Vücudumuzun her yerinde milyonlarca saç kökü vardır ve bunların neredeyse %20’si kafa derimizdedir. Çoğunlukla keratin adı verilen bir proteinin küçük yapı taşlarından yapılırlar. Sağlıklı kalmak için beslenmeye ve bakıma ihtiyacı var.

dr batras saç dökülmesi tedavisi

Saçın üç büyüme aşaması vardır, bundan sonra her saçın düşmesi gerekir. İnsan ömrü boyunca 25 kata kadar saç üretebilen sınırlı sayıda saç kökü ile doğarız. Ancak bazen saç dökülmesi çok şiddetlidir ve yeni bir saçla doldurulmaz. Yanlış beslenme dışında birçok neden olabilir..

saç dökülmesi-faktörleri-dr-batra-tedavisi

 • Genetik, kişinin saç mı yoksa kellik mi olduğuna karar vermede önemli bir rol oynar..
 • Anestezi gerektiren bir hastalık veya cerrahi işlem, 2 haftalık ameliyatın ardından akut saç dökülmesine neden olabilir..
 • Saçlarımızı kırmamıza neden olabilecek trikillomani gibi bazı alışkanlıklar olabilir..
 • Ani saç dökülmesine de yol açabilecek ani duygusal ve hormonal değişimler olabilir..

Dr Batra Saç Tedavisi:

Çoğu insan saç problemlerini çok sonra fark eder ve sonra paniklemeye başlar. Dr Batra’nın Saç Dökülmesi Tedavisinin düzeni yeniden sağlamak için geldiği yer burasıdır..

dr-batra-saç-tedavisi

Neden Dr Batra?

 • 250.000’den fazla saç dökülmesi vakasının başarı oranı
 • Homeopati, Trikoloji ve Teknolojinin bütünsel bir kombinasyonu.
 • Video Mikroskobu gibi gelişmiş teşhis tekniği
 • Londra’da eğitim almış Trichologistlerimizin uzmanlığı
 • Düşük seviyeli Lazer tarak & Piller ışık tedavisi
 • Güvenli, etkili ve kalıcı çözümler için güvence.

Teşhisleri:

Dr. Batra’s Clinic, saçların düşmesini engellemek, yenilenmesini ve ardından güçlenmesini sağlamak, günlük yaşam tarzımızın yıpranmasına ve yıpranmasına direnmek için eksiksiz bir yaklaşım benimsiyor..

dr batras saç dökülmesi tedavisi - thruja

1. PC tabanlı bir video mikroskobu olan Foliscope, saç kalınlığını ve yoğunluğunu ölçmek için sadece birkaç dakika sürer. Bu, tanı için sorunlu alanlar ile birlikte saçın ve saç derisinin ana yapısını tanımladığı için tanıya giden ilk adımdır..

2. Ayrıntılı bir vaka geçmişi ve kapsamlı inceleme, durum ve nedenleri hakkında önemli ipuçları sağlayacaktır. Sorunları izole etmek için bu aşamada belirli testler yapılır. Bunlar:

 • Telogen effluvium durumu için çekme testi
 • Alopesi areata için biyopsi
 • Anemi, tiroid ve diyabetle ilgili sorunlar için kan testleri.

3. Homeopati, tedavinin başarısının ilk ayağıdır. Yan etkisi olmayan güvenli ve doğaldır. Bu nedenle, bir sorunu tedavi etmek, başka bir sorunu tetiklemeye yol açmaz. Son 25 yıldır, etkili saç dökülmesi tedavileri için Mazı’nın güçlerini dikkate değer bir başarı ile kullandılar..

4. The Trichological Society of London’dan eğitim alan Trichology uzmanları, üstün hizmet kalitesini garanti eden beceri ve uzmanlığa sahiptir. Tedavileri her hasta için son derece özelleştirilmiştir ve uygun bakım kılavuzlarıyla kalıcı sonuçları teşvik ederek dengenin yeniden sağlanmasına yardımcı olur..

İleri teknoloji bu tedavinin üçüncü ayağıdır. En popüler olanlar:

İsviçre Polarize Işınları (SPR) tedavisi:

 • Saç ve saç derisi bozuklukları için kanıtlanmış Nobel ödüllü Piler Işık Terapisine dayalıdır..

Düşük seviyeli Lazer Tarak:

 • Saç dökülmesini kontrol eder ve saç büyümesi için gerekli olan kan dolaşımını iyileştirir..

5. Beslenme uzmanları, hastalar için diyet sınırlarını dikkatli bir şekilde çizer. 35 yılı aşkın tecrübeleri göz önünde bulundurularak zaman içinde test edilmiş ve formüle edilmiştir..

6. Bakım, kliniğin hastalara sağladığı çeşitli kendi kendine yardım ipuçlarıyla sağlanır. Ayrıca sağlığını korumak için özel olarak formüle edilmiş saç bakım ürünlerine sahiptirler..

Karar:

dr-batra-saç dökülmesi tedavisi

Dr. Batra’nın Kliniği, saç dökülmesi sıkıntılarımızdan kurtulmamıza yardımcı olmak için çevrilmemiş taş bırakmamalarını sağlar. Hasta referansları, etkinliklerinin hacimlerini anlatıyor. Ancak, sonuçları görmek için sabırlı olmalıyız. Ne de olsa, herhangi bir şifa terapisinin ana mantraları sabır ve disiplindir..