Rangoli tasarımları insanlar tarafından yapılır ve daha sonra Hindistan ülkesinde çeşitli durumlar için renklendirilir. Farklı yörelere göre farklı terimler verilmiş bir halk sanatı biçimidir. Tamil Rangoli tasarımlarının belirli bir festivali tasvir etmek veya bir kişiliğe saygı göstermek vb. için farklı yolları vardır. Tamiller bu sanat biçimini Kolam olarak adlandırır ve genel olarak Rangoli olarak bilinir..

Tamil Rangoli Tasarımları

Tamil Rangoli Tasarımları:

İşte resimlerle sunulan en iyi 9 Tamil Rangoli tasarımı.

1. Çiçek Desenleri:

çiçek desenleri

Tamiller genellikle bu tür tasarımları kullanır. Çok sayıda çiçek deseni içerirler, bazıları kavisli, bazıları ise sinirlidir. Dönüp dolaşan ve rangoli katmanları oluşturan geometrik desenlere sahipler ve son derece renkliler. Merkezden başlayarak mor ve ardından kırmızı ve yeşil desenli bir çiçek desenimiz var. Sonra bunu pembe bir katman ve ardından kahverengi izler ve son olarak, dairenin her tarafında vermilyonla boyanmış çiçeklere sahibiz..

2. Kolam Tasarımı:

Kolam Tasarım

Bu, yukarıda her zamanki gibi beyaz ile ana hatları çizilen ve ardından rangoli’nin gerçekten parlak görünmesini sağlamak için iyi miktarda renklerle doldurulmuş hoş bir Kolam tasarımıdır. İç dekorasyonda çivit mavisi ve lacivert hakim, dış cephede ise çizilmiş güzel nilüferler nedeniyle pembe renk hakim. Ortadaki saykodelik çiçek deseni gerçekten çok hoş görünüyor ve renk kombinasyonu çok çekici.

3. Hayvan ve Çiçek Tasarımı:

Hayvan ve Çiçek Tasarımı

Kolam tasarımları ayrıca alışılmış tasarım ve şekillerin dışında birçok çiçek, hayvan ve ağaç içerir. Yukarıdaki resimde pembe ile çizilmiş ve boyanmış tavus kuşlarımız var. Mor kuyrukları ve mavi kanatları vardır. Hepsi de tasarımlara dahil edilmiş ağaçların dallarında oturuyorlar..

4. Yeni Yıl İçin Rangoli Tasarımları:

Yeni Yıl İçin Rangoli Tasarımları

Yukarıdaki resimde, Kolam tasarımlarının geometrik desenleriyle bütün bir yolu boyayan bir grup kadın görüyoruz. Sadece düz beyaz renk ile yapıyorlar ama tasarımlar o kadar güzel ve yetenekli ki gözlerinizi onlardan alamıyorsunuz..

5. Basit Kolam Tasarımı:

Basit Kolam Tasarımı

Resim bize çok ilginç bir kolam desenini gösteriyor, çizilmiş ve sonra renkler yerine gıda malzemeleriyle doldurulmuş. Tahıllar, pul biberler ve hatta beyaz çerçeveli kenarlığın üzerine yerleştirilmiş küçük sarı bir çiçek var. Bu tür bir rangoli konseptini bulmak zor ama bize benzersiz olmak ve biraz alışılmışın dışında düşünmek için bir fikir veriyor..

6. Büyük Kolam Tasarımı:

Büyük Kolam Tasarım

Yukarıdaki resimde yapılan Kolam tasarımının düzgün çalışması var. Tam ortada yeşil bir arka planla çizilmiş bir çiçek desenimiz var, ardından daha fazla tasarım geldi ve tüm rangoli, güzel görünmesini sağlayan çeşitli renklerle dairesel bir şekilde yapıldı..

7. Beyaz ve Kahverenginin Kullanıldığı Güzel Kolam Tasarımı:

Beyaz ve Kahverenginin Kullanıldığı Güzel Kolam Tasarımı

Resim, kızına bu sanatı yapmayı öğreten bir öğretmen ya da anne gibi görünüyor. Beyaz ve kahverengi bordürlerde güzel bir kolam tasarımı görüyoruz, içlerinde çok zor gibi görünen tasarımlar var ama biraz özen ve çaba ile düzgün bir şekilde yapılabilir..

8. Tavus Kuşu Rangoli:

Tavus kuşu Rangoli

Yukarıdaki resimde bir tavus kuşu rangoli var. Tavus kuşunun gövdesini oluşturmak için tüm tasarımın önce beyazla ana hatlarının nasıl çizildiğini ve ardından mavi tonlarıyla renklendirildiğini görmek güzel. Ayrıca baş aşağı bir nilüfer şekline sahiptir ve tavus kuşu bunun üzerinde oturuyor gibi görünmektedir..

9. Beyaz Rangoli:

Beyaz Rangoli

Burada yine yollarda yapılmış güzel bir sanat görüyoruz. Desenler beyaz rangoli yardımıyla çok güzel çizilmiş ve kesinlikle göze hitap eden bir şey..