Günümüzde insanlar günlük görünümlerinin farkındalar ve her zaman modaya uygun ve yönetimi kolay doğal saç stilleri arıyorlar. Bu saç modelleri sadece bir stil ifadesi oluşturmakla kalmaz, aynı zamanda başka türlü dağılmayan saçların bakımına da katkıda bulunur..

doğal saç modelleri

Saçın dokusuna ve modeline dayanırlar. Örneğin, doğal kıvırcık saçlarla katmanlı bir saç modeli elde etmek nispeten kolaydır. Şık ve anlayışlı bir görünüm kazandırmak için zahmetsizce yapılabilecek birçok doğal saç modeli vardır..

Trend Kadınlar İçin Şık ve En İyi Doğal Saç Modelleri:

Aşağıda tartışılan en iyi 9 doğal saç stiline bakalım.

1. At kuyruğu:

Doğal Saç Modelleri 1

En basit doğal saç modeli, düzgün ve zarif bir görünüm veren at kuyruğudur. Sadece kadınlar değil, uzun saçlı erkekler bile tercih ediyor. Tüm ipleri geriye doğru toplayıp lastik bant yardımıyla bağlayarak kolayca yapılabilir..

2. Örgülü Saç:

Doğal Saç Modelleri 2

Bu saç modeli uzun saçlı bayanlar için uygundur. Omuz hizasındaki saçlarda da yapılabilir. Örgü, saç uzunluğunun üç bölüme ayrılmasını ve ardından bölünmüş saçların konumunu dönüşümlü olarak değiştirerek bölünmüş bölümlerle bir zincir oluşturmasını gerektirir..

3. Çörekler:

Doğal Saç Modelleri 3

Çok fazla zarafet yansıtan kolay ve yaprak dökmeyen bir başka saç modeli de topuzlardır. Bu stil, saç ipeksi ve düz ise bob pimlerinin kullanılmasını gerektirir. Bu, saçın geri çekilmesini ve bir bobin haline getirilmesini ve son olarak ucunu kıvrılmış saçın içine sokmayı gerektirir..

4. Katmanlı Bukleler:

Doğal olarak kıvırcık saçlı kadınlar ve genç kızlar, çok şık düştüğü ve basit bir fön dışında bakım gerektirmediği için katmanlı görünümü tercih edebilir. Bu doğal saç modeli dağınık ve kaygısız bir görünüm sağlar..

5. Peri veya Kısa Yol:

Doğal Saç Modelleri 5

Uzun saçlara hakim olamayanlar veya uzun saçlardan sıkılanlar her zaman kısa peri kesim saç modelini tercih edebilirler. Küçük yapılı kadınlar için idealdir ve başlı başına bir stil ifadesidir..

6. Düz Ve Uzun Saç:

Düz ve uzun saç son trend olarak ortaya çıkan en doğal saç modellerinden biridir. Kare kesim yüzünde mükemmel görünüyor. Omuzların altına düştüğü için mevcut güzelliğe ek olarak yüzü çerçeveler..

7. Saç Modellerinin Kombinasyonuyla Dokulu Saç:

Kulağa karmaşık gelse de, bu doğal saç modeli, patlama şeklinde uzun ve düz saçlarla bob kesimi gibi iki doğal saç stilinin doruk noktasıdır. Bu saç genellikle asimetriktir ve her iki yan uzunluğu da eşitsiz hale gelir..

8. Afro Stil Saç:

Doğal Saç Modelleri 8

Bu saç stili genellikle Afrikalı kadınlar içindir, ancak derin buklelerle doğan birkaç Hintli vardır. Bu kıvırcıklar oldukça asi ve vahşi olduklarından, stil bölümünü yüksek tutmak ve aynı zamanda saçı tamamen yönetmek için akıllıca afro stiline dönüştürülebilirler. Afro stilinin tabanına birçok farklı örgü türü de dökülebilir..

9. Boy Kesim:

Bu saç modeli çok basittir ve uzun saçları tamamen kesmeyi içerir. Erkek çocuk kesimi, kıvırcık saçlı kişilerin erkek çocuk kesimine sahip olabileceği temel gerçeği nedeniyle peri kesiminden ayırt edilebilir, ancak peri kesimi için esasen düz saç gerekir. Doğal bir makyaj yapmak isteyenler bu tarza yönelebilirler..

Çok fazla kimyasal gerektiren karmaşık saç modelleri, herhangi bir saç telinin en ufak hareketiyle bozulabilir. Aksine doğal saç stilleri oldukça kolay yapılır ve çok rağbet görür..