İnsanların bir sürü görev ve sorumlulukla kuşatıldığı günümüzün telaşlı yaşamında, ister okula giden bir çocuk olsun, ister bir ofis çalışanı olsun, zaman önem merkezi haline geldi. Sonuç olarak, zamanın sürekli farkındalığı, saatin ihtiyacı haline geldi. İnsanoğlu bu amaca hizmet etmek için uzun zamandan beri saat ve kol saatleri kullanmaktadır. Zamanla, asırlık duvar saatleri ve ritim saati tasarımları, yeni dijital saatler ve kol saatleri ile değiştirildi. Ancak geçmişten kalan tatlı anıları hatırlatan nostaljik bir unsur olarak birçok evde eski moda ritmik duvar saatlerine hala yer var..

Ritim Saati temelde her saatin vuruşunda benzersiz bir müzik tonu üreten bir saattir. Böylece hem zamanı tanır hem de melodik müzikten keyif alırsınız. Müzik tonunun türü, ritim saatinin stiline göre değişir..

Hindistan’da Modern Ritim Saat Tasarımları:

Burada resimlerle birlikte 15 basit ve en yeni ritim saati tasarımını listeledik. Onlara bir göz atalım.

1. Ritim Mantel Muslukları:

Ritim Mantel Musluklar

Günümüzde şömineli ve bacalı büyük bir ev bulmak zor. Bu nedenle, şömineler nadiren görülür. Rhythm şömine saati, mamut yapısıyla mükemmel bir şömine rafı görevi görür. Quartz sistem veya guguklu sistem veya basit çivili silindir sistemine dayalı müzik mekanizmasına sahip çeşitli Ritim şömine saatleri vardır. Mantel saatleri ayrıca sarkaç tarzı müzik mekanizmasına sahip olabilir.

2. Ritim Çalar Saat:

Ritim Çalar Saat

Genellikle Ritim saati dediğimizde, bir duvar ritmi veya masa ritmi saati hayal ederiz, çünkü bunlar bir ritim saatinin yaygın versiyonlarıdır. Ancak ritim saatleri minyatür versiyonda da mevcuttur. Boyut, normal bir dijital çalar saate eşdeğerdir, ancak çalışma mekanizması diğer herhangi bir ritim saatininkine benzer. Ritim çalar saatin özelliği, bu saatte ayarlanan alarmın benzersiz bir arzu edilen ritimde çalmasıdır..

3. Ritim Kuvars Saati:

Ritim Kuvars Saat

Bir Kuvars saati, ritim saatleri ile aşılanmış nispeten modern bir teknolojidir. Kuvars saat, düzenli zaman güncellemesi için elektronik olarak dişli bir teknolojiden oluşur ve bu nedenle bir Ritim kuvars saati, saati saatlik veya yarım saatlik olarak bildiren müzikal ritimlerin elektronik olarak üretilmesini içerir. Yani nostaljik bir saat seçeneği istiyorsanız, ancak modern bir teknolojiyle destekleniyorsanız, o zaman Kuvars Ritim saati gitmenin yoludur..

4. Ritim Guguklu Saat:

Ritim Guguklu Saat

Eski zamanlardan beri, Ritim guguklu saat, Ritim Saatlerinin en popüler çeşidi olmuştur. Bunun nedeni, Ritimli bir guguklu saatin, saati bildirmek için her saat başı minyatür bir kuşun çıktığı ritim saati fikrinin arkasındaki özete mükemmel bir şekilde uymasıdır. Bu tarz saatler, tüm saat severler arasında tüm zamanların favorisi olmuştur..

5. Küçük Dünya Ritim Saati Tasarımı:

Küçük Dünya Ritim Saati Tasarımı

Geleneksel olarak saatlerin en eski biçimi Ritim müzikli saatlerdir. Guguklu ritimli saatler, kuvars ritimli saat tasarımları, sarkaçlı ritimli saatler vb. gibi tüm saat türlerini kapsar. İnsanlar saatlerine bir müzik unsurunun eklenmesini severler ve bu nedenle ritim sihirli hareket saati kavramı ortaya çıkmıştır ve bugün geniş bir aynı çeşit.

6. Ritim Masa Saatleri:

Ritim Masa Saatleri

Bugün, her Millennial, yoğun günlük programla başa çıkmakta zorluk çekiyor. Sonuç olarak, her gün günlük aktiviteler, hatta günlük öğünler için sabitlenmiş belirli zaman sürelerine ihtiyaç vardır. Bu zamanlamalarla başa çıkmanıza yardımcı olmak için Ritim Masa Saatleri kullanışlı bir seçenek olabilir. Bu saatler yemek masanızın üzerine yerleştirilebileceği gibi melodik ritimlerle de hoş bir atmosfer yaratabilir..

7. Ritim Sarkaçlı Saat:

Ritim Sarkaçlı Saat

Bir Ritim sarkaçlı saat, sarkacın kinetik enerjisi nedeniyle saatin iç yapısında üretilen potansiyel enerjiden ses çıkarmak için her saat salınan orijinal saatten sarkan yuvarlak şekilli bir metalik sarkaçla donatılmıştır. Sarkaç tarafından salınım sayısı, saat cinsinden bildirilecek süreye eşittir.

8. Hint Ritim Saat Tasarımı:

Hint Ritim Saat Tasarımı

Ritim saati tasarımları kavramı Hintliler arasında da oldukça popüler ve gözdedir. Ayrıca, Hindistan’daki ritim saatleri, özellikle Hint zanaat ve malzemesi ile tasarlananlar, yabancı nüfus tarafından da beğenilmektedir. Kuvars ve Guguklu ritim saatleri, Hindistan’daki en ünlü ritim saati tasarımlarıdır..

9. Ritim Dijital Saati:

Ritim Dijital Saat

Ritim saatlerinin modernizasyonundaki en son gelişme Ritim dijital saatidir. Normal bir dijital saatin tüm özelliklerine sahip, müzikli bildirimler şeklinde eklentileri vardır ve ayrıca size benzersiz bir tonda çalan bir dijital alarm olanağı sunar..

10. Ritim Dede Saati:

Ritim Dede Saat

Ritim dede saati, 19. yüzyılın sonları ve 20. yüzyılın başlarındaki klasik eski moda bir parçadır. Çoğunlukla tüm dedelerimizin var olduğu bir zaman diliminde var olmuştur. Bu nedenle, bu yalnızca büyükbabaların en sevdiği ritim saati stilidir..

11. Ritim Kuvars Çalar Saat:

Ritim Kuvars Çalar Saat

Ritim kuvars çalar saat, hem çalar saat hem de ritim saati özelliklerine sahip, yerli olarak hazırlanmış bir saattir. Saat mekanizmasının Quartz sistemine dayanmaktadır. Bu, saatin elektronik olarak çalıştığı anlamına gelir..

12. Ritim Saati Maliyeti:

Ritim Saati Costco

Costco, Amerika Birleşik Devletleri merkezli, dayanıklı tüketim malları ve bakkaliye ürünleri sunan, dünya çapındaki en büyük Toptancı zincirlerinden biridir. Costco ayrıca Duvar saatleri, Kuvars saatler, Ritim saatler Costco vb. sunan ayrı bir saat segmentine sahiptir. Birçok ritim saati tasarımı stili sunar; asırlık sarkaç tarzından en yeni dijital ritim saatine kadar.

13. Seiko Ritim Saat Tasarımı:

Seiko Ritim Saat Tasarımı

1960’larda, oyunun kurallarını değiştiren Seiko Ritim Saati tanıtıldı. Saatlik ritim olarak sadece yeni çağdaş melodilere sahip olmakla kalmadı, aynı zamanda havalı korkak bir kadran tasarımına da sahipti. 2000 yılında Seiko, büyük satışlar gören ritim saatindeki en popüler “animasyonlu kadran” tasarımını da buldu..

14. Vatandaş Ritim Saat Tasarımı:

Vatandaş Ritim Saat Tasarımı

1930’da Japon ve İsviçreli yatırımcılar tarafından kurulan Citizen’in orijinal kaydı İsviçre’deydi. Citizen, Çevre Dostu saatler ve saatler üretmeye devrim niteliğinde bir katkıya sahiptir. Güneş tabanlı Citizen ritim saatini de geliştirdi. Daha sonra Q’yu da geliştirdi.&Ömrü boyunca pil değişimi bile gerektirmeyen Q Solar teknolojisine sahip saatler.

15. Beatles Ritim Saati:

Beatles Ritim Saati

Ritimli saat tasarımları çok gelişti ve modernleşti. Ritim aynı zamanda basit melodilerden akılda kalıcı karmaşık melodilere ve yenilikçi guguk kuşu çağrılarına doğru büyük bir değişim gördü. Ritim saatlerinde tanıtılan böyle yenilikçi bir ritim, efsanevi “Beatles grubu” müziğiydi ve saat, Beatles ritim saati olarak biliniyordu..

Böylece, artık bir Ritim saatinin tüm çeşitlerine aşina oldunuz. 19. ve 20. yüzyılın başlarındaki saat segmentinde klasik bir hit olan bu ritim saat tasarımları, özellikle nostalji müşterileri için her zaman popüler bir seçim olmuştur..