Saç tokası, kızların saçlarını güzel bir şekilde tutmaları için önemli bir aksesuar olduğunu kanıtladı. Saç stilinize benzersiz bir görünüm kazandırır ve kısa sürede dağınık olmamasına yardımcı olurlar. Saç tokaları saçınızı yerinde tutarken, saçınızda bulunan herhangi bir aksesuara da ekstra destek sağlar. Ayrıca seçilen markalara göre farklılık gösteren bir dizi renkte gelirler. En iyi markalardan bazıları onları nispeten daha yüksek bir fiyata sunar, ancak fiyatlarının kanıtıdır ve daha uzun süre dayanır. Küçük çocuklardan yaşlı kadınlara kadar saç tokaları ortadan kaldırılamaz. Bazı saç tokaları ve klipsler aşağıda listelenmiştir. Çeşitlere ve her birinin amacına nasıl hizmet ettiğine bir göz atın.

saç tokası çeşitleri

Kadınlar için Saç Tokası Stilleri:

Saç stilinize şık bir görünüm katan farklı saç tokası ve tokası çeşitleri mevcuttur. En çok tutulan moda saç tokalarından bazılarına bir göz atalım.

1. Bobby Saç Tokaları:

saç tokası türleri-bobby-saç

Bobby saç tokaları, Hindistan pazarında bulunan yaygın ve basit saç tokalarıdır. Bunlar, birçok katmanın oluşturulacağı ve korunacağı herhangi bir saç modeli yapmak için oldukça kullanılır. Saçınızı süslemek için kullanılan en eski iğnelerdir. Ayrıca saçınıza bir peruk veya uzatma takmanız gerektiğinde de işe yararlar. Kullanımı kolay bu pinler çok düşük bir maliyetle yaygın olarak bulunur.

2. Saç Tokası Pimleri:

saç tokası çeşitleri

Bu güzel saç tokası ve tokası, saç aksesuarları için alışveriş yaparken en çok seçilen saç tokalarıdır. Çeşitli çekici tasarım ve stillerde mevcutturlar. İstediğiniz kadar saç katmanını bağlamaya yardımcı olan geniş bir tasarıma sahiptirler. Bu tür iğnelerdeki çiçek tasarımı en çekici olanıdır..

3. Saç için Pençe Klipleri:

saç tokası türleri-pençe-klipleri

Pençe klipsler piyasaya çıktıklarından beri ilk tercih olmuştur. Saç stilinizi sağlam tutmak için sıkıdırlar ve saça sıkı bir tutuş sağlarlar. Pençe klipsleri elyaftan yapılmıştır ve çeşitli renk ve tasarımlarda mevcuttur. Kolayca bulunabileceğini ve kullanımı kolay olduğunu göreceğiniz için yoğun bir pazara sahiptirler. Bu tür saç tokası, saçın hacmine uyacak şekilde çeşitli boyutlarda gelir. Bazıları küçük, bazıları ise topuz gibi tüm saçı tutacak kadar büyük..

4. Saç Muz Klipleri:

saç tokası türleri-muz-klipleri

Bu tür saç tokaları, pençe klipslerinden önce piyasaya çıktı ve o zamandan beri hüküm sürüyor. Onlara uygun bir tutuş sağlayan küçük bir tarağın basit bir görünümünü verirler. Bu girly saç tokaları, küçük veya orta uzunlukta bu saçlar için kullanılır. Tüm saçlarınızı kırılmasına izin vermeden bağlamak en iyi seçenektir..

5. Kabarık Saç Tokaları:

saç tokası çeşitleri

Bu farklı saç tokası türü, saç aksesuarlarına yönelik moda saç tokası stillerinin altına düşer. Piyasaya yeni sürüldükleri için kolay bulunmazlar. Güzel bir puf, sakar bir at kuyruğu ve yarım bağlı bir midilli, bu tür tümseklerle taşıdığınız saç modelleridir. Pimler her saç tipine uygundur. Daha çok uzun süre nefes alması gereken bayanlar tarafından kullanılır. Çok maliyetli değiller ve amaca tam olarak hizmet ediyorlar.

6. Snap Klipsi:

saç tokası türleri

Bu girly model saç tokası, saç tellerini tutmak için çok popüler. Metal saç tokası genellikle çocuklar tarafından kullanılıyor ancak günümüzde yetişkinler de kullanıyor. Bunlar çeşitli tasarımlarda, boyutlarda ve çeşitlerde mevcuttur. Küçük saç tellerinin yüze düşmesini engellediği gibi düzenli olarak yapılan ponponları sıkmak için de kullanılır. Çocuklarda sevimli görünüyorlar ve onlar için farklı şekillerde geliyorlar..

7. Tiaras Saç Tokası:

saç tokası çeşitleri

Bu bayan saç tokası, bayanlar tarafından evliliklerde çekici saç stillerini korumak için yaygın olarak kullanılmaktadır. Bu tür iğneler gümüş, altın, elmas Çivili, çeşitli şekiller vb. gibi çeşitli desenlerde gelir. Saç stilinize taç görünümü verirler ve bu nedenle taç saç tokası olarak da bilinirler. Tiara saç tokaları muhtemelen birçok kadın için ortak seçimdir, çünkü bir taç satın almaktan kurtarır.!

8. Saç Çubuğu Pimleri:

saç tokası çeşitleri

Zamanı olmayan bazı kişiler herhangi bir bant veya iğne kullanmaktan kaçınırlar. Sadece saçlarını yapmak için saç çubuklarını taşırlar. Bu tür çubuklar saçınıza sıkı bir topuz vermek için kullanılır. Yapmanız gereken tek şey saçınızı toplayıp yuvarlamak veya topuz yapmak ve çubukları karşılıklı olarak sabitlemek için sabitlemek. Ayrıca çeşitli dekoratif formlarda mevcutturlar..

9. Tüy Şapka Klipsi:

saç tokası türleri-tüy-şapka-klip

Bu tür kız gibi saç tokaları, belirli kontes elbiselerine giyildiğinde size asil bir görünüm verir. Küçük veya şapkalı ve birkaç güzel tüy ve ağ ile çeşitli tasarımlarda mevcutturlar. Tek ihtiyacınız olan küçük bir tutam saç almak ve tokayı/klipi ona doğru çekmek. Bu saç tokası aksesuarı çoğunlukla çocuklar için kullanılır ve sevimli görünür. Kıyafetlerine uyacak şekilde seçilebilecek bir dizi renkte gelirler..

10. Çiçek Tasarımlı Altın Saç Tokası:

saç tokası türleri-altın-çiçek-saç tokası

Bu altın saç tokalarını deneyin ve saç stilinize gelin görünümü kazandırın. Bu tür vintage saç tokası genellikle saç stilinize harika bir görünüm kazandırmak için kullanılır ve ayrıca saçınızı uzun süre tutar, böylece bozulmazlar. Bu tür iğneler çeşitli çiçek, tavus kuşu, kelebek vb. tasarımlarda mevcuttur ve en iyisini seçmeniz zor olacaktır..

11. Gümüş Tarak Pimleri:

saç tokası türleri-gümüş tarak iğnesi

Bu, gelin görünümüne, hatta bazı özel günlerde saç stiline uygun başka bir saç tokası türü denilebilir. Bu tür gümüş güzel saç tokaları, puflarınızı veya diğer bazı saç stillerinizi süslemek için kullanılır. Tarak iğneleri olarak mevcutturlar ve bu nedenle saç stillerine sıkı bir tutuş sağlarlar. Saçı yerinde tutar ve bir yere düşerek saçın rahatsız olmasını engeller. Bu saç tokaları inci beyazı veya pembe renkte gelir.

12. Dekoratif İnci Pimler:

Türleri-Of-Saç-Pimler-Dekoratif-İnci-Pimler.

Bu tür dekoratif saç tokalarını sıkı tutmak ve tasarlamak için kullanmazsanız saç modelleri solgun görünecektir. Bu tür inci saç tokaları, tasarlanmış saçınıza göz alıcı bir görünüm kazandırmak için piyasada oldukça mevcuttur. Bu tür inci iğneler, çeşitli çekici tasarım ve desenlerde mevcuttur. Ayrıca saçınıza biraz görünüm kazandırırlar ve bobby pininden ilham alan tasarım saçınızı bir yerde tutacaktır. Pek çok süslü mağazada bu dekoratif saç tokası bulunur..

13. Kabile Boncuklu Saç Tokaları:

aşiret-boncuk-saç tokası

Bu yeni saç tokası, kabile boncuk tasarımlarından ilham almıştır. Afrika ülkelerinde çok giyilirler. Takması kolay bu pim, kıvrılmış saçlarınıza çekici bir görünüm kazandırır. Ayrıca yüzerken yerliler tarafından saçlarını toplamak için taşınırlar. Boncuklar saç aksesuarına özel bir görünüm katar ve gevşek bir saça sahip olmaya karar verdiğinizde idealdir..

14. Döndürme Pimleri:

tip-of-saç-pin-pin-pin

Basit Bobby iğneleri ile yönetilmesi imkansız olan kıvırcık saçlara sahip olmak! Spin siyah saç tokası spirallere benzer. Kıvırcık saçtan yapılan topuzun dağılmadan uzun süre dayanmasına yardımcı olurlar. Bu tür iğnelerin takılması kolaydır ve kıvırcık saça benzer renk ve dokuya sahip oldukları için insanlar tarafından neredeyse görünmezdir..

15. Yay Saç Tokası:

saç tokası çeşitleri

İşte size şık bir görünüm kazandırmanın yanı sıra saç stilinize de yardımcı olacak dekoratif bir saç tokası tasarımı. Bu pimler Yay tasarımlarında mevcuttur ve aşağı kaymaması için topuzunuzun altına sıkıştırılmıştır. Kolayca kaydıkları ve saç stilinizi dağınık hale getirdikleri için ipeksi saçlar için çok tercih edilirler. Saçınızı yerinde tutmak için oldukça faydalıdırlar ve topuzun gevşemesini önlerler..

16. Timsah Saç Tokası:

Timsah saç tokası, saçınızı topuz şeklinde yapmanıza yardımcı olacaktır. Saçları bağladıktan sonra, bunları bununla kesmeniz yeterlidir. Ayrıca salonlarda, saçın bir bölümünü saçtan önce kırpmak için kullanılır. Genellikle kadınlar tarafından banyodan önce onları bağlamak için tercih edilen bir seçimdir. Piyasada kolayca bulunur.

17. Ahşap Saç Tokası:

Bu saç tokası stili oldukça benzersizdir ve farklı boyutlarda gelir. Ahşaptan yapılmıştır ve bu nedenle uzun süreli kullanıma uygundur. Bazıları saçı topuz yapmak için, diğeri ise at kuyruğu bağlamak için kullanılabilir. Ayrıca çekici görünüyorlar ancak mağazalarda bulmak biraz zor olabilir.

18. Siyah Saç Klipleri:

Bu saç tokası stili, popüler olarak kelebek klipsi olarak bilinir. Klips genellikle saçı orta derecede üstteki yerin arkasından bağlamak için kullanılır. Piyasada bulunan ve kolaylıkla kefil olunabilen en yaygın saç tokası türüdür..

19. Coraline Saç Tokası:

Bu süslü saç tokası, renkli taşlarla süslenmiş güzel bir dekoratif saç tokasıdır ve saç için iyi bir aksesuardır. Genellikle kısa saç hacmi için, genellikle kakülleri yerinde tutmak veya ayrıca saç için dekoratif mücevher parçaları olarak kullanılır..

Saç tokaları ve tokaları her zaman talep görmektedir ve bu nedenle üreticilerin sürekli olarak yeni çekici tasarımlar vermeleri gerekmektedir. Saç tokası gerektirmeyen hiçbir saç modeli yoktur. Piyasada bulunan bazı yeni saç tokası tüy tokası, saç tokası, elmas kelebek vb. bunlardan bazıları saç modellerini denerken olmazsa olmazlardan bazıları ise kullanımları nedeniyle önemlidir. Seçiminizi seçin!