Bu gün insanların çok yaygın bir endişesi var, kadın erkek fark etmeksizin saç dökülmesi. Bir kişi, yaygın olarak FFA veya frontal fibrozan alopesi olarak adlandırılan ön kısımda saçsızlıkla karşı karşıyaysa, o kişi bu sorundan sorumlu olabilecek bazı nedenlere yol açabilecek bazı araştırmalara başvurabilir..

ön saç dökülmesi

Nedeni Nedir:

FFA genellikle, besinlerin ipliklerin papillalarına uygun şekilde emilmesini engelleyen androjenlerden kaynaklanır. İpliklerin papillası, androjenleri emmek için bağlayıcı ajan olarak çalışan reseptörlere sahiptir. Bu nedenle çeşitli sorunlara neden olabilir ve köklere kadar yeterince beslenmez. Bu nedenle koltuk altlarından ve kaşlardan birçok kez kıllar dökülmeye başlayabilir ve buna bağlı olabilir..

Frontal Saç Dökülmesi Nasıl Durdurulur:

Bir kişinin ön saç dökülmesi problemini tedavi edebileceği çeşitli yöntemler vardır. Önleyici yöntemlerde, bir kişi genellikle bu sorunun arkasındaki neden olan daha az şekillendirme yapabilir. Isı ve ısı aletlerinin aşırı kullanımından kaçınılabilir. Diğer yöntemlerde daha az veya daha az miktarda ciddi zararlı kimyasallar içeren ürünlerin kullanımı yapılabilir..

Bir kişi ayrıca kötü ürünlerden kaçınabilir ve daha pahalı olan tanınmış ürünleri satın alabilir. Bunlar genellikle bu saç problemini kontrol etmede yardımcı olur. Ayrıca iyi beslenmek gibi başka faktörler de çok önemlidir. Çoğu zaman, bu günlerde bir kişi, yapı taşları olan yeterli protein ve ayrıca sahip olduğumuz yiyeceklerin uygun şekilde sindirilmesine ve emilmesine yardımcı olan lifler ile düzgün bir şekilde dengelenmiş bir diyete sahip olmak için yeterli zamana sahip değildir. Ayrıca vitaminler ve mineraller gibi yeterli vejetaryen ve meyve besinlerinin eksikliği de daha iyi bir diyet çizelgesine sahip olarak iyileştirilebilecek bir neden olabilir..

ön-saç dökülmesi-in-erkek

Bunun için bir kişi bir diyetisyene ve ayrıca yardımcı olabilecek daha iyi bir çizelge önerebilecek bir fizyoterapiste danışabilir. Bir kişi ayrıca kaşıntı ve diğer bakteriyel enfeksiyonlarda bazı iyi anti bakteriyel sabunları kullanabilir. Sık sık, yoğun rutinleri olan kişilerin kafasını düzgün bir şekilde yıkamak için zaman bulamadığı ve bu nedenle normal koşullarda bölgelerin nemlendirilmesinde oldukça yardımcı olan sebum biriktiği ve ayrıca kiri, kiri ve ayrıca orada bulunan tozu da çektiği görülür. atmosfer ve düzenli olarak evden dışarı çıkan insanlar için çok doğrudur. Ancak bunlar, bu sorunu düzgün bir şekilde tedavi etmek için düzenli olarak kullanılmalıdır..

Bir kişi normalde iyi bir temizleyici ile yıkayarak bunu kolayca kontrol edebilir ve bugünlerde çok iyi ürünler sunan mantar önleyici ve ayrıca bektaşi üzümü ve neem gibi doğal bitki ve meyve özleri içeren birkaç marka var. Bir kişi problemle savaşmak için bunlardan kolayca yararlanabilir..

Reçeteli İlaçları Kullanın:

Bu durumda kullanılabilecek çeşitli ilaçlar arasında, doktor reçetesinde herhangi bir mantar sabunu veya kalıbından söz edilmesi oldukça yaygındır. Bu sadece herhangi bir kaşıntıyı önlemekle kalmaz, aynı zamanda daha fazla şiddetlenme sorununu da durdurabilir. Bu aynı zamanda kiri ve sebumu kontrol etmek için de yararlıdır. Ancak sorun çözüldükten sonra kişi buna devam etmezse kaşıntı devam edebilir. İlk tedaviden sonra işlem durdurulursa mantar genellikle daha dirençli hale gelir. Bu nedenle detaylı bir muayeneden sonra hastanın tekrar bu sorunu yaşayabileceği tespit edilirse, topikal sabun ve kalıpların kullanımına devam edilmelidir..

Finasterid:

Bu, testosteronların dihidrotestosterona dönüşümünü durduran bir başka popüler ilaçtır. Ancak bu, hasta ve nedenleri ayrıntılı bir şekilde muayene edildikten sonra reçete edilmelidir, eğer hasta hormonal dengesizlik nedeniyle zayıflama yaşıyorsa veya sadece diyet veya temizlik etkiliyorsa, bunun olumsuz etkileri olabilir. Bu nedenle, yalnızca uygun tavsiyeden sonra bu alınmalıdır..

Aminoksidil:

Bu genellikle bir uygulama olarak reçete edilen yaygın bir ilaçtır ve bunlar her gün belirli bir miktarda uygulanır ve bunlar cepte maliyetlidir. Ancak bunlar durdurulursa sorun devam edebilir ve ayrıca yeni teller düşebilir. Bu nedenle bu işleme başlamak iyi araştırılmalı ve doktor tavsiyesi ile yapılmalıdır..

ön-ön-saç dökülmesi

Cerrahi:

Bir kişinin çok şiddetli bir incelme vakası varsa, tek seçenek ameliyat olmaktır. Ancak bu her kişiye tavsiye edilmez. Bu, kapsamlı araştırmalarla ve diğer tüm yöntemler önerilmediğinde yapılmalıdır. Kişi, doğal olan iyileştirici önlemlerle sorunu çözmeye çalışmalı ve sonra bunu tercih etmelidir. Bu da son derece maliyetlidir ve herkes bunu karşılayamaz. Ayrıca her klinik bu konuda mükemmel bir iş çıkarmaz. Bu nedenle, bir kişi bunu doğru bir şekilde araştırmalı ve gerekirse bunu yaptırmalıdır. Birim çıkarma yöntemi olan FUE ve etkili olduğu kanıtlanmış diğerleri gibi çeşitli yöntemler vardır. Ancak sonuçlar hastadan hastaya değişir ve bu aynı zamanda kişinin yaşına ve sağlığına da bağlıdır..

Bu saç dökülmesi sorununu önlemenin diğer yöntemleri ise uygun bir egzersiz yapmak ve uygun bir uyku uyumak olabilir. Bir kişi stres ve kaygıdan muzdaripse, o zaman bu sorun da olabilir. Bununla birlikte, bu, ilaç yardımı ve ayrıca yoga veya diğer sağlık sınıfları ile halledilmelidir. Gerekirse bir kişi bazı klinik oturumlar almalıdır. Bunlar genellikle bunu tedavi edebilecek düzenli tedavilerde yardımcı olur. Ayrıca uygun şekilde nemlendirilmiş bir vücuda sahip olmak bu problemde oldukça önemlidir..

Doğal Çözümler:

Çeşitli doğal ilaçlar vardır. Bhringraj ve çemen öğütülmüş macun haline getirilebilir ve bu etkilenen ön bölgeye uygulanabilir. Bunun yaklaşık 20 dakika tutulmasına izin verilebilir ve ardından yıkanabilir..

Son olarak, saç dökülmesini takıntı haline getirmek yerine, ön saçınızı geri kazanmanıza ve daha fazla hasarı önlemenize kesinlikle yardımcı olacak reçeteli ilaçlara ve doğal çözümlere odaklanın..

Görüntü Kaynağı: Deklanşör stoğu