Rangolis, profesyonel olmayan insanlar için gerçekten zorlaşıyor. Genellikle tüm rangoli’yi oldukça dağınık ve düzensiz göstereceklerini düşünürler ve diğer yandan, çok yapay göründükleri için hazır yapışkanlı rangolis satın almak bile istemezler. Rangolis için şablon kullanmak bu durumda en iyi seçenektir. Stencil rangoli tasarımları günümüzde herkesin yoğun programı nedeniyle popülerlik kazanıyor. Rangoli şablonları da bakmak ve çekmek için çok güzel.

Fotoğraflarla Harika Stencil Rangoli Tasarımları:

Eviniz ve ofisleriniz için en çok talep edilen resimli rangoli stencil modelleri aşağıdadır..

1. Rangoli İçin Temel Şablon:

Stencil Rangoli Tasarımları

Yukarıdaki resimde rangoli için şablon satan bir adam görüyoruz. Bu şablonlar, tek yapmanız gereken şablonu, rangoli’nizin yapılmasını istediğiniz yere koymak ve şablonun üzerine rengi koymak olacak şekilde şekillendirilmiş rangoli desenleri veya tasarımlarıdır. Şablon üzerinde, aşağıya düşen ve tasarımın şeklini alan içi boş noktalar vardır ve rengin geri kalanı şablon üzerinde birikmiş olarak kalır. Resimde şablon ve ondan yapılan kalıpların mavi plakalarını görüyoruz..

2. Kolam Stencil Rangoli Tasarımları:

Kolam Stencil Rangoli Tasarımları

Bu rangoli, Laxmi Puja’ya uygundur, çünkü tam merkezde tanrıçanın şablonlu ayaklarına sahiptir. Bordo rengi, dışta bir yıldız şekli ile çevrilidir ve daha sonra yıldızların kıvrımları, bir vazonun şablonlu rangolisini ve üstte tasarımlarını gösterir..

3. Diwali İçin Renkli Stencil Rangoli Tasarımları:

Diwali için Stencil Rangoli Tasarımları

Yukarıda çok güzel bir tasarımımız var. Başlangıçta, kırmızı renkle ve mavi ile çevrelenmiş bir daire yapılmıştır. Beyaz rangoli ile bir tasarım yapmak için bir şablon alındı. Tasarım oldukça güzel ve ortada ‘Diya’ veya ‘Pradeep’ var. Dış tarafta kullanılan, birbiri ardına sarı ve yeşil ile zıt bir şekilde yerleştirilmiş ve iç şablonlu rangoli’yi çevreleyen bir daire haline getirilmiş başka bir şablon şekli vardır..

4. Çiçek Şekli Stencil Rangoli Tasarımı:

Çiçek Şekli Stencil Rangoli Tasarım

Bu tasarımı yapmak için kullanılan parlak mavi bir renk görüyoruz. Bu şekilde satın alınan bir şablon yere serilmiş ve şablonun üzerine renk yayılarak, şablon üzerindeki noktalı alan nedeniyle tasarımın şekle girmesi sağlanmıştır. Bu, rangoli’nizin hem gerçekçi hem de düzgün görünmesini sağlayan oldukça kolay bir yöntemdir..

5. Swastik Rangoli Stencil Tasarımı:

Swastik Rangoli Stencil Tasarımı

Kırmızı rangoli’nin üzerine bir şablonla bir tasarım yapılmış ve kullanılan renk beyaz olmuştur. Merkezdeki tasarım, içinde Lord Ganesha’nın resmini tuttuğu için ana cazibe merkezidir. Mor renkte, tüm turu tamamlamak için 7 kez belirli bir şablon yapıldı.

6. Dussehra için Stencil Rangoli Tasarımı:

Dussehra için Stencil Rangoli Tasarım

Dış daireyi ve üzerindeki tasarımları yapmak için büyük bir şablon kullanılmıştır. Farklı renklerle eklenmiş, orta kısım beyaz renkle elle çizilmiştir. Rangoli, ortada ve dışarıda Mutlu Dussehra yazan özel bir logoya sahip gibi görünüyor..

7. Geleneksel Stencil Rangoli Tasarımları:

Geleneksel Stencil Rangoli Tasarımları

Bu resim farklı bir şablon rangoli veriyor gibi görünüyor. Bu, tozlarla değil, sıvı rangoli renkleri ile yapılmıştır. Kenar çizgisi önce beyazla çizildi, ardından kırmızı, buna göre yeşil eklendi.

8. Dairesel Rangoli Şablonu:

Dairesel Rangoli Stencil

Yukarıdaki resimde, bir tahta üzerinde tasarımlar yapmak için şablonlar kullanan bir bayan görüyoruz. Farklı desenlerdeki farklı renkleri, şablonun belirli bir biçiminde karıştırıyor ve eşleştiriyor. Bu, rangoli’yi aynı anda hem güzel hem de temiz yapar..

9. Lord Ganesha Stencil Rangoli Tasarımı:

Lord Ganesha Stencil Rangoli Tasarım

Şablonun ortasında Lord Ganesha çizilmiş ve şablonun başka bir şekli ile bir daire şeklinde kaplanmıştır. Üzerlerine turuncu ve yeşil renkler serpilir ve merkez kırmızı, mor bir bordür.