Saç ağartma bugünlerde popüler bir trend. Moda stilistleri ve modeller çeşitli renklerde spor yapıyor ve bu, sıradan gençler ve aynı zamanda onu trendde tutmaktan hoşlanan insanlar için benzer modaya uygun renklendirme yapmak için bilinen bir trend yaratıyor. Çeşitli ünlüler, geçici veya kalıcı olabilen çeşitli bordo, mor ve hatta kırmızı renk tonlarını spor eder..

Genellikle bunları belirli bir parti veya geçici bir amaç için isteyen insanlar, genellikle geçici renk tonlarına sahip sprey şişeleri alırlar. Bunlar temizlenmiş ve uygun şekilde kurutulmuş bölümlere püskürtülebilir ve bunlar bir sonraki temizliğe kadar sürer. Bu aynı zamanda birkaç parti ve her türlü aile etkinliği için spor olabilecek bir şeydir..

4 Basit Adımda Evde Saç Nasıl Beyazlanır?

Bunlar profesyonel yardım almadan kolayca yapılabilir. Ayrıca bunlar kalıcı paketlere göre daha az maliyetlidir. Bunların salonlardan yapılması gerekiyor. Ancak, bir kişi salonlarda fazla para harcamayı düşünmüyorsa, bunları evde deneyebilir, ancak bunun için gerekli ekipman ve şeyler tanınmış şirketlerden satın alınmalıdır. Ayrıca işlem sırasında eldiven takmak oldukça yaygındır..

Ancak, kişi herhangi bir tıbbi tedavi gördüyse veya evde başka herhangi bir renklendirme işlemi yaptıysa veya herhangi bir zarar gördüyse, bunu evde yapmaya çalışmamalıdır. Parayı bir salonda harcamalı ve oradaki profesyonellere, kişinin bu ürünlerle daha önce ne tür etkilerle karşılaştığını ve ayrıca tıbbi profesyonel tavsiyesine göre başka önlemler alınması veya bunlara uyulması gerekip gerekmediğini de daha fazla etki etmemesi gerektiğini söylemelidirler. hasar.

Prosedür İçin Gerekli Temel Araçlar

  • Bleach aktivatör tozu ve geliştirici [Her ikisi de paketle birlikte gelir, kişi satıcıyla görüşerek gücü seçebilir]
  • Plastik kase, plastik spatula ve plastik eldivenler
  • Bir toner [ Bu genellikle paketle birlikte verilir veya bir kişinin bunu ayrıca satın alması gerekir]
  • Saç Kremi [İşlenmiş saçlar için olanlar. Normal klimalar yardımcı olmayacaktır]
  • Yeni kıyafetlerin zarar görmemesi için bu işlemi yaparken eski havlular ve kişi de eski kıyafetleri giymelidir.

Evde Saç Nasıl Ağartılır:

Aşama 1:

İlk adım, toz aktivatörü ve geliştiriciyi karıştırmaktır. Bunlar paketle birlikte gelir ve tüm şirketler benzer türde malzemeler sunar. Güçlü yönler saçın yapısına göre alınmalıdır. Ancak 40 ve 50 dereceleri oldukça yüksektir ve saçlar çok kuru ve kalın olmadığı ve 20 veya 30 derecelerle kolay boyanmadığı sürece uygulanmamalıdır. Bunlar iyice karıştırılmalı ve kişi bunun için plastik kase kullanmalı ve ayrıca eldiven giymelidir..

Adım 2:

Uygulama alt kısımlardan yapılmalı ve ardından köklere yapılmalıdır. Uçlardan yarım uzunluk için daha fazla zaman verin ve ardından kalan kısımlar için köklere kadar uygulayın. Diğer bölümden önce 12 dakika bekleyin ve ardından tekrar 30 dakika bekleyin. O zaman toplam süre 42 dakika olacaktır. Bunu aşmayın yoksa bölümler zarar görür.

Aşama 3:

Tüm karışım temizlenene kadar tüm kafayı duş altında yıkayın..

4. Adım:

Yıkama düzgün bir şekilde yapıldığında toner uygulanmalıdır. Bu bir saç kremi ile takip edilebilir. Bir kişi sonuçtan memnun değilse, bir sonraki salon seansı için rezervasyon yaptırmalıdır. Bu, ağartıcı etkisinin daha parlak görünmesine yardımcı olacaktır.