Rangolis, Diwali festivali ve diğer Hint festivalleri sırasında Hindistan’daki hemen hemen tüm evlerin girişini süsledikleri için parlak renkler ve yenilikçi tasarımlarla eş anlamlıdır. Bu eski sanat nesilden nesile aktarılmış ve neredeyse bir ritüel olarak gerçekleştirilmiştir. Bu rangolis genellikle Tanrıça Lakshmi’nin kutsamalarını ve iyi niyetini evlere kabul etmek için yapılır. Rangoli çeşitli şekil ve boyutlarda olabilir ve aynı zamanda renkli veya kasvetli olabilir. Bununla birlikte, aşağıdaki tasarımlar, nokta kullanılmadan daha çok rangoli desenlerine odaklanmaktadır..

Noktasız Rangoli Tasarımları:

Tam Çember:

noktasız rangoli tasarımları

Bu rangoli çok büyük ve dairesel şekli onu öne çıkarıyor. Çeşitli renklerin kullanılması da onu bir gösteri parçası yapar. Kireç yeşili, turuncu, kırmızı ve sarı ile birlikte mavinin iki tonu (daha açık ve daha koyu bir gölge) onu gerçekten sanatsal kılar. Beyazla oluşturulan karmaşık desenler oldukça ustaca yapılmış ve rangoli’nin görünümünü önemli ölçüde iyileştiriyor..

Dönen Etki:

Dönen Etki

Bu rangoli, Diwali ruhunun gerçek bir temsilcisidir – canlı, renkli ve hayat dolu. Ana renklerin bir tür dalga benzeri bir tarzda kullanılması, onu çok daha ilginç kılıyor. Beyaz süslemeler, genel tasarıma ekstra bir şey katıyor. Bu rangoli, gerekli ayrıntılara çok dikkat edilmesi gerektiğinden, adaleti yerine getirme becerisine sahip birini gerektirir..

Tavuskuşu Tasarımı:

tavus kuşu tasarımı

Bu nispeten orta büyüklükteki rangoli’nin çok fazla karakteri var. Orta bölümün tamamı gerçekten güzel ve canlı renklerle tasarlanmıştır. Orta bölümü çevreleyen desen daha incedir, bu nedenle diğer bölümünün gerçekten öne çıkmasına izin verir ve bunun iyi bir nedeni vardır. Tavus kuşu şekli harika bir şekilde yapılmış ve çok fazla sabır ve sanatsal beceri gerektiriyor..

Diya’dan ilham alan tasarım:

Diya'dan ilham alan tasarım

Bu rangoli, ince ancak güçlü bir tasarım oluşturmak için bazı canlı tonlar kullanır. Renklerin kontrastı onu öne çıkarıyor. Sarı, siyah ve turuncu kullanımı bir bakıma çok asil görünmesini sağlar. Tasarımda ‘diyas’ kullanımı, tüm rangoli desenini geliştirmeye yardımcı olur ve ona şenlikli bir dokunuş verir. Bu nedenle, tasarım hakkında bakmayı çok iyi yapan çok ayrıntılı ancak incelikli bir şey var..

Sanatsal Rangoli:

Sanatsal Rangoli

Bu rangoli çok iyi yapılmış ve renk kullanımı onu daha da öne çıkarıyor. Beyaz arka plan, tüm tasarımı gerçekten öne çıkarıyor. Bazı ilginç desenlere şekil vermek için sarı, kırmızı, yeşil ve mavi kullanımı oldukça başarılı. Genel tasarımın her katmanının sunabileceği benzersiz bir şey vardır. Her katmandaki desen ve şekiller birbirinden farklıdır ve birbirini çok iyi tamamlar..

Majesteleri:

Görkemli

Bu rangoli tasarımı, altın renginin kullanımıyla canlandığı için gerçekten görkemli. Bu tasarımda kullanılan ince renkler, ortadaki lotus tasarımını vurgular. Diğerlerinin yanı sıra mor, toz mavi ve yeşil gibi yumuşak tonların kullanılması, rangoli’nin fazla cafcaflı görünmesini engeller. Bununla birlikte, çemberde altın kullanımı ile tasarım yükseltilmiştir. Rangoliyi çok pahalı ve iyi yapılmış gösteriyor..

Katmanlı Çiçek Tasarımı:

Katmanlı Çiçek Tasarımı

Bu rangoli tasarımı gerçekten görülmeye değer. Merkezi çiçek tasarımının ayna görüntüsünü oluşturmak için renklerin kullanılması onu bir kazanan yapar. Tasarımda baskın renk sarı ve farklı tonlarıdır. Bu nedenle, diğer renkler baskın sarı rengi mükemmel bir şekilde tamamlar..

Lord Ganesh Rangoli:

Lord Ganesh Rangoli

Bu rangoli tasarımı yalnızca üç ana rengi kullanır – fuşya pembesi, koyu mor ve kırmızı. Bununla birlikte, beyazın kullanılması genel tasarımı tamamlamaya yardımcı olur. Lord Ganesha’nın ortadaki stratejik yerleşimi, evlerin Diwali için bu rangoli modelini benimsemesini mükemmel kılıyor..

Tencereden İlham Alan Tasarım:

Tencereden İlham Alan Tasarım

Tencereden ilham alan bu tasarım zarif, renkli ve ustaca yaratılmıştır. Garip bir şekilde eşleşen renklerin kullanımı akıllıca yapılmış. Sadece tasarımı incelerseniz festivaller için kullanılan saksıların kullanımını gerçekten fark edeceksiniz..