktan sonra devam edin ve parlak renklerle bordür yapın ve işiniz bitti..

7. Üçgen Diwali Rangoli:

Üçgen Diwali Rangoli

Bunun için, çok sayıda üçgen çizmek için parlak gölgelere ve zihinsel hazırlığa ihtiyacınız olacak, hepsi bu. Tüm şekil ve renklerde sıralı üçgenler çizin ve ardından rengi vurgulamak için Diyas’ı çevresine yerleştirin. Sonuç sizi memnun edecek.

Yani, sıradan sıradan rangoli tasarımlarından sıkıldıysanız, salonunuzu veya girişinizi bu desenlerle süsleyebilir ve mükemmelliğiniz için herkesin övgüsünü kazanabilirsiniz..