Yapay rangoli tasarımları, farklı renkli malzemelerden yapılmış renkli desenlerdir. Bu malzemeler normalde rangolis gibi toz renkler değildir. Rangolis yapmak için boncuklar, mücevherler, çiçek yaprakları, yapraklar, hazır rangoli çıkartmaları ve diğer kurnaz yöntemlerden yapılmıştır. Bu, sanatın varyasyonlarını ekler ve aynı zamanda işi kolaylaştırır.

Fotoğraflarla Muhteşem Yapay Rangoli Tasarımları:

İşte yapımı kolay ve çevreye güzel bir görünüm veren resimlerle en iyi yapay rangoli tasarımlarının bir listesi..

1. Kalp Şeklinde Rangoli Deseni:

Kalp Şeklinde Rangoli Deseni

Yukarıdaki resimde güzelce dikilmiş bir rangoli desenini görebiliriz. Bu desen, boncuklarla dikilmiş dairesel bir kumaşı ve tasarımları ve kahverengi bir iple çevrelenmesini içerir. İki bordürün ortasında mavi rangoli renginin eşit dağıldığını görüyoruz ve dışarıda tüm daireyi çevreleyen kalp şeklinde 8 dikişli tasarım görüyoruz..

2. Ayrılabilir Rangoli Deseni:

Ayrılabilir Rangoli Deseni

Resim bize ayrılabilir bir rangoli deseni gösteriyor. Bu, bordo, kırmızı, gümüş ve altın boncuklarla süslenmiş yeşil bir rangoli. Rangoli’deki dairesel kısım, dış yarıdaki taç yaprağı benzeri şeklin farklı kısımlarına tutturulmuştur. Küçük ‘Pradeep’ tasarımlarıyla daha da eklenirler..

3. Boncuk Kullanarak Tavuskuşu Tasarımı:

Boncuk Kullanarak Tavus Kuşu Tasarımı

Tavus kuşu rangoli tasarımları, yapıldığı mükemmellik nedeniyle güzel görünüyor. Tavus kuşunun gövdesini yapmak için çeşitli şekiller içeriyordu, gövde bordürleri minik sarı boncuklarla yapıldı, kanatlar karışık renklerle tasarlandı, arkadaki tüyler tasarımı daha uygun hale getirmek için mükemmel bir şekilde şekillendirildi. Ortada benzer boncuklarla yapılmış yuvarlak bir tasarım, tasarımın uygun şekle gelmesini sağlamıştır..

4. Lord Ganesha Rangoli Ahşap Kullanıyor:

Lord Ganesha Rangoli Ahşap Kullanıyor

Lord Ganesha şeklindeki bir gravür, taban için kırmızı ile boyanmıştı. Tasarımlar sarı, turuncu, yeşil, leylak rengi vb. gibi farklı renklerle eklendi. Bu, rangoli’yi daha çekici hale getirdi ve Diwali veya Ganesh Chaturthi gibi bir fırsat için uygun.

5. Boncuklu Rangoli Tasarımı:

Boncuklu Rangoli Tasarım

Bu, iki zıt renk kombinasyonuna sahip dört desene sahip ve dört farklı yöne yerleştirilmiş başka bir boncuklu rangoli. Merkezde küçük dairesel bir desen, çekirdekte boncuklu tasarımlar var. Bu, eşkenar dörtgen şeklinde kundans ile en ünlü ve güzel yapay rangoli tasarımlarından biridir..

6. Basit Etiket Rangoli Tasarımları:

Basit Etiket Rangoli Tasarımları

Etiket rangolis, piyasadan aldığınız hazır rangolilerdir. Sadece onları satın almanız, kapağı soymanız ve tasarımınızın olmasını istediğiniz yere yapıştırmanız gerekiyor. Bu, zaman ve çaba harcamaz, işi kolaylaştırır ve rangoli’nin dağınıklığından korkan insanlar bunlara güvenme eğilimindedir. Bu yapay etiket rangoli, güzel ve renklidir çünkü canlı kırmızı, sarı, mavi, yeşil ve mor renkleriyle yapılmıştır..

7. Festivaller İçin Etiket Rangoli Tasarımları:

Festivaller İçin Etiket Rangoli Tasarımları

Yukarıdaki rangoli, Laxmi Puja veya Diwali’ye uygun bir çıkartmadır. Ayakların işareti genellikle tanrıça Laxmi’nin evlerine gelmesini ve onları refah ve mutlulukla kutsamasını isteyenler için tasarlanmıştır. Bu mavi, kırmızı, siyah ve sarı ile basit bir rangoli tasarımıdır. İki ayak arasında tasarımın boş görünmesine izin vermeyen sarı ve yeşil bir çiçek deseni vardır..

8. Yapay Çiçek Rangoli Tasarımları:

Yapay Çiçek Rangoli Tasarımları

Yapay Rangolis de çiçeklerle yapılır. Yukarıdaki resimde sarı ve turuncu kadife çiçeği yaprakları, güller, bir ağaç yaprağı ve beyaz ve mor bir çiçeğin taçyapraklarını görüyoruz. Bir daire içinde bir yıldız olan ve yine ortasında bir daire bulunan rangolis’e eşit olarak yerleşmişlerdir. Bunlar önce tebeşirle tasarlanır ve daha sonra mükemmel görünmesi için çiçek malzemeleriyle eklenir..

9. Yapay Kundan Rangoli Tasarımları:

Yapay Kundan Rangoli Tasarımları

Yukarıdaki rangoli, Güney Hindistan’da, özellikle Bangalore’de popüler olan Kundans ile yapılmıştır. Bu, hazır olarak satılan veya dikilip yapılabilen eksiksiz bir tasarım setidir. Bu yapay Kundan rangoli deseni çok güzel ve çekici.