Mevsim yaz olunca kişinin saçlarının dökülmeye başlamasının çeşitli nedenleri vardır. Bunun olmasının birkaç nedeni vardır ve bir kişi oldukça bazen bu saç dökülmesi problemini kontrol etmek için belirli ilaçları deneyebilir..

Yazın Saç Dökülmesi Nasıl Kontrol Edilir?

Yazın Saç Dökülmesi Nasıl Durdurulur:

İşte yaz aylarında saç dökülmesini kontrol altına almak için en iyi birkaç çözüm:

1. Yağlılıkla Mücadele:

Genel olarak, yaz aylarında daha fazla ter ve sebum salgılandığı için aşırı yağlılık vardır. Kişi yağlı gıda alımını kontrol altında tutmalı ve ayrıca sebumdan kurtulmak için başın yıkanması gerekir. Kir ve sebum birikmeye devam ederse, bunlar yağlı kepek oluşumuna neden olabilir..

2. Saç Derisini Temiz Tutun:

Sıcak mevsimlerde, çoğumuzun fark ettiği yaygın bir şey, kafanın normalde olduğundan daha kirli olabileceğidir. Bunun nedeni, bezlerin daha fazla yağ salgılaması, daha fazla kir ve pisliğin bölüme yapışmasıdır. Bu, mevsimi diğer mevsimlere göre daha kirli hale getirir; bu nedenle, bir kişinin düzenli olarak temizliği sürdürmesi ve fazla kir birikintisinden kurtulması tavsiye edilir. Bir kişi, biriken tüm kirlerden kurtulmak için derinlemesine temizlik şampuanı veya temizleme masajı kullanmalıdır. Bunlar ayrıca daha fazla soruna neden olabilecek pul pul dökülmeye neden olabilir..

3. Sıcak Masajlar:

Bu, stres giderme söz konusu olduğunda çok bilinen bir terimdir. Bugünlerde bir dizi kaplıca bu tür hizmetleri sunmaktadır. Bu nedenle, bir kişinin gençleşme için harcayacak parası varsa, terapistlerden bazı randevular almalı ve masaj yaptırmalıdır. Bunlar, bir kişinin hindistancevizi gibi herhangi bir tür yağı veya lavanta gibi uçucu yağları ısıtabileceği ve bunları kafasında kullanabileceği dolaylı bir ısıtma yardımıyla evde de yapılabilir. Enfeksiyonlardan bazı faydalar elde etmek için neem veya bektaşi üzümü özleri uygulanabilir. Bunlar doğaldır ve genellikle oldukça faydalıdır.

yaz aylarında saç dökülmesi nasıl kontrol edilir

4. Saç Kesimleri:

Bir kişi, bölümleri yönetilebilir tutmak için bölümlerin uzunluğunu bir bob ile kısaltabilir veya fazla uzunluğu orta olarak kesebilir. Özellikle bir kişinin yeterli zamanı yoksa, ter mevsiminde bunların bakımı daha kolaydır..

5. Yeterli Hidrasyon:

Sıcak havalarda bir kişinin yeterli su içmesi ve bazen fiziksel aktivitelere bağlı olarak sulu kalması için sadece 10 bardaktan fazla içmesi önemlidir. Bu, birçok kadının yapmadığı bir başka önemli şeydir. Uygun bir şekilde korunan kiloya sahip normal bir kişi, uygun metabolik işlevler için en az 8 ila 10 bardak su içmelidir. Bu, yiyeceklerin sindirilmesine ve vücut hücreleri tarafından uygun şekilde emilmesine yardımcı olur..

yaz aylarında saç dökülmesi nasıl önlenir

6. Diyet:

Uygun bir diyete sahip olmak önemlidir ve bu sağlıklı bir yaşam tarzı isteyen herkes içindir. Kişi, vücudu lif ve yeterli proteinle tutacak vitamin ve mineraller açısından zengin taze meyve ve sebzelere sahip olmalıdır. Genellikle daha fazla terleme olur ve vücuttan daha fazla mineral ve tuz atılır. Bu nedenle bu dikkate alınmalıdır.

Diyet, kişinin yaptığı fiziksel aktivite miktarına ve kişinin geçirdiği ter veya dehidrasyon miktarına göre yapılmalıdır. Herhangi bir aşırı kepek varsa, doktor veya bir trikolog ile konuşulmalı ve koşullar hakkında tavsiyede bulunabilirler. Yaz aylarında saç dökülmesini veya diğer saç derisi problemlerini önlemek için ilaçlar da reçete edilebilir..