Festivalleri kutlamak için parlaklık, renk ve mutluluktan daha iyi bir yol yoktur. Rangoli, hepsine sahip olan ve dolayısıyla Hint kutlamalarının önemli bir parçası haline gelen bir şeydir. Pujalar veya dini bayramlar gibi tüm durumlar için en popüler ve yapılması kolay tasarımlar bu makalede ortaya konmuştur ve her biri aklınızı başınızdan alacaktır..

Hinduizm için Güzel Rangoli Tasarımları:

1. Çiçek Rangoli:

çiçekli Rangoli

Bu, benzersiz çok yönlülüğü nedeniyle Rangolis için en yaygın olarak seçilen taslaktır. Desen, merkezde bir çiçek ve onu çevreleyen birçok küçük çiçek içerebilir. Veya renkleri çeşitli ve göz alıcı olan karmaşık bir çiçek ağı içerebilir. Her iki durumda da, bu çiçek desenlerine çok düşkün olan Hindular arasında Hindistan’ın her yerinde popülerdir..

2. Puja’lar için Diya Rangoli Tasarımı:

Hindu Rangoli Tasarımları - Pujas için Diya Rangoli Tasarımı

Diwali gecelerini kutlamak için özel rangoli burada. Abartılı ve ışığın sembolüne işaret eden Diwali rangoli için yerde bir Diya harika bir fikir. Bunu yapmak için, çevreyi parlak kırmızı veya turuncu renklerle dekore ederken sahnenin merkezini Diya’ya bırakın. Doğal bir hava vermek için çiçekler veya geometrik desenler yapabilirsiniz..

3. Tavus Kuşu Günü Kurtarır:

Hindu Rangoli Tasarımları - Tavus Kuşu Günü Kurtarır

Rangoli, tavus kuşunun iki rengi olan beyaz veya yeşil olabilir. Ancak daha renkli hale getirmek için yeşile yapıştırmak daha iyi bir fikir olacaktır. Tavus kuşunun yüzünü yaparak başlayın ve ardından arkasındaki tüyleri detaylandırarak bitirin..

4. Kırmızı ve Beyaz Rangoli Tasarımı:

Hindu Rangoli Tasarımları - Kırmızı ve Beyaz Rangoli Tasarımı

Önceki renkli olanlardan farklı olarak, bu rangoli motifi oldukça basittir ve sadece iki renk kullanır. Bu, üst düzey süslemelere fazla inanmayan aileler için çok geleneksel bir rangoli olabilir..

5. Ayrıntılı Rangoli Tasarımı:

Hindu Rangoli Tasarımları - Ayrıntılı Rangoli Tasarımı

Hindu rangolis’in beşincisi bir başyapıttır ve bu listedeki en iyi olma ödülünü evine götürür. Tapınan Tanrıların portresinden koridorların dekorasyonu için karmaşık tasarımlara kadar, bu rangoli’yi hayata geçirmenin birçok yolu vardır – hepsinde ortak olan tek öz, ayrıntılara verilen dikkattir..

6. Ganesha Rangoli Tasarımı:

Hindu Rangoli Tasarımları - Ganesha Rangoli Tasarımı

Hindu Rangolis’in büyük bir kısmı en sevdiğimiz Tanrı Lord Ganesha tarafından ele geçirildi. Her yıl binlerce Kızılderili onu elleriyle rangolis yapar ve ona bağlılıkla taparlar. Lord Ganesha’nın nasıl göründüğünün kaba bir taslağını yapın ve sonra yapraklı bir renk yapıyorsanız, genellikle yeşil olan parlak renklerle içini doldurun..

7. Noktalı Rangoli Tasarımı:

Hindu Rangoli Tasarımları - Noktalı Rangoli Tasarımı

Bu çekici bir motif ama tasarımı çok zaman alıyor çünkü her yapı rangoli’nin tasarımını oluşturan çok sayıda noktadan oluşuyor..

8. Yeni Yıl Rangoli Tasarımı:

Hindu Rangoli Tasarımları - Yeni Yıl Rangoli Tasarımı

Yeni yıllar, bölgesel kültürlerine göre farklı eyaletlerde kutlanır, bu nedenle bu rangoli, Bengalce, Pencap veya Marwari Yeni Yılı gibi kendi türlerine göre tüm Hindular arasında ünlüdür..

9. Dairesel Holi Rangoli:

Hindu Rangoli Tasarımları - Dairesel Holi Rangoli

Renk festivalini, tüm renkleri dairesel bir şekilde ayrı ayrı düzenlenmiş parlak dairesel bir rangoli ile kutlamaktan daha iyi bir şey olamaz..

Sonunda, hangi tasarım ve desenin tarzınıza ve zevkinize uygun göründüğüne karar verdiğiniz varsayılabilir. Bir sonraki festival için, düzene hazırlanın ve renklerin şaheseriyle herkesi şaşırtın..