Şakak bölgesindeki kıllar incelmeye başladığında insanlar genellikle kimyasal ilaçlara yönelirler. Bu sorunla mücadele etmek için başka çeşitli yöntemler vardır. Bazı ev ilaçları da denenebilir.

şakak bölgesinde saç dökülmesi

Temple Saç Dökülmesi Tedavileri:

Şakak bölgesindeki saç dökülmesini tedavi etmek için en popüler 6 ev yapımı yöntem aşağıdadır..

1. Margosa Paketleri:

Bu, yapımı kolay bir pakettir. Bunlar kolayca temin edilebilir ve yan etkisi olmadan kullanılır. Bunlar genellikle ciddi kuruluk veya mantar enfeksiyonu sorunları olan kişiler için iyileştirici bir önlem olarak adlandırılır. Bir kişi, genellikle iyi bilinen ürün satan şirketler tarafından satılan yaprakların kurutulmuş tozlarını satın alabilir. Bunlar yerel pazarlarda mevcutsa taze yapraklarla da yapılabilir, bir kişi bunlardan demet satın alabilir ve daha sonra bir hafta kadar buzdolabında saklayabilir. Bunlar suya batırılabilir ve daha sonra yaklaşık 20 ila 25 dakika uygulanabilen bir macun haline getirilebilir..

Bu yıkanabilir ve daha sonra bir temizleyici ile iyice temizlenebilir. Bu, gözle görülür sonuçları görmek için haftada yaklaşık 2 kez izlenmelidir. Bu genellikle sorunları tedavi etmenin zararsız bir yoludur ve pazardan taze yaprak alamayan insanlar da kurutulmuş tozları satın alabilir ve ardından yaklaşık 6 çay kaşığı bir bardak kaynar suya batırabilir. Bu, bir gece bekletilmeli ve ertesi gün taze neem yapraklarıyla aynı şekilde uygulanabilir..

2. Yumurta Karışımları:

Bölgelere protein bileşenlerinin sağlanmasının faydalı olabileceği görülmektedir. Bir kişi yumurta ve sarısını bir kapta çırpabilir ve buna yoğurt gibi bir miktar daha süt proteini ekleyip mikserle çırpın. Bu masaj hareketlerinde uygulanabilir ve düzenli uygulama ile sonuçlar görülebilir. Ancak bazı kişilerde çiğ yumurta uygulamasına karşı hassasiyet olabilir, bu nedenle kullanımından dolayı bir kişide çıban veya döküntü varsa bu kişiler tarafından kullanılmamalıdır. Bu karışıma karşı hassasiyeti olmayanlar için yaklaşık 20 dakika bekletilmeli ve daha sonra iyi bir temizleyici ile yıkanmalıdır..

3. Hindistan Cevizi Yağı:

Bunun doğal yağları var. Bu, bir kapta bu yağın yaklaşık yarısına kadar bir bardak kadarını dolaylı ısıda ısıtarak ve daha sonra bunu kaynamakta olan suyun üzerine koyarak uygulanabilir. Bu daha sonra hafifçe soğuduğunda ve iyice masaj yapıldığında uygulanabilir. Bu, düzenli olarak yapılabilir ve faydalı sonuçları görmek için iyi bir yumuşak temizleyici ile yıkanabilir.

4. Çemen otu:

Bu, saç derisine topraklanmış bir macun şeklinde uygulanabilen hafif bir ajandır. Bu, iyi sonuçlar görmek için düzenli olarak yapılabilir..

5. Hint Yağı:

Bunun kolayca yeni büyüme sağladığı bilinmektedir. Bu nedenle herhangi bir normal yağa yaklaşık birkaç damla uygulanabilir ve ardından düzenli olarak kullanılabilir. Kişi bunu gece yatmadan önce de uygulayabilir. Bu şekilde bölgede daha uzun süre kalacak ve daha sonra normal olarak temizleyici ile yıkanabilir..

6. Bhringraj:

Bu, iyi markalı şirketlerden satın alınabilir ve daha sonra gece boyunca suya batırılabilir. Bu daha sonra incelme ile karşı karşıya olan şakak bölgesine uygulanabilir. Bu, haftada birkaç kez düzenli olarak yapılabilir ve yaklaşık 20 dakika boyunca uygulanmaya devam edilebilir. Bu, bu tür saç problemini tedavi etmek için çok yararlı ve hafiftir..

Görüntü Kaynağı: Deklanşör stoğu