Aletlerin günden güne kullanımı, manuel ayarlı bir el saati akıllı saati kullanmaktan güneş pili dahili elektronik aletlere geçişi içeren muazzam bir değişiklik gördü. İnsanlar için minimal özelliklere sahip basit bir tasarım gadget’lar çok nadiren kullanılır, bunun yerine müşteriler birden fazla dahili özellik ister. Gelişmiş fiziğin kullanımı ve ileri teknoloji aygıtların tasarımındaki uygulamaları hakkında konuşmak, muazzam bir büyüme kaydetti. Bu geliştirme listesine atomik saat tasarımları da dahildir..

Atom Saati Nedir??

Bu atomik saat, her saniyeyi daha hassas ve doğru bir şekilde ölçerek tam zamanı gösterir. Bu modern hızlı trendde insanlar dakik ve doğru olmak istiyor. En iyi atom saatini yaratma fikri, Columbia Üniversitesi’nden Isidor Rabi Profesörü tarafından geliştirildi..

Atom Saati Nasıl Çalışır??

Bu büyüleyici cihazın icadı, yalnızca fizikle ilgilenen insanlar arasında değil, aynı zamanda işyerinde veya evde harika bir keşfe sahip olmaktan hoşlanan normal insanlar için de büyük bir tepki yarattı. Bu atom saatlerinin nasıl çalıştığını öğrenmek için çok tavsiye edilir. Çocuklarına bilimsel temelli bilgileri öğretebilen ebeveynler, gerçekten de çocuğunu eğitmenin harika bir yoludur..

Bir atom saatinin tam olarak nasıl çalıştığını bilmek için, atom saatinin tasarımında kullanılan tüm parçaların ve kullanılan malzemenin ne olduğunu bilmek çok önemlidir. 1952 yılında Ulusal Standartlar Bürosu, NBS, Amonyak kullanarak atom dünya saatini duyurdu, daha sonra 1952 yılında, atom saatinin çalışmasını sağlayan titreşim kaynağı olarak Sezyum atomu kullanılarak atom saati oluşturuldu. Bir saniyenin tam uzunluğunu belirlemek için icat edildi..

Kesin zamanı belirlemek için, Uluslararası Birimler Sistemi saniyeyi Sezyum atomunun yaptığı salınım sayısı olarak tanımlar ve bu da saniyeyi tanımlar. Atomik element bir fırının içinden geçirilir ve A elementi, durumu A’dan B’ye değiştiren rezonatöre çarpar. A’dan B’ye değişen atomik element, mikrodalga frekansına bağlıdır. A’dan B’ye olan bu değişim, Bir saniyeyi işaret eden 9.192.631.770 salınım alır. Atomik saatin tasarımında kullanılan çalışma teknikleri budur..

Türü ve tasarımını tanımak için bu makale, Evde, işyerinde ve dış mekanlarda ve ayrıca seyahat sırasında kullanılan en iyi 25 atom saatini ortaya koymaktadır. Sezyum atomları önce ısıtılır ve fırın kullanılarak bir demet halinde toplanır ve farklı durumdaki atom rezonatöre gönderilir ve mikrodalga radyasyonuna tabi tutulur. Bu rezonatör, bir atomun bir durumunu diğerine dönüştürmeye yardımcı olur. Arkasındaki ana ideoloji, rezonatör frekansını atom salınımı ile ayarlamaktır. Tamamlanması gereken uzunluk, tam olarak bir saniyeyi belirleyen 9.192.631.770 salınımdır. Aşağıda ayrıntılı olarak listelenen havalı atomik saat tasarımları bulunmaktadır..

Hindistan’da Modern Atomik Saat Tasarımları:

Burada resimlerle birlikte 25 havalı ve en yeni atom saati tasarımını listeledik. Onlara bir göz atalım.

1. Ekranlı Atom Saati:

Ekranlı Atom Saati

İkincisini içeren standart zaman göstergesine sahiptir, bu tür tasarım dünyadaki çoğu insan tarafından en önde gelen ve en yaygın kullanılan atom saati tasarımıdır. La Crosse teknolojisi, bu saatin Ulusal Standartlar ve Teknoloji Enstitüsü ile tasarlanmasında kullanılmaktadır. Ekranın boyutu, ekran kartının genişliğine ve uzunluğuna bağlı olarak küçükten çok büyüğe değişebilir..

2. LED Atomik Saat Tasarımı:

LED Atomik Saat Tasarımı

Işık Yayan Diyot, güç tasarrufu faktörü nedeniyle önem kazanan, güçlü ve en yaygın kullanılan ışık aydınlatıcı yarı iletken ışık kaynağıdır. Akkor ampullerin yerini şimdi LED ışıklar aldı. Bu saat, enerji tasarruflu bir saattir. LED özellikli saat daha uzun süreli kullanım sağlar ve kararlı özelliği sayesinde bu LED atom saati en iyi seçenek olarak kabul edilir, hem sevdiklerinize hem de düğün hediyesi olarak en iyi seçenek olarak kabul edilir.

3. Sıcaklık Göstergeli Atom Saati:

Sıcaklık Göstergeli Atom Saati

Saate eklenen bir diğer özellik ise doğru ve güvenilir hava durumu izleme özelliğidir. Bu cihazdaki hava durumu tahmini, Celsius veya Fahrenheit görüntüleme özelliğine sahiptir. Sıcaklık, müşteri tercihlerine ve seçeneklerine göre görüntülenebilir. Bu saate eklenen bu özellik, doğru ve güvenilir hava durumu izleme özelliğidir. Bu cihazdaki hava durumu tahmini, Celsius veya Fahrenheit görüntüleme özelliğine sahiptir. Sıcaklık, müşteri tercihlerine ve seçeneklerine göre görüntülenebilir. Sıcaklık göstergesi, havanın doğru bir şekilde tahmin edilmesine yardımcı olur, bu da dolaylı olarak müşteriler tarafından yeni teknolojiye sahip bir sıcaklık göstergesi özellikli saatin seçilmesi söz konusu olduğunda güvenilirlik ve güven duygusu yaratır.

4. Atomik Masa Saati:

Atomik Masa Saati

Çalışma söz konusu olduğunda zaman önemli bir faktör olduğundan, herhangi bir kişi tarafından masa saatine çok ihtiyaç duyulur. Bu zaman faktörü, güvenilir bir özelliği olan ve durmayan bir atom saati ile yönetilebilir. Masa saati önemli ve günlük kullanımdır. Önemi ve kullanımı nedeniyle, atom saati kullanılacak en iyisidir. Masa saati, saat ve tarihe güvenebileceğiniz bir masa saati olması için harika bir saat tasarımıdır. Bu saat, kişiyi toplantı veya önemli çağrı hatırlatıcısı ile güncellemek için bir atom saati ile eşleştirilebilen bir android veya IOS özelliği ile tasarlanabilir.

5. Açık Atom Saat Tasarımı:

Açık Atom Saat Tasarımı

Dış mekan atomik tarzı saat, halk tarafından takdir edilen büyük farkı gördü. Konsept saat, tren istasyonu havalimanı ve diğer ofis ortamlarında olduğu gibi tüm önemli durumlarda her zaman gerekli bir faktör olmuştur..

6. Dijital Atomik Saat Tasarımı:

Dijital Atom Saati Tasarımı

İkili saat, geleneksel saat tasarımının modernize edilmiş bir özellik olan atomik saat tasarımı ile birleştirildiği yerlerde takdire şayandır. Geleneksel saat tasarımında üç pimli Romen rakamı veya sayı özelliği bulunur ve saatin merkezinde dijital atomik saat özelliği bulunur..

7. Atomik Dijital Duvar Saati:

Atomik Dijital Duvar Saati

Günümüzde geleneksel duvara asılı musluk tasarımının yerini alan en basit ve en güvenilir tasarıma sahiptir. Geleneksel saat, atomik duvar saati tasarımında görülen ekran özelliği ile gelmiyor..

8. Atom Çalar Saat:

Atom Çalar Saat

Sabah ilk görevi alarmı kapatmak olan ve alarmla uyanmaya güvenen insanlar için, bu atomik alarm entegre yan masa saati tasarımına sahip olmak onlar için harika bir şey. Alarm sesi ya saat sisteminde yerleşik olarak ayarlanabilir ya da USB bağlantı noktasına veya Wi-Fi bağlantılı saate sahip saate favorilerini yükleyebilir..

9. Atomik Seyahat Çalar Saat:

Atomik Seyahat Çalar Saat

Kullanışlı bir tasarımla gelen güvenilir ve dayanıklı bir saat arayan gezginler için bu atomik seyahat çalar saat en çok tavsiye edilen saat tasarımı olacaktır. Saatin boyutu, cihazı taşıması kesinlikle kolay olan bir bilek boyutuyla karşılaştırılabilir. Dış mekan atom saati, seyahat sırasında kesinlikle el bagajında ​​durması gereken en yeni ve modaya uygun bir alettir. Bu tür maceralar gibi uzun mesafe seyahat eden insanlar, bu saate sahip olmak için ideal bir şey olurdu. Ebeveynlerini şaşırtmak isteyen çocuklar için bu tür saatler ideal bir seçimdir..

10. Elektrikli Atomik Saat Tasarımı:

Elektrikli Atom Saat Tasarımı

Elektrik saati, üretim maliyeti ve elektrik tüketimi nedeniyle ortaya çıkan maliyet nedeniyle çok pahalı olabilir. Günün erken saatlerinde işlerini yürüten insanlar için, led ışık özelliğine sahip bir elektrikli atom saati çok yardımcı olabilir. Elektrikli atomik saat, çok düşük elektrik gücüyle çalışır ve bu da onu en fazla enerji tasarrufu sağlayan saat tasarımı yapar..

11. Konuşan LED Atom Saati:

Konuşan LED Atom Saati

Elektronik dünyası söz konusu olduğunda tasarımcılar her zaman bir gelişme kaydetmiştir. Bu geliştirme özelliğine ek olarak, atom saatinden bahsetmek büyük bir gelişme olacaktır. Bu özellik çok kullanışlıdır çünkü saatin her saati gösterme özelliği olduğu için zamanı izleme dürtüsü önlenebilir. Bu konuşan saatin sesi hem kadın hem de erkek sesi olarak mevcuttur, ses tek bir isteğe göre ayarlanabilir..

12. Atomik Renkli Ekran Hava Tahmini Saati:

Atomik Renkli Ekran Hava Tahmini Saati

Elektronik özellikler her geçen yıl ilerledikçe atom saatinin düz ekran özelliği, ekran rengi özelliği ile de değişime uğramıştır. Renkli ekran efekti kullanılarak ekran kartı daha parlak bir şekilde vurgulanabilir. Hava durumu tahmini üst düzey görüntü kalitesi olarak görüntülenir ve bu ekranın rengi parlak ve hoştur. Bulutlar, ay ve mevsim koşulları her zaman ve hava koşullarına göre görüntülenir..

13. Gökyüzü taraması Atomik Saat Tasarımı:

Gökyüzü taraması Atomik Saat Tasarımı

Skys can, popüler olarak atom saati üretimi ile tanınan ünlü bir şirkettir. Bu şirket, ünlü markayı satın almayı seven insanlar arasında oldukça popüler olan 40’tan fazla saat modeli üretmektedir..

14. Akıllı Ev Atom Saati:

Akıllı Ev Atom Saati

Industry 4.0, büyümesini, teknoloji hayranlarının evde sahip olmaktan çok etkilendiği akıllı ev özellikleriyle aldı. Ancak ilerlemesine ek olarak, bu trendin sadece teknoloji hayranlarının değil, aynı zamanda gençlerin ve orta yaştaki kalabalığın da ilgisini çekmesi. Atomik saat özelliği ile oluşturulan bu akıllı ev özelliği ilginç bir kreasyondur..

15. Bluetooth Dahili Atom Saati:

Bluetooth Dahili Atom Saati

Elektronik çağın ilerlemesine göre birçok ilginç ve yaratıcı özelliğe sahip olabilen basit bir saat, Bluetooth özelliğini basit bir atomik saat tasarımına uygulamak harika bir fikir..

16. Ahşap Küp Atom Saat Tasarımı:

Ahşap Küp Atom Saat Tasarımı

Bu ahşap atomik saat tasarımının arkasındaki ideoloji yeşil olmak olabilir. Bu saat ahşap malzeme kullanılarak tasarlanmıştır. Ahşap istenilen şekil ve tasarıma göre kesilir, malzeme daha sonra entegre bir atomik saat özelliğinde tasarlanır..

17. Renkli Panel Atom Saati:

Renkli Panel Atom Saati

Çalışma masasının veya sehpasının rengarenk süslemeler olmasını isteyen bayanlar için, renkli renk panelli bu saat en iyi seçenek olabilir. Panelin rengi mattan parlak renklere kadar olabilir. Renkli panelli atom saati daha çok yan masasında renkli bir saat olmasını seven kızlar için önerilir, bir ofiste güzel bir renkli saat kurmak günü daha renkli hale getirir ve olumlu bir atmosfer yaratır..

18. Lakros Atom Saati:

Lakros Atom Saati

Lakros, atom saati üretiminde ünlü ve dünya lideridir, halk arasında bir atom saati inşa eden lakros teknolojisi olarak adlandırılırlar. Saatin boyutu, müşterinin tercihine veya standart tasarıma göre tasarlanabilir. Bu dünya lideri atom saati, son derece bitmiş ürünleri ve kalitesi nedeniyle müşteri tabanı için muazzam bir değer yarattı..

19. Stand Atom Saati:

Atom Saati Standı

Farklı bir tasarım deseni elde etmek için yaratıcılığı ve benzersiz tasarımı sevenler için ilginç bir seçenek burada. Bu saatin ana özelliği stand olmasıdır. Bu tasarım bir fotoğraf çerçevesine benziyor. Panelin boyutu, küçükten çok büyük panel genişliğine kadar farklılık gösterebilir. Bu saatin çerçevesi, basit bir düz beyaz veya siyah formatta tasarlanabilir veya dekoratif bir çerçeve veya bazı taş çivili çerçevelerden hoşlanan kızlar, atom saati için yaratıcı çerçevelerini oluşturabilir..

20. Güneş Atomik Saat Tasarımı:

Güneş Atomik Saat Tasarımı

Güneş atom saati, yalnızca çevre dostu öğeyi sergilemekle kalmayıp aynı zamanda saat, tarih, ay ve ayrıca sıcaklığı gösteren bu benzersiz özelliğe sahip enerji tasarrufu sağlayan bir ekipman olabilir..

21. Katlanabilir Atom Saati:

Katlanabilir Atom Saati

Atom saatini gösteren bu kolay ve çekici zaman, saatin yerini alabilecek günlük kullanım saatine uygun bir cep saati olarak seyahat saati olarak taşınabilecek en iyi parçalardan biridir. Eşsiz şeyler taşımayı sevenler için o zaman bu olabilir.

22. Büyük Kavisli Ekran Atom Saati:

Büyük Kavisli Ekran Atom Saati

Büyük kavisli ekranlı atom saati, bu modern çağda, ince cilalı cam ekranlı LED ekran özelliğine neden olan ilginç bir buluş. Ekranın boyutu geniş ve kıvrımlı olup atom saatine modern bir dokunuş katar. Kavisli ekran modelleri, bariz tasarımı ve ilgili özellikleri nedeniyle müşteriler arasında büyük tepki topladı..

23. Atom Pili Atom Saati:

Atom Pili Atom Saati

Atomik pil saati pratik ve taşıması kolay bir saattir. Saat pil ile çalıştığı için kolayca taşınabilir ve şarj edilebilir pil kullanma fikri daha çevreci olabilir. Pil genellikle orta boyuttadır, çünkü saatin boyutu da genişlik ve yükseklik olarak küçük ila ortadır. Şarj edilebilir piller hem daha verimli hem de sürdürülebilir.

24. Torchlight ile Atomik Seyahat Saati:

Torchlight ile Atomik Seyahat Saati

Atomik seyahat saati, güvenilirlik ve dayanıklılık özelliği nedeniyle paketlenmesi gereken ilginç ve kullanışlı bir öğedir. Bu saat, fener işlevi olan ek bir özellik ile birlikte gelir. Fenerin rengi genellikle sıcak beyaz veya sarıdır. El feneri ayrıca LED ampulü sayesinde enerji tasarrufu sağlar, LED ampulün rengi parlaktır ve parlaklık insan gözüyle iyi ayarlanır.

25. Telefon Bağlantı Noktası Atom Saati:

Telefon Bağlantı Noktası Atom Saati

Çift işlevli elektronik ürünler, tasarımı ve pratikliği nedeniyle popülerliğini kazanmıştır. Bu telefon portlu atom saati, şarkı dinleme ve telefonu çift olarak şarj etme özelliğinin yanı sıra zaman gösterme özelliği ile de son derece kullanışlı olduğu için genç nesli cezbetmektedir..

Atomik saat tasarımları, muazzam güvenilirliği ve dayanıklılık özelliği nedeniyle sahip olunması gereken iyi bir araçtır. Alıcılar her zaman, makul fiyatla daha uzun süre dayanan ürünler sunan iyi değeri satın almakla ilgilenirler. Bahsedilen bu gerekliliğe ek olarak, güvenilir ve aynı zamanda şık ve moda odaklı bir tasarım olan bir saat satın almak çok iyi bir seçenektir..