Japon Saç Düzleştirme, kıvırcık buklelerinizi düz hale getirmenin ünlü bir yoludur. Asi ve kıvırcık saçlarınızı kalıcı ve pürüzsüz buklelere dönüştürür. Özellikle tecrübesiz bir kişi tarafından yapıldığında olumsuz yan etkileri nedeniyle oldukça tartışmalıdır. Ancak bazı kadınlar bunun güvenli olduğuna ve saçınızı şekillendirmenin harika bir yolu olduğuna yemin ediyor. İnsanlar, buna dahil olan tehlikeli ve toksik kimyasalları keşfettiklerinden, Brezilyalı saç düzleştirme yerine bunu seçmeye başladılar. Bu tarz için gitmek istiyorsanız, önce bir uzmanla konuşmak isteyebilirsiniz. Ancak Japon Saç Düzleştirme tedavisi hakkında size kısa bir fikir ve anlayış kazandıracak bu makaleyi hazırladık..

Japon Saç Düzleştirme

Japon Saç Tedavisinin Tarihçesi:

Japon Saç Tedavisi 2000’li yıllarda New York’ta oldukça popülerdi. Kıvırcık ve kıvırcık saçlarından sıkılan kadınlar için bu yeni tarz bir lütuf olarak geldi. Ve neredeyse bir mucize gibi görünüyordu. Kadınlar bir kuaför salonuna girerler, kimyasal saç tedavisi için 150 ila 800 dolar öderler ve süper seksi, uzun ve şık saçlarla çıkarlardı. En iyi yanı, saçın her zaman düz kalmasıdır; asla büyümedi veya kaynağını değiştirmedi. O zamandan beri popülaritesi artmaya devam etti.

O nasıl çalışır:

Japon Saç Tedavisi, bukleleri gevşeten ve yumuşak ve pürüzsüz hale getiren kalsiyum hidroksit gibi kimyasalların kullanımını içerir. Önce saçlarınız bölümlere ayrılmalıdır. Bundan sonra her bölüm kaliteli bir arındırıcı şampuanla yıkanmalıdır. Saçlı deriden saç tellerine kadar özel bir solüsyon uygulanır. Bundan sonra saçlar fönlenir ve düz ütülenir. Bundan sonra saçlarınız mükemmel pürüzsüz, düz ve uzun görünecek. Ancak saçınız çok kıvırcıksa, tüm işlem tekrarlanacaktır..

Ne Kadar Sürer ve Maliyeti Nedir??

Bu tedavi, zaten iyi kalitede olan saçlar için tavsiye edilmiştir. Saçınıza büyük zarar verebilecek kimyasallar içerdiğinden, saçları zaten kalitesiz olanlarda kullanılamaz. Brezilya Saç Düzleştirme Tedavisinden çok daha uzun olan altı ay kadar sürecek. Bunun maliyeti Queens, New York’ta 150 dolar, Manhattan’da 400 dolar civarında olacak. Pahalı olmasına rağmen, sonuçlar eşit derecede etkilidir.

Japon Saç Düzleştirme Güvenli mi?

Japon Saç düzleştirme prosedürü, kalıcı saç düzleştirme yöntemine benzer. Saç köklerindeki bağları kırmak için ip kimyasalları kullanır. Bu, uzun vadede potansiyel olarak saçınıza zarar verebilir. Ayrıca, bu tedavi güzellik uzmanı tarafından uzmanlık gerektirir. Uygun eğitim ve bilgi eksikliği bir felaket olarak sonuçlanabilir. Her altı ayda bir saçınız birkaç santim uzarken, kökün kıvırcık olduğunu ve bir rötuş gerektirdiğini fark edeceksiniz. Birkaç rötuş folikülü öldürerek saç dökülmesine ve kelliğe neden olabilir..

Japon Saç Düzleştirmenin Faydaları:

Japon Saç Tedavisi tamamlandıktan sonra düz, parlak ve parlak saçlar bekleyebilirsiniz..

Bu tedavinin aşağıdaki faydalarını fark edeceksiniz:

 • Parlak, Parlak saçlar
 • Süper düz kilitler
 • Bukleler veya dalgalar yok
 • Saçınızı şekillendirmek için zaman harcamanıza gerek yok

Japon Saç Düzleştirici Artıları ve Eksileri:

Bu tedaviyi yaptırmanın artıları ve eksileri şunlardır:

Artıları:

 • Saç tokanızı düzleştirir
 • Saç köklerinize parlaklık ve parlaklık katar
 • Uğraşmanız gereken bukleler veya dalgalar olmayacak
 • En az 6 ay boyunca düz saçın keyfini çıkarabilirsiniz.

Eksileri:

 • Zararlı kimyasalların aşırı dozu
 • Saçınızı gerçekten kuru yapar
 • Yüksek bakım gerekli
 • Her 6 ayda bir rötuşlar gereklidir
 • Saçın incelmesine, kırılmasına ve nihayetinde saç dökülmesine neden olabilir

Bu ne işe yarıyor?

Japon Saç Düzleştirme, saçınızın yapısını tamamen değiştirir. Saçınız parlak, güzel, çekici ve çok benzersiz görünecek. Başkaları kötü bir saç günü geçirebilir, ancak sizin için saçlarınız her zaman yumuşak, taze, temiz ve sağlıklı kalacaktır. Saçınızdaki nem mühürlenecek ve tam bir diva gibi görüneceksiniz..

Ne Yapmanıza İzin Verilmiyor?

Düzleştirme işlemi tamamlandıktan sonra saçınıza iyi bakmanız gerekir. 72 saat saçınızı hiçbir şampuanla yıkayamazsınız. Önümüzdeki birkaç gün boyunca saçlarınızı mümkün olduğunca düz ve hareketsiz tutmanız gerekiyor..

Saç Bakım Sonrası Bakımınız Nasıl Yapılır:

Japon Saç Düzleştirme işlemi tamamlandıktan sonra çok dikkatli olmalısınız. İlk yapmanız gereken sabırlı olmaktır. Önümüzdeki beş gün saçlarınızın eklendiği zaman olduğu için bundan at kuyruğu yapmayın. Yine, sizi uçuran veya çok fazla hareket ettiren soğutuculardan uzak durmanız gerekir. Saçın ne kadar sabit kalırsa senin için o kadar iyi.

Nerede Yaptırabilirsiniz ve Neden?

Japon Saç Düzleştirme işlemini daha çok Japon ve Kore salonlarında yaptırabilirsiniz. Ancak New York gibi yerlerde bu tedavi esasen yasaklandı. New York Magazine’e göre, Ted Gibson, Mark Garrison, Charles Washington ve Ric Pipino, çoğunlukla saç üzerindeki olumsuz yan etkileri nedeniyle Japon Tedavilerini kullanmayı bırakan bazı ünlü salonlar..

Bunun İyi Yanı:

Pahalı olmasına rağmen, iyi yanı, önümüzdeki altı ay boyunca düzleştirici veya saç düzleştirici ürünler kullanmak zorunda kalmamanızdır. Yağmurlu ve nemli günlerde dahi saçlarınız her türlü kuruluk ve elektriklenmeden kurtulacaktır. Teknik profesyonel ve çok etkilidir. Yeni saç modelleri denemek isteyenler bunu mutlaka denemeli. Hayatınız biraz daha kolay ve basit hale gelecek ve saçlarınız için hiç endişelenmenize gerek kalmayacak. Bu yüzden Japon Saç Düzleştirme yapan iyi ve uygun bir salona gidin ve yaptırın..

DIY: Evde Japon Saç Düzleştirme:

Tavsiye edilmese de, saçınızı evde nasıl düzleştireceğinizi ve pahalı salonlardan nasıl kaçınacağınızı size göstereceğiz. Prosedürün tam olarak farkında değilseniz, saçınıza zarar verebileceğinizi unutmayın..

1. Ön Tedavi:

İlk olarak, saçınızın tedaviye hazır olduğundan emin olmanız gerekir. Saçınız boya, renk veya diğer kimyasal işlemlerden arındırılmış olmalıdır.

2. İhtiyacınız Olan Şeyler:

Evde kalıcı düzleştirilmiş saçlar oluşturmak için bu malzemeleri hazırlayın:

 • Japon Saç Düzleştirme Tedavi Kiti
 • Canlandıran şampuan
 • bir fön
 • Seramik Kaplı Düzleştirici
 • Plastik Tarak
 • Derin Saç Kremi

3. Şampuan:

Yıkanmış saçlar tedaviye en iyi yanıt verir. Kaliteli bir şampuan kullandığınızdan emin olun.

4. Aktivatör:

Aktivatörü saçınıza uygulayın ve saç derisinden kaçının. Bunun hızlı ve eşit bir şekilde uygulanması gerekiyor

5. Saçı Durulayın:

Aktivatörü 50 dakika beklettikten sonra saçınızı durulayın ve havluyla kurulayın.

6. Fön:

Saçınızı iyonik kurutucu ile fönleyin ve ütüye hazır hale getirin.

7. Yassı Demir:

Ütüyü 350 F’ye ayarlayın ve saçınızı ayırın. Tekdüzelik için her bölümü düzgünce ütüleyin.

8. İkinci Durulama:

Aktivatörü saçınızdan çıkarmak için şimdi saçınızı tekrar durulayın..

9. Fön:

Saçınızı hava ile kurutabilir veya havluyla kurutabilirsiniz..

10. Saçları Kuru Tutun:

Bu işlemden sonra en az 72 saat saç yıkamaktan kaçının..

Bu makalenin, Japon düzleştirme tedavisinin nasıl yapıldığını ve harcadığınız çabaya ve paraya değip değmediğini iyi anlamanıza yardımcı olacağını umuyoruz. Kimyasal kullanan herhangi bir düzleştirme işlemi gibi, Japon versiyonu da saçlarınız için güvenli değildir. Bir süre düz saçların keyfini çıkarırken, hasarı daha erken fark edeceksiniz. Ancak zararın boyutu kişiden kişiye değişir. Gelecekte kelleşmeyi önlemek için zaten kuru, hasarlı saçlarınız varsa bu tedaviden kaçınmanız önerilir.!