Tabiat ananın her şeye bir cevabı olduğunda, alopesi areata için de bir cevabı vardır. Bütünsel uzmanlar, Tüy Dökülmesi tehdidini engellemek için kullanılabilecek ev ilaçları olduğunu söylüyor. Çoğu durumda işe yaramadığı için pahalı salon tedavilerine yatırım yapmak zorunda değilsiniz. Bugün, bu tür saç dökülmesi durumlarını tedavi etmek için ev ilaçları hakkında daha fazla konuşmak istiyoruz. Lütfen okumaya devam etmenizi ve aynı konuda bilgi sahibi olmanızı rica ediyoruz..

Alopesi Areata Tedavisi

Alopesi Areata Nedir:

Alopesi, hem erkeklerde hem de kadınlarda yoğun saç dökülmesi ve saç dökülmesinden başka bir şey değildir. Saç dökülmesi, kafa derisinin ve vücudun farklı bölgelerinde dairesel hareketlerle ani olur. Uzmanlar, bireylerin günlük olarak yaklaşık 100 saç telini kaybedeceğini ve bunun normal olduğunu düşünüyor. Ancak yastığınızın çevresinde, havluda, kıyafetlerinizde ve başka herhangi bir yerde saç tutamları ve bol miktarda saç teli olduğunu fark ederseniz, endişelenmeniz gereken an budur. Ayrıca lütfen bir dermatolog tarafından kontrol edildiğinde ve onaylandığında alopesi olabilecek kel bir yama gibi saç inceltme semptomlarını kontrol edin..

Otuzlu yaşlarındaki kadın ve erkeklerin bu durumla en çok karşılaştığı dönemdir. Bunun nedeni sıkıntı yaratan stres, hormonal dengesizlikler ve kötü beslenmedir. Bu tür durumlara yol açan etkenleri düzeltmenin yolları vardır, bunlardan biri bitkisel ilaçlardır, doğrudan mutfaktan.

Alopesi Areata Kürünün Doğal Tedavisi:

Bu yazıda, doğal ev ilaçları kullanarak alopesi areatadan nasıl kurtulacağınız veya nasıl kurtulacağınız konusunda sizi eğiteceğiz..

1. Kanola, hint, hindistancevizi veya zeytin gibi herhangi bir uçucu yağ veya yağlar eşit ölçülerde karıştırılabilir, ısıtılabilir ve doğrudan kafa derisine uygulanabilir. Dolaşım modlarında hafif masajlar yardımcı olacaktır. Sıcak bir türban tedavisi kullanın ve karışımı yarım saat saç derinizde tutun, ardından sadece bitkisel bir şampuanla yıkayın. Bunu haftada üç kez yapın ve bir ay içinde tersine dönmenin sonuçlarını görebilirsiniz..

2. Sarımsak, zencefil ve soğan, ezme veya meyve suyu şeklinde ayrı ayrı harika olurdu. İkisinden birini kullanın ve ikisini bir arada kullanmayın, suyu gece boyunca saç derisine uygulayın ve ertesi sabah bitkisel bir şampuanla başınızı güzelce yıkayın. Haftada üç kez ve bir ay boyunca yapıldığında sonuçlar gösterilir. Bu, alopesi areata için en iyi ev ilaçlarından biridir..

3. Masözünüzden size sıcak saç yağı masajı yapmasını isteyin, bu kan dolaşımına ve saç köklerinin uyarılmasına yardımcı olur. Saç derisini de sağlıklı ve canlı yapar. Dilediğiniz bir esansiyel yağı veya lavanta, lavanta gibi aroma yağlarını aynı anda hem gevşemeyi hem de saç uzamasını sağladığı bilinen bir yağ kullanabilirsiniz. Bununla birlikte, lavanta yağı güçlü olabileceğinden, defne yağı veya badem yağı gibi baz yağ kullanın. Bir ay içinde daha iyi sonuçlar için bunu haftada üç kez yapın.

4. Bu noktada saçınızın ve saç derinizin beslenmeye ihtiyacı vardır ve yeşil çay buna en uygun olanıdır. Çayı sadece suyla ısıtın ve oda sıcaklığına getirin. Suyu saçınıza uygulayın, iyice masaj yapın ve yaprakları altmış dakika boyunca kafanızda tutun. Soğuk suyla yıkayın ve nazikçe havluyla kurulayın. Bir ay içinde daha iyi sonuçlar için bunu haftada üç kez yapın. Yeşil çay alopesi areata için en iyi ve mükemmel tedavidir.

5. Hindistancevizi, alopesi koşullarına yardımcı olmak için harikadır, çünkü nedeni ortadan kaldıracak kadar iyileştirici özelliklere sahiptir. Meyve ayrıca saç folikülü büyümesini ve sağlığını da teşvik etmeye yardımcı olur. Esansiyel yağlar ve proteinler, demir ve potasyum da içeren hindistancevizi sütünü kullanın. Bir ay içinde daha iyi sonuçlar almak için bunu haftada üç kez yapın. Uzmanlar, yağın bile sıcak saç yağı tedavileri için iyi olduğunu söylüyor.

6. Güzellik uzmanları, kınanın alopesi için bir ilaç olarak yüzyıllardır kullanıldığını söylüyor. Ayrıca bir saat bekletildiğinde saça doğal bir renk verir. Kına, saç köklerinin beslenmesine ve güçlenmesine de yardımcı olur. Kahve ve hardal yağı ile birleştirin ve durum zamanla tersine döner. Bir ay içinde daha iyi sonuçlar için bunu haftada bir kez yapın.

7. Ebegümeci çiçekleri, saç dökülmesi koşullarını tersine çevirecek iyileştirici özelliklere sahiptir. Çiçek, sağladığı beslenme ile bilinir, birikmeyi ve kepeklerin giderilmesine de yardımcı olur. Bir çiçek ezmesi harika olurdu, bu yüzden bir ay içinde daha iyi sonuçlar almak için bunu haftada üç kez yapın. Ancak çiçek macunu ile birlikte kullanılacak baz yağ, hardal veya hindistancevizi yağı olacaktır..

8. Amla’daki özellikler, bol miktarda C vitamini ve bir çok antioksidan içerdiğinden, kullanmak için en iyisi olacaktır. Meyve ezmesi veya yağı doğrudan kafaya sürülebilir ve meyveyi her gün tüketebilirseniz dahili olarak da fayda sağlayabilirsiniz..

9. Harika mütevazi yumurta, vejeteryan olsanız bile çok şaşırtıcı. Saçınızın ihtiyaç duyduğu mineraller ve proteinlerin yanı sıra çok fazla kükürt içerir. Yumurta çinko, demir, fosfor, selenyum ve iyot ile dolu olduğundan, saç büyümesi için zeytinyağı gibi bir uçucu yağ ile kullanmak en iyi karışım olacaktır. Bir ay içinde daha iyi sonuçlar için bunu haftada üç kez yapın.

10. Diyetinizi kontrol edin, çünkü siz ne yerseniz osunuz. Çoğu zaman, ne yediğimizi görmezden gelme eğilimindeyiz ve daha sonra tehlikelerimiz için dünyayı suçluyoruz. Öğünleriniz dengeli ve zamanında, bol taze meyve, sebze ve içine su atılmış olmalıdır..

Alopesi Areata Kürünün En İyi Yöntemleri:

Aşağıda alopesi areata sorunu için başka tedaviler var, bunlar kesinlikle etkili bir şekilde tedavi edebilir.

1. Kozmetik Şampuanlardan Uzak Durun:

Alopesi şampuanından nasıl kurtulurum

Doğası gereği kozmetik olan şampuanlar, uzun vadede saçınıza zarar veren ve aşırı saç dökülmesine ve kelliğe neden olan kimyasallarla doldurulur. Aynısı alkol bazlı şampuanlar için de geçerlidir. Her zaman bitkisel bazlı şampuanları kullanmaya çalışmalısınız, çünkü bunlar saçınızın besin maddelerine etkili bir şekilde eklenirler, böylece banyodan sonra saçlarınız iyi nemlendirilmiş, güçlü ve tatlı olur. Saç dökülmesine karşı bitkisel şampuanlar, takdirinize bağlı olarak bir dizi şirket tarafından üretilen satın alınabilir..

2. Nemli Kalın:

Alopesiden Nasıl Kurtulur-Susuz Kalır

Bol su içmek, belirli zamanlarda saç dökülmesine karşı sahip olduğunuz tek savunma olabilir. Vücudunuzun düzgün çalışması için suya ne kadar ihtiyacı varsa, saçlarınız da günlük olarak mümkün olduğunca fazla su içmeyi çok önemli bir konu haline getirir. Saçınız, güçlü ve sağlıklı büyümek için vücudunuzdaki besinleri besler, bu nedenle düzenli olarak doğru su alımını yapmak her zaman daha iyidir, bu da onu alopesi için ev ilaçlarının bir parçası haline getirir..

3. Alopesi Areata İçin Aloe Vera Tedavisi:

Alopesi Aloe Vera'dan Nasıl Kurtulur

Aloe Vera, hem mineraller hem de vitaminler açısından zengindir, bu da onu ev yapımı alopesi areata tedavisini seçerken en iyi savunmadır. Aloe Vera oldukça kolay bir şekilde satın alınabilir ve saç dökülmesinin tedavisinde oldukça etkili bir şekilde uzun yıllardır kullanılmaktadır. Mümkün olan en iyi sonuçları elde etmek için bir dizi sıcak yağ ile karıştırabilirsiniz. Saçınızın köklerinde güçlü bir şekilde büyümesi için ihtiyaç duyduğu tüm gerekli besinleri emmesini ve böylece yaygın saç dökülmesinin yavaş yavaş önlenmesini sağlayacak şekilde saçınıza uygulayın..

4. Alopesi Areata İçin Hava Kuru Tedavisi:

Alopesi Havadan Nasıl Kurtulur?

Saçınızı havayla kurutmak bazen son derece verimli olabilir, çünkü saçınızı fönle kurutmak saçınızın köklerini yakmaya meyilli olduğundan saç dökülmesine neden olur, bu nedenle bu zamanlarda saçınızın bir yıkamadan sonra zamanla doğal olarak kurumasını sağlamak her zaman daha iyidir. Var olan en kolay alopesi tedavilerinden biridir..

5. Bal, Süt ve Yumurta Alopesi Areata’yı Tedavi Edebilir:

Bal, Süt ve Yumurta Alopesi Areata'yı Tedavi Edebilir

Ballı süt ve yumurta karışımı, saç dökülmesinden muzdarip olduğunuzda mükemmel bir alopesi tedavisidir. Alopesi semptomlarının ana dizisi, aşırı saç dökülmesi, kellik ve benzerlerini içerir. Bu karışımı etkilenen bölgelere uygulayın ve yarım saat ile bir saat arasında bekletin, ardından en iyi sonucu almak için saçınızı soğuk suyla yıkayın.

Bu makale, hastalığı tomurcuktan engellemeye yardımcı olmak için alopesi için en iyi ev yapımı tedavilerden bazılarından bahseder. Alopesi tedavisi kolay bir hastalıktır ancak bunu yapmak için biraz zaman gerekir..

Son sözler:

Alopesiyi doğal yoldan tersine çevirmek için on ipucu dışında, sizin için önemli olan;

  • Saçınızda kimyasal olarak indüklenen ürünleri ve kozmetikleri kullanmayı bırakın.
  • Saçınız için saç kurutma makinesi, maşa veya düzleştirici kullanmayı bırakın
  • Meditasyon yapmayı ve yoga yapmayı, derin nefes almayı ve kafa derisine kan dolaşımını uyaran egzersizleri yapmayı öğrenirsiniz.
  • Sadece ev yapımı şampuanlar veya bitkisel şampuanlar kullanın.
  • Doğru saç yağı ve bitkisel karışımları kullanın