Saç vücudun önemli bir parçasıdır. Güzelliğimizi arttırır. Ve herkes güzel ve kalın saçlara sahip olmayı sever. Ancak kirlilik, stres, kötü yaşam tarzı ve beslenme alışkanlıkları gibi çevresel koşullar saç dökülmesine neden olabilir. Günde birkaç saç telini kaybetmek normaldir, ancak saç dökülmesi aşıldığında baş ağrısına dönüşür ve çeşitli ürünleri denemeye başlar ve saç dökülmesini kontrol etmek ve saç büyümesini iyileştirmek için çeşitli ilaçlar uygulamaya başlarız. Ama hiçbir şey geçmediğinde, bir doktora danışıyoruz. Ve çoğunlukla doktorlar saç dökülmesini tedavi etmek için bize Rogaine’i tavsiye ediyor.

saç için rogaine

Saç Dökülmesi İçin Rogaine’e Nasıl Yardımcı Olur:

Rogaine, kan basıncını düşürmek için piyasaya ilk kez sunulan bir ilaçtır. Kan basıncını kontrol etmek için Rogaine kullanan hastalar muazzam saç büyümesi yaşadılar. Rogaine’in aktif bir bileşeni olan Minoxidil, saç büyümesinin artmasına neden oldu ve bu nedenle Rogaine, saç dökülmesi problemlerini de tedavi etmek için FDA’dan onay aldı..

Rogaine, saç dökülmesini tedavi etmek için doğrudan kafa derisine uygulanan alkol bazlı bir sıvı solüsyondur. Araştırmacılar, Rogaine’in nasıl çalıştığından tam olarak emin olmasalar da, Rogaine’in kafa derisine uygulanmasının kafa derisi üzerindeki kan akışını artırdığına ve azalan saç köklerine yuva kurduğuna inanıyorlar..

Özellikle foliküllerin içindeki potasyum kanallarını hedefleyerek onları açarak büyümelerini sağlar, bu da saç uzama evresini yeniden başlatır ve uzama evresinin daha uzun süre kalmasına yardımcı olur..

Rogaine Gerçekten Çalışıyor mu?

Rogaine, erkek ve kadınlarda saçların uzamasına yardımcı olsa da, kelliği tamamen iyileştirmediğine dikkat edilmelidir. Aslında saç dökülmesini tedavi etmekten çok geciktiren bir ilaç olarak düşünülmelidir..

Ayrıca, Rogaine’in başarısı, saçın incelmesi vakalarıyla sınırlıdır, ancak kelliği iyileştirmez. Rogaine’in en etkili bölgesinin ön saç çizgisinden ziyade taç bölgesi olduğu ve çoğunlukla kadınlarla ilgili olduğu bildirilmiştir. Bunun dışında losyonu günde iki kez uygulamalı ve asla kesmemelisiniz..

Rogaine’in Yan Etkileri Var mı??

Piyasadaki diğer birçok ilaç gibi Rogaine’in de yan etkileri vardır. Ancak bu yan etkiler önemsizdir ve sınırlıdır. Bahsedilmesi gereken yaygın yan etkilerden birkaçı kepek, kafa derisi tahrişi ve kaşıntıdır..

Ürünü kullanmaya başladığınızda saç dökülmesi ile karşılaşırsanız endişelenmeyin çünkü bu çözümün gerçekten işe yaradığının bir göstergesidir. Rogaine’in aşırı kullanımı yüzde tüylenmeye (tipik olarak yüksek tansiyonu olanlar için) ve yüksek alkol alımı nedeniyle baş dönmesine neden olabilir. Diğer yan etkiler şunlardır:

Saç Derisi:

  • Kaşıntı.
  • Kuruluk.
  • Kırmızılık.
  • pullanma.

Kan Basıncıyla İlişkisi:

  • Gögüs ağrıları.
  • baş ağrısı.
  • Artan kalp atışları.
  • Bayılma.
  • Nefes almakta zorlanma.

Saç Dökülmesi Tedavisi için Rogaine:

Artan saç dökülmesi, saç dökülmesini azaltmak için düşünülen çözüm aslında saç dökülmesini artırmak olduğu için saçma gelebilir. Ancak Rogaine, daha sağlıklı ve daha güçlü saç köklerinin çıkması için zayıf saç köklerini uzaklaştırır ve böylece saç dökülmesini sağlar..

Yağlı saçlar Rogaine’in orijinal formülü, saçı yağlı ve yönetilmesini oldukça zorlaştıran Propilen Glikol içeriyordu. Ancak, Rogaine’in yeni formülü, sorunu çözüyor gibi görünen Rogaine köpüğü içeriyor. Ancak Rogaine köpüğü yalnızca erkeklere tabidir, bu nedenle kadınlar, Rogaine formülünün eski %5’lik versiyonunda olduğu gibi yağlanmaya neden olmayan %2’lik versiyonuna sebat etmek zorunda kalacaklardır..

Görünür Sonuçları Ne Zaman Fark Ediyorsunuz??

Tedavinin başlangıcından sonra, saç büyümesinin gözle görülür belirtilerinin ortaya çıkması genellikle yaklaşık dört ila bir yıl sürer. Ve önerilen dozu aşmak, saçın daha hızlı büyümesini teşvik etmek için hiçbir şey yapmaz. Rogaine kullanan saç dökülmesini önleyici ilaçların sonuçlarının piyasada bulunan diğer ilaçlardan daha hızlı olduğu bulunmuştur..

FDA onaylı ilaçların kullanılması her zaman tavsiye edilir. Rogaine reçetesiz satıldığı ve FDA onaylı bir ilaç olduğu için saç büyümesini iyileştirmek için denemeye değer..