Bir kadın için en önemli varlığı saçlarıdır. Genellikle ilk izlenim yüzünde başlar, ancak yüz öncesi daha derine dikkat edersek her kadının güzel görünmesi için en önemli olan saçtır! Farklı bir saç stiline sahip olmak, kıyafetinize tamamen yeni bir görünüm kazandırır..

İyi bir saç modeli her zaman gereklidir, ancak bazen yeni bir saç modeli seçerken daha kötü bir durum olduğu ortaya çıkar. Çoğu zaman yeni bir görünüm seçerken yanılırız! Yeni bir saç modeli seçmeden önce akılda tutulması gereken çeşitli faktörler vardır..

kadınlar için bir saç modeli seçin

Bir Kadın İçin Popüler Saç Modeli:

Yüz şekli:

Yüzünüzün nasıl bir şekle sahip olduğunu bilmelisiniz, tıpkı bir kıyafet alırken vücut şeklinizi düşündüğünüz gibi, aynı şekilde yüzünüzü de görmelisiniz. Genellikle 4 şekli vardır bunlar oval, yuvarlak, kalp, kare. Her şekil için farklı bir saç modeli vardır. Her saç modeli her yüze yakışmıyor. Oval bir yüze sahipseniz, hemen hemen her saç modeli size uyacaktır. Ancak daha yuvarlak bir yüze sahipseniz yüzünüzü inceltecek saç modellerini tercih etmelisiniz, güçlü bir çene hattına sahip kare bir yüzünüz varsa sizi daha feminen gösterecek bir görünüm seçmelisiniz..

Saçın Dokusuna Bakın:

Doku, saç uzunluğu, saç tipi, görünüşünüzü etkileyecek bazı faktörlerdir. Saç yoğunluğu hafif ise kısa saç tercih edilmelidir, eğer saç yoğunluğun iyiyse küt saç modellerini tercih edebilirsin. Üstelik dalgalı veya kıvırcık saçlarınız varsa ve düz olmasını istiyorsanız, size daha iyi önerebileceği için stilistinize danışın. Bu yüzden stilistinizle konuşun ve saçınızın dokusuna en çok hangi stilin uyacağına dair girdilerini alın..

Yaşam Tarzınızı Düşünün:

Elbette günde 9-5 çalışmak zorunda olan biriyseniz dağınık bir görünüm seçemezsiniz! Ya da parti insanıysanız basit bir saç modeli ile gidemezsiniz! Bir saç modeli seçerken yaşam tarzınız her zaman önemli bir faktör olacaktır. Ve her zaman akılda tutulması gereken bir meslek değil, sabrınız da yeni bir saç görünümüne sahip olurken test ediliyor, sanki uzun saçla başa çıkamıyormuş gibi o zaman böyle bir seçim yapmamalısınız.!

Stilistinizi Seçin:

Bir stilist her şeyi yapabilir! Günün sonunda olduğu gibi, sadece en iyi görünümümüzü düşünebiliriz, ancak bunu gerçeğe dönüştürmek sadece stilistin elinde! Bir saç stilinin başarısı her zaman stilistin elindedir. Kişiselleştirilmiş saç stilinizi seçerseniz, ancak stilistiniz bunu yapamıyorsa, hiçbir faydası yoktur. Tamamen yeni saç stilleri için, iyi bilinen bir stilisti ve iyi derecelendirmeleri olan bir kuaföre gitmek en iyisidir, böylece doğru şekilde yapacağınızı bilirsiniz ve kendinize güvenirsiniz..

Saç Modelinizin Bakımı:

Her gün idare edebileceğiniz bir saç modeli ile gidin! Her sabah onu şekillendirmek için daha fazla zaman harcamanızı gerektirecek bir stil seçiyorsanız, o zaman bu fikirden vazgeçmelisiniz! Kendi kendine şekillendirme konusundaki uzmanlığınızı düşünün. Günlük fön makinesi kullanabilecek misiniz? Değilse, belki de minimum evde bakım gereksinimi olan bir stil seçmeniz gerekir..

saç kesimi kadınları seçin

Mevcut Trendlere göz atın:

Açıkçası eski tarz bir model gibi görünmek istemeyeceksiniz! Stilin yeni moda trendlerini yakalayın; kesinlikle yüzünüze ve şeklinize uygun bir tane alacaksınız. Ayrıca, yeni bir görünümü kendiniz yeniden tasarlayabilirsiniz! Dikkat: fazla yapmayın; aksi takdirde bir bez bebekle sonuçlanabilir.

Kişiliğinize Bakın:

Saç stiliniz her zaman kişiliğinizi yansıtmalıdır. Kendi teninizde ve saçınızda tamamen rahat hissetmelisiniz; herhangi bir saç kesimini gerçekleştiremeyeceksin.

Yeni bir saç modeli seçmek, sabır gerektiren bir karardır! Zaman alır, acele etmeyin. Sonunda bir tane aldığında, onun için git.