Rangoli yapımı, Hindistan’ın popüler bir sanat biçimidir. Özellikle Holi, Diwali ve diğer Hint festivalleri gibi festivallerde, renkli pirinç, kuru un, renkli kum veya çiçek yaprakları gibi malzemeler kullanılarak oturma odalarında veya avlularda yerde güzel desenler oluşturulur. Hindu tanrıları için kutsal karşılama alanları olmaları amaçlanmıştır. Tasarımlar genellikle bir nesilden diğerine aktarılarak sanat biçimini ve geleneği canlı tutar..

İşte zemin rangoli tasarımlarından bazıları. Rangoli, mekana sanatsal bir his verir ve çarpıcı görünmesini sağlar. Evleri minimum maliyetle dekore etmek en iyi fikirlerden biridir. Rangoli, her gün çizildiği birçok hanede kesinlikle bir gelenek. Geri kalanında, Diwali ve diğer bazı festivallerle birlikte gelen sadece bir şenlik olayı olabilir. Rangoli, evde refah ve barış için bir karşılamadır.

Basit ve Kolay Hint Kat Rangoli Tasarımları:

Zemin Rangoli Tasarımları

1. Bu Ganesha rangoli zemin tasarımı, Ganesha’ya tam bir bağlılıkla tapınıldığı Diwali gibi Hint festivalleri için en iyisidir. Festivallerimizin çoğunda dini duygularla geleneksel bir uyumdur. Parlak renkler, bir festivalin getirdiği enerjiyi canlandırıyor. Girişindeki efendi ne daha iyi. Ama güvenli yerde yapılmış olmasına dikkat edin..

Kat Rangoli Tasarımları 2

2. Bu, daha çok çiçek tarafına dayanan sanatsal bir desen. Canlı renklere sahip parlak tonlarla güzel bir şekilde tasarlanmıştır. Bu model aynı zamanda bir aile pujası gibi aile işlevleri için de uygundur. Çiçekler, zemin rangoli tasarımlarının estetik dokunuşuna hayat verir.

Kat Rangoli Tasarımları 3

3. Bu güzel zemin rangoli tasarımı, bir tavus kuşunun tasviridir. Üstteki diya, ışık festivali olan Diwali’nin önemini gösterir. Renkli ve parlaktır. Tavus kuşlarının ve çiçeklerin her ikisi de mutlu bir havaya sahiptir ve gerçekten ferahlatıcı ve davetkar görünürler. Diya, karanlığı ve herhangi bir kötülüğü uzaklaştıran ışığın bir göstergesidir..

Kat Rangoli Tasarımları 4

4. Bu çiçekli Diwali rangoli’nin temeli sarı ve teması olarak ışıktır. Basit ama zarif. Sarı, refahın rengidir ve zemin için bu rangoli tasarımında zarif bir şekilde kullanılmıştır. Sıcak ve misafirperver görünüyor.

Kat Rangoli Tasarımları 5

5. Bu rangoli, çok güzel tavus kuşu Rangoli’yi sanatsal bir dokunuşla ölümsüzleştiriyor. Canlı bir renk düzenine sahiptir. Bu zemin rangoli tasarımı, yarışmalar ve takdir kazanmak için en iyisidir.

Kat Rangoli Tasarımları 6

6. Bu, zeminde geometrik olarak çiçek tabanlı rangoli. Zarif deseni ve canlı renkleri görsel bir zevktir. Bu modern rangoli tasarımı, temel kültürel köklerin (rangoli yapımı gibi) bile canlı renk tonlarında boyandığı için Hint geleneğine sızan modernleşmeye işaret ediyor..

Kat Rangoli Tasarımları 7

7. Tavus kuşunun bu çarpıcı temsili, rangoli’deki tüm yarışmalar için kesin bir kazanan. Bir festivali aydınlatabilir ve evinize büyüleyici bir görünüm verebilir..

Kat Rangoli Tasarımları 8

8. Bu simetri sevenler için. Bu geometrik desen, her zemine hoş ve zarif bir görünüm kazandırır. Simetri, gerçek hayatta dengenin korunmasını da gösteren denge sağlar..

Kat Rangoli Tasarımları 9

9. Kırmızı ve sarıya dayanan bu zemin dekorasyonu rangoli, mutlak bir güzelliktir. Sadelik bir sakinlik yayar. Diyas güzel deseni canlandırıyor.

Bunlar diwali için popüler zemin rangoli tasarımlarından bazılarıydı. Rangolis, Hint evlerindeki festivallerin ayrılmaz bir parçasıdır. Renkler ve ışıklar, festivallerin ne için olduğunu gösterir. Geleneksel sanat formu kültürümüze özgüdür. Bu güzel tasarımlar sadece bayram havasında mutluluk yayabilir ve refah getirebilir. Ek olarak, diğer bazı özel durumlarda da seçilebilirler..