Kış aylarında saç bakımında sorun mu yaşıyorsunuz? Cevabınız evet ise, rahatsız etmeyi bırakıp saçınızı kış endişelerinden korumak için kolay ve ev yapımı ipuçlarını öğrenmenin zamanı geldi.. Stylesatlife Saçlarınızı kıştan koruyabileceğiniz, beslenmiş ve sağlıklı tutabileceğiniz kışın saç bakımı için size çeşitli basit ipuçları sunuyor..

Farklı saç tipleri farklı ve özel bakım gerektirir. Kış, sıcaklıkların düşmeye devam ettiği ve saçınızın dokusunun kuruduğu mevsimdir. Saçınızın özel bakıma ihtiyaç duyduğu yılın o kış zamanıdır..

Kışın Saç Bakımı İçin En İyi İpuçları

Kışın saçınızın bakıma ihtiyacı olduğunu hissettiğinizde ve kış mevsiminde saç bakımınızı bilmiyorsanız, sorununuzu evde çok fazla çaba harcamadan çözmenize yardımcı olacak 10 altın kuralı hatırlayın ve uygulayın..

Resimlerle Kışın Saç Bakımı İçin En İyi 10 İpucu :

1. Nemlendirin:

Kış, saçınızı sürekli olarak nemlendirmeniz gereken yılın bir parçasıdır. Piyasada kolayca bulunabilen çeşitli nemlendirici türleri vardır. Tek yapmanız gereken saçınız için mükemmel olanı seçmek.!

Saçı nemlendirin

Piyasada çeşitli nemlendiriciler var ama en önemlisi doğru olanı seçmek. Organik Zeytinyağı nemlendiricileri, konu saç nemlendiricisi seçmek olduğunda en iyi seçenek olabilir. Ayrıca, Stil Aromaterapi Yoğun Saç onarıcı nemlendiriciyi seçebilirsiniz. Saçınızı sağlıklı yapar ve hatta parlak bir görünüm verir..

2. Saçın Kışın Derinlemesine Bakım İhtiyacı:

Her saç tipi, kış aylarında en az haftada bir kez bakıma ihtiyaç duyar. Saçınıza gerekli miktarda sıcak yağ masajı ve proteini verin ve saçınızda bıraktığı farkı görün..

saç kremi

Derinlemesine bakım için Organics Zeytinyağı derin bakım kremini tercih edebilirsiniz. Zeytin, saç dökülmesi sorunu olanlar için harikalar yaratıyor. Saçlarınızı kökten güçlendirir ve daha parlak bir görünüm kazandırır..

3. Fön Yapmaya Hayır Deyin:

Kış aylarında saçlarınız sertleşir ve kontrol edilemez hale gelir. Saçınızı kurumaya karşı korumanın sadece birkaç yolu vardır. Bu durumda, saçınızı çok sık kurutmamanız gerektiğini unutmayın, çünkü fön kurutmak saçınızı gerçekten sertleştirir..

fön

Fön kurutma, yalnızca bir yere acele etmeniz gerektiğinde veya aceleniz varsa, bu da ayda bir veya iki kez bir seçenektir. Saçınızı sağlıklı tutmak için en iyi ve önemli kış saç bakım ipuçlarından biridir..

4. Saçınızı Yağlayın:

Kışın bir başka saç bakımı ipucu da saçı yağlamak. Her zaman saçınızı yağlamayı unutmayın. Yağı bir gece bekletin ve ertesi sabah yıkayın. Saçınızı yıkarken saç kremi kullanmayı unutmayın. Saç tipinize göre mükemmel şampuan ve saç kremini seçin. Yağlamadıysanız saçınızı yıkamayın. Yağlama saçınızı pürüzsüzleştirir; onu şartlandırır ve parlak ve sağlıklı bir görünüm verir..

Saç Yağlı Stil

Mükemmel saç yağını seçmek çok önemlidir. Badem yağları hacimli saçları yönetmek isteyenler için harika bir seçenektir. Diğer durumlarda, Zeytin veya Amla saç yağları mükemmel bir saç ayarı yapar. Saç tipinizi öğrenmenin ve ihtiyacınıza uygun bir saç yağı seçmenin zamanı geldi..

5. Hadi Kapatalım :

Kış mevsimi geldiğinde ve kuru ve yıpranmış saçlardan kurtulmak istediğimizde dışarı çıkmamamız imkansız. Bu nedenle, kışın basit bir saç bakımı için gün boyunca güzel ve modaya uygun bir şapka takmak çok iyi bir fikirdir. Bu size her iki şekilde de hizmet eder.

sadece kapat

Her şeyden önce, hem tatlı hem de renkli bir yün şapka ile kış trendlerini zaten takip ediyor ve aynı zamanda saçlarınızı çok kuru veya kıvırcık olmaktan kurtarıyorsunuz. Ayrıca saçınızı haftada iki veya üç kez kesinlikle yıkayabilirsinizken, saçınızı her gün şampuanlamadığınızdan emin olun..

6. Saçınızı Serbest Bırakın:

Özellikle kış mevsiminde, saçınızı gün boyunca bağlamak zorunda kalmak aptalca bir fikir çünkü o gün hiç de kötü bir saç günü değil. Kışın saçınıza nasıl bakacağınızı gerçekten bilmek istiyorsanız, o zaman tüm gün saçınızı toplamanın çare olmadığını unutmayın..

saçını gevşet

Bu, saçınızın bir yerinde yağın pıhtılaşmasına neden olur ve bu da saçınızı yapışkan ve özensiz yapar ve aslında kötü görünmesine neden olur. Bunun için en iyi yol, saçınızı gevşek tutmak veya en fazla tercihinize göre güzel ve alçak bir at kuyruğu veya topuz yapmak ve hiçbir şeyi abartmamaktır..

7. Bebek Pudrası Numarası:

bebek pudrası hilesi

Kış mevsiminde kepek sorunu mu yaşıyorsunuz? diğer bir problem ise kışın saç dökülmesidir. Artık kış için gerçekten saç bakımına ihtiyacınız var ve bebek pudrası tam size göre. Her şeyden önce, yağlı bir saç deriniz varsa ve çok fazla kepek varsa, saçlarınızı defalarca taramaktan daha iyi bir yol yoktur. saç tellerine yapışan pullar. Ayrıca, elinize biraz bebek pudrası alıp tüm yağı çıkarmak için saçınıza hafifçe akıtabilirsiniz. Bu doğal bakımdan sonra saçı güzelce tarayın.

8. Sıcak Suya Hayır Deyin:

sıcak suya hayır

Kış mevsiminde en iyi saç bakım ipuçlarından biri de saçlarınız için bu mevsimde kesinlikle sıcak suya hayır demenizdir. Sadece ılık suya yapışmalı ve daha sonra saçınızı ılık suyla yıkamalı, böylece nemin mükemmel bir şekilde kilitlenmesini sağlamalısınız. Ayrıca yan etkisi olmayan ve daha fazla şekillendirme için kolay ve pürüzsüz saçlar için saçta bırakılabilen saç kremlerini de tercih edebilirsiniz..

9. Tarağınızı Değiştirin:

Değiştir Tarak

Tamam, saç derinizdeki ve saçınızdaki fırça hissine aşık olmalısınız, ancak kışın saç bakımı için fırçanızı geniş dişli bir tarakla değiştirmeniz gerekir ve eğer tahta ise daha da iyi olur. Saçlarınız kuru, kıvırcık ve kontrol edilemez olduğunda, saçlarınızı çözmek için kelimenin tam anlamıyla mücadele ettiğiniz her zaman görülür. Şimdi, tüm saçınızı koparmadan önce lütfen bir saç spreyi kullanın, böylece saçınızı çok daha kolay yönetilebilir ve fırçalamak için oldukça pürüzsüz bulursunuz ve ardından saç tellerini sürekli kaybetmeden tüm karışıklıkları açın..

10. Saçları Kıştan Korumak İçin Saç Spa Çözümü:

Saç spa çare

Kış aylarında saç bakımı konusunda kafanız karıştıysa, o zaman bir fikir elbette en az haftada bir saç spasıdır. Hayır, endişelenmeyin, düzenli olarak güzellik salonunu ziyaret etmenize gerek yok, bunu evde de yapabilirsiniz. Bu, saçınızı güzelce yağlamak, ardından biraz buhar tedavisi ve ardından ılık suyla saçı şampuanlamaktan başka bir şey değildir. Bu sadece saçınızın pürüzsüz ve ipeksi kalmasına yardımcı olmakla kalmaz, aynı zamanda saç derisindeki kan dolaşımını artırır ve saçın kesinlikle yönetilebilir kalmasına yardımcı olur..

Kış, saçlarınız için gerçekten zor bir dönemdir ve bu nedenle kışın özel saç bakımına çok ihtiyaç vardır. Bu yüzden son günü beklemeyin ve kış aylarında güzel saçlar için tüm ipuçlarını takip edin..

Kış Saç Bakım İpuçları