Su üzerinde Rangoli tasarımları son derece yaratıcı bir fikir. Sadece eski tekniğe yeni bir dokunuş katmakla kalmaz, aynı zamanda muhteşem görünmesini sağlar. Bu fikir artık dekorasyon için fazla zamanı olmayan aileler tarafından benimseniyor. Sade ama zarif ve göz alıcı tutmaya çalışıyorlar. Fazla zaman almayan ve daha iyi sonuç veren kolay yöntemler ararlar. Bu tür rangoli fazla kir oluşturmaz ve temizlenmesi de kolaydır. Ayrıca yerde yer kaplamazlar. Bir su kabına kolayca monte edilebilir. Renkli ve güzel hale getirmek için yaratıcı fikirler de kullanılabilir..

Fotoğraflarla Su Üzerinde Muhteşem Rangoli Tasarımları:

Oturma odaları ve verandalarda çok uygun festivalleriniz için su üzerinde en ünlü rangoli tasarımları resimlerle aşağıdadır..

1. Suda Çiçek Yüzen Rangoli Tasarımları:

Suda Çiçek Yüzen Rangoli Tasarımları

Küçük çiçekler veya çiçek yaprakları, bütün olarak büyük bir çiçek oluşturmak için kullanılabilir. Bu biraz karmaşık olabilir, ancak sonuçta harcanan zamana değer. Bu rangoli’nin karmaşık detayları onu muhteşem gösterebilir. Arka planda bir kontrast renk, ana tasarımı daha da vurgulayacaktır. Kenardaki ince bir bordür rangoli’nin görünümünü tamamlayacak.

2. Suda Mum Ve Gül Yaprakları:

Suda Mum Ve Gül Yaprakları

Küçük yüzen mumlar da suya yerleştirilebilir. Bu, rangoli’nin parlak ve güzel görünmesini sağlar. Mumları çevreleyen birkaç gül yaprağı daha da güzel görünmesini sağlayabilir. Yukarıda gösterildiği gibi bir stand üzerine yerleştirilen bir gemi tüm rangoli’yi vurgular ve neredeyse hiç zaman harcamaz. Rangoli’ye daha fazla ışık eklemek için yerdeki birkaç küçük mum da kullanılabilir. Diyas ile bu tür su rangoli tasarımları, Diwali festivali için mükemmel bir şekilde uygundur..

3. Suda Renkli Çiçek Rangoli:

Suda Renkli Çiçek Rangoli

Yukarıda verilen su üzerindeki rangoli tenezzülü biraz karmaşıktır ancak büyük bir etki sağlar. Kir oluşturmaz ve temizlemesi de kolaydır. Taze çiçekler kolayca bulunur ve ayrıca çok iyi görünürler. Rangoli yapmak için farklı türde renkli yapraklar kullanılabilir. Bu tür rangoli çok taze bir görünüm verir ve gözleri memnun eder..

4. Rangoli’yi Suda Bırakır:

Rangoli'yi Suda Bırakır

Bu rangoli için gerekli malzemeler her yerde mevcuttur. Sadece yapraklar ve renkli rangoli tozu almanız gerekiyor. Ana tasarım taze yapraklar kullanılarak yapılmıştır. Arka planı kaplamak için rangoli tozu veya renkli pirinç kullanılabilir. Güzel bir görünüm elde etmek için farklı yaprak türleri de kullanılabilir. Tasarımcı bir tencere veya kap kullanıldığında en iyi şekilde görünür.

5. Suda Dairesel Şekilli Çiçek Rangoli:

Suda Dairesel Şekilli Çiçek Rangoli

Çiçek yaprakları dairesel desenli rangoli tasarımı oluşturmak için kullanılabilir. Kullanılan kap içi su dolu bir saksı olabilir. Merkezde bir bütün çiçek kullanılabilir ve yüzeyin geri kalanı farklı türde yapraklarla doldurulabilir ve bir desen oluşturulabilir. Bu rangoli’ye renk katmak için yapraklar da kullanılabilir. Bu tür rangoli çok organik bir görünüm verir ve bahçede en iyi şekilde görünecektir..

6. Suda Çiçek Rangoli:

Suda Çiçek Rangoli

Bu tür rangoli basit görünüyor ve aynı zamanda oldukça kolay. Çiçekleri su dolu bir kaba koymanız yeterlidir. Daha fazla renk katmak için kişi yerde dekorasyon da yapabilir. Bu, geminin daha belirgin görünmesini sağlayacak ve ona yaratıcı bir dokunuş katacaktır. Bununla birlikte, ana rangoli’yi aşırı derecede güçlendireceğinden, yerde çok fazla rangoli tozu kullanmadığınızdan emin olunmalıdır..

7. Suda Parıltılı Rangoli:

Suda Parıltılı Rangoli

Bu tür rangoli festival sezonu için en iyisidir. Bazı basit teknikleri izlerseniz, desenin canlı ve renkli görünmesini sağlar. Su üzerinde desen oluşturmak için parıltılı toz kullanılır. Glitter toz ile çalışırken sabırlı olunmalıdır. Rangoli’yi süslemek için mumlar da kullanılabilir. Parlak renkler ve doğru tasarım, bu tür rangoli’nin muhteşem görünmesini sağlayabilir. Bununla birlikte, parıltı tozu su yüzeyinde kolayca yayılma eğilimi gösterdiğinden, çok temiz olmasını beklememelisiniz..

8. Su Üzerinde Yapay Çiçek Rangoli Tasarımları:

Su Üzerinde Yapay Çiçek Rangoli Tasarımları

Rangolis, yapay çiçekler kullanılarak da yapılabilir. Rangolis yapmanın en kolay yolu budur. Sadece yapay çiçekleri seçmeli ve onu dairesel bir kap düzenlemeli. Bu tasarımcı görünüyor ve evleri dekore etmenin harika bir yolu. Çiçeklerin daha çekici görünmesi için üzerine açık ve renkli taşlar da yerleştirilebilir. Küçük ışıklar da kullanılabilir.

9. Suda Lotus Rangoli:

Suda Lotus Rangoli

Tencerenin ortasına yapay veya gerçek bir rangoli yerleştirilebilir ve arka plan tek renkli yapraklarla kaplanabilir. Bu su rangoli tasarımı zarif ve şık görünüyor. Bu model aynı zamanda kolay bir çıkış yolu. Zemin, hazır rangolis olan diyas veya yüzen rangolis kullanılarak da dekore edilebilir. Lotus yerine başka herhangi bir çiçek de merkez parça olarak kullanılabilir. Sudaki bu rangoli küçük tencerelerde en iyi şekilde görünür.

10. Plakadaki Rangoli Toz Tasarımı:

Tabakta Rangoli Toz Tasarımı

Bu, yağ yardımıyla birkaç dakikada güzel bir dekor tasarımı yapmanın en kolay yöntemlerinden biridir. Bunu yapmak için, kişisel tercihe göre normal bir çelik levha boyutu ve herhangi bir çiçek deseni veya herhangi bir Tanrı İmajı olabilen tasarlanmış bir delikli levha. Renkli toz plaka üzerine dağıtılır ve tasarlanan yağlanmış plaka üzerinde şekillendirilir. Daha sonra üzerine su dökülür. Su, tozun üzerinde yüzer ve harika bir görünüm oluşturur..

11. Su Üzerinde Oyulmuş Sebze Rangoli:

Su Üzerinde Oyma Sebze Rangoli

Halk arasında sebze oymacılığı talebi arttı. Günümüzde bu tür sanat eserleri sadece evlilik sırasında değil, aynı zamanda bayram mevsiminde evde de görülmektedir. Sebze oymacılığı, oyulmuş sebzeyi suyun üzerine yerleştirerek ve oyulmuş sebzeleri vurgulayan renkli çakıl taşları veya boyunca yüzen küçük yuvarlak mumlarla süsleyerek Rangoli tasarım çalışması olarak da kullanılabilir..

12. Çiçekli Palmiye Yaprağı Rangoli Tasarım:

Palmiye Yaprağı Çiçekli Rangoli Tasarım

Kocaman bir bakır kase üzerinde suyun üzerinde yüzen palmiye yaprağına yapılan çiçek aranjmanı, göz alıcı bir an. Bu, palmiye yaprağını herhangi bir bayram vesilesiyle kullanmanın ve dekoratif bir malzeme olarak sergilemenin geleneksel yolunu getiriyor..

13. Su Üzerinde Spiral Yüzen Çiçek Aranjmanı:

Su Üzerinde Sarmal Yüzen Çiçek Aranjmanı

Bu tür tasarımda, çeşitli renkli çiçeklerin yaprakları kullanılır ve yeşil çimenlerin üzerine, yaprakların büyük su kabı üzerinde yüzen spiral şeklinde düzenlenmesine yardımcı olan bir taban olarak düzenlenir. Bu tür bir dekorasyon, ziyarete gelen veya bayram mevsiminde gelen Misafirler için bir karşılama notu olarak kullanılabilir..

14. Suda Yüzen Boncuk İşi Rangoli:

Suda Yüzen Boncuk İşi Rangoli

Bu dekorasyon türünde cam kase veya cam kavanoz kullanılır ve su ile doldurulur ve suyun içine çeşitli büyüklükte renkli boncuklar konur. Akşam yemeği partisinde veya festivalde daha rahatlatıcı bir etki vermek için bu düzenin içine ince renkli bir ortam veren mumlar yerleştirilir. Bu tür dekorasyon daha çok Noel ve Yeni Yıl mevsiminde kullanılır..

15. Kaşık Rangoli Tasarımlı Yüzer Diya Tutucu:

Kaşık Rangoli Tasarımlı Yüzer Diya Tutucu

Rangoli dekorasyonu çiçekler, renkli toz, yapraklar kullanılarak yapılabileceği gibi plastik kaşık kullanılarak da yapılabilir. Bu dekorasyonu yapmak için bir paket plastik kaşık, sprey boya ve yapıştırıcı ve taban için plastik bir plaka gereklidir. Kaşık uçları kesilir ve bu uçlar püskürtülerek boyanır ve kullanılan renk kişiye özeldir. Bu kaşık uçları, bir zamanlar kendi tasarımına göre yapıştırılır ve ortasına bir mum yerleştirilir. Bu suda yüzmek için yapılabilir. Bu basit dekorasyon bir zamanlar kendi yaratıcılığından bahsediyor.

16. Kundan Rangoli Tasarımlı Yüzer Diya Tutucu:

Kundan Rangoli Tasarımlı Yüzer Diya Tutucu

Bu, süsleme tabanı olarak Kundan taşından yapılmış ve ortasına küçük bir mum yerleştirilmiş ve daha sonra yüzen suya bırakılan mumluk türlerinden biridir. Rengarenk taşların üzerine düşen mum ışığı, özellikle akşam saatlerinde bakmak için keyifli bir an. Bu tür bir dekorasyon, bir akşam yemeği partisi için veya herhangi bir bayram mevsimi için dekoratif bir parça olarak kullanılabilir..

Rangoli kesinlikle bir evi dekore etmenin yaratıcı bir yoludur. Bu sadece çiçeklerle değil, evde bulunan ve dekoratif bir parçaya dönüştürülebilen diğer eşyalarla da yapılabilir. Bu yaratıcı çalışmalar, sadece bir cam dolapta saklamak yerine, bayram mevsiminde veya bir partide su ve kase kullanarak sergilemek yerine, sanatsal çalışmanın alabileceği kadar basittir..