Düz veya ipeksi saçlarınız var ve yoğun bukleler mi istiyorsunuz? Yoksa saçınız kıvırcık mı ve düzleştirmek mi istiyorsunuz? Pekala, kadınların perma saç modelleri tamamen bununla ilgili. Kalıcı saç modelleri olarak da bilinen, saç dokusunu dönüştürmeyi ve gerçek yenilikçi ve yaratıcı, cesur görünümlerde gösteriş yapmayı sevenlerdenseniz, o zaman perma saç kesimi işlemini deneyin..

Bunu nasıl yapacağınız konusunda kafanız karıştı ve özelliklerinize uygun bir saç modeli hangisi olabilir? Endişelenme, burada sana yardım etmek için buradayız!

Resimlerle Son Permalı Saç Modelleri:

Permalı saçlar için saç modelleri farklı görünüm ve tarzlara sahipken, sizler için birkaç şaşırtıcı ve benzersiz görünümü bir araya getirdik ve kısa listeye aldık. Bunları tercihlerinize göre özelleştirin ve deneyin!

1. Uzun Saçlar İçin Pürüzsüz Dalgalar Perma:

Uzun Saçlar İçin Pürüzsüz Dalgalar Perma

Yoğun, kıvırcık bir görünüme sahipseniz ve pürüzsüz, ipeksi düz bir saç dokusunu tercih ediyorsanız, fantezileri anlıyoruz. Yukarıdaki görüntü, bu kıvırcık saç modelinin ne kadar iyi mümkün olabileceğine dair bir örnektir. Pürüzsüz perma işlemi ile muhteşem görünüm ve şık stil ifadesi ile uzun kıvırcık saçlara sahip olanlar bu perma kesim stillerini ideal olarak deneyebilir..

 • Oval ve dikdörtgen yüz şekline sahip bayanlar bu saç modelini rahatlıkla deneyebilir..
 • Herkese uygun olabileceğinden, bu görünümü her yaş grubundaki kadınlar için kullanın..
 • Bu saç perması, kıvırcık saç dokusuna sahip olanlar için bu varyantı yapmak için en iyisi olabilir..

2. Kısa Saçlar İçin Kıvırcık Perma:

Kısa Saçlar İçin Kıvırcık Perma

Bukleler perma, dünya çapındaki perma çeşitlerinde en çok rağbet gören ve arananlar arasındadır. Siz de o yoğun bukleleri arzuluyor ve denemek istiyorsanız burada bir örnek görüyoruz. Kısa saçları ve bakımı kolay görünümleri ile modern, çağdaş ve zahmetsizce zarif, şık bir görünüm kazandırırlar. Olağan resmi angajmanlarınız veya partileriniz olsun; bu omuz uzunluğu perması sizi çabucak örtebilir.

 • Yuvarlak, oval ve kare yüz şekline sahipsen bunu dene..
 • Bu görünüm 30’lu ve 40’lı yaş gruplarındaki kadınlar için idealdir..
 • Bu görünüm, düz saç dokusunu kıvırcık olana dönüştürmek isteyen kadınlar için şık. Bu aynı zamanda ince saçlar için denemek için iyi bir perma saç modelidir..

3. Süper Kısa Dağınık Bukleler Perma:

Süper Kısa Dağınık Bukleler Perma

Süper kısa saçları seviyorsanız ve dağınık, modern, keskin bir saç makyajı yapmayı tercih ediyorsanız, bu kısa permalı saç kesimi zevkinize mükemmel bir şekilde uyabilir. Rahat ve çağdaş trendlerle, bu güzel saç kesimine hayran kalıyoruz. Dağınık bukleler hem sinirli hem de şık görünebilir ve genç görünmek için kişinin stilini yükseltebilir..

 • Her yüz şekline sahip kadınlar bu saç modelini rahatlıkla deneyebilir..
 • Bu görünüm, 20’li yaşların sonundan 30’lu yaşların ortasına kadar olanlar için sinirli

  En iyi şekilde bakmak için pürüzsüz veya dalgalı saç dokusuna sahipseniz bu görünümü deneyin. Bu modern kadınlar için kısa permalı siyah saçlar için mükemmel saç modelleri.

4. Kısa Saç Perması İçin Gevşek Bukleler:

Kısa Saç Perması İçin Gevşek Bukleler

Çoğu modern genç kadın, kısa saç ve gevşek bukleler ile şık bir görünümü tercih eder. Anında bir zarafet duygusu ve çağdaş tonlar sunarlar. Siz de bu çarpıcı güzelliği seviyorsanız, bunu deneyin ve bunun hayatınızı değiştireceğine bahse gireriz. Ofis müdavimi iseniz veya profesyonel bir alandaysanız, bu kısa permalı saç modelleri günlük ve özel etkinlikler için de uygun olabilir..

 • Oval ve elmas yüz şekline sahip kadınlar bu kıvırcık permayı deneyebilir..
 • 45 yaşın altındaki herhangi bir yaş grubundaysanız bu kısa saç stilini kullanın..
 • Bu görünüm, mükemmel modern görünüm için herhangi bir saç dokusuyla kolayca denenebilir..

5. Kısa Saç Permalı Bob:

Kısa Saç Permalı Bob

Bob saç modeli çok yönlüdür ve nesiller boyunca kadınlar için her zaman hit listesinde olan birkaç görünümden biridir. Dalgalı kıvırcık bu kısa bob perma saçı, yapılması kolay olan bu tür permalardan biridir. Bu saç kesimi modaya uygun ve modern görünüyor ve genç ve zamansız cıvıl cıvıl tarzı ifadeyi sevenler için ideal..

 • Herhangi bir yüz şekli, hepsine uyabileceği için bu bob permayı kolayca deneyebilir..
 • Bu görünüm, 20’li ve 30’lu yaş grubundaki genç kadınlar için ideal olabilir.
 • Kıvırcık ve pürüzsüz saç dokusuna sahip olanlar bu permayı deneyebilir..

6. Long Beach Dalga Perma:

Long Beach Dalga Perma

Muhteşem kumsal dalgaları ve onunla ilişkili güzellik ifadeleri asla rekabet edilemez. Plaj dalgalarından öne çıkan feminen ve çekici görünüm, zamansız olduğu kadar şıktır. Bu uzun saç plaj dalgaları perması, uzun saç uzunluğuna sahip olanlar için sahip olması gereken saç kesimlerinden biridir. Kolayca göz kamaştırıcı ve çekici bir görünüm ekler.

 • Uzun ve oval yüz şekline sahip olanlar bu perma modellerini uzun saçlar için deneyebilir..
 • 40 yaşın altındaki herhangi bir yaş grubuna sahip kadınlar bu uzun saç perma yaptırabilir..
 • Bu perma saç kesimi, düz veya kıvırcık saç dokusuna sahip olanlar için idealdir..

7. Yoğun Spiral Bukleler Perma:

Yoğun Spiral Bukleler Perma

En çok aranan ve aranan perma türlerinden biri spiral kalın curl permadır. Bu saç kesimi, kolayca eski ve klasik bir Hollywood makyaj dönüşümü sağlar. Siz de bu zarif ve muhteşem zamansız moda anlayışını seviyorsanız, denemek için iyi bir anlaşma olabilir. Orta uzunlukta saçlar için bu modaya uygun permalara hayran kalıyoruz..

 • Oval, pırlanta ve dikdörtgen yüz şekline sahip kadınlar bu orta boy permalı saç modellerini rahatlıkla deneyebilir..
 • Bu saç kesimi, pürüzsüz düz saçlarınızı spiral perma haline dönüştürmek için ideal olabilir..
 • 30’lu yaş gruplarındaki kadınlar için bu saç kesimini genç ve zarif görünmek için deneyin..

8. Patlama ile Kısa Perma:

Patlama ile Kısa Perma

Patlamalarla mükemmel permayı bile elde edebilirsiniz. Bu da böyle bir örnek. Alnına düşen kısa patlamalara ve hoş bir genel görünüme sahip bu güzel klasik dağınık saç kesimi, süper sinirli ve peluş görünüyor. Uzun süre kalabilen hızlı saç stillerini seviyorsanız, bu iyi bir anlaşma olabilir. Özellikle partileri ve eğlenceli görünümleri seven kadınlar bu permayı deneyebilir..

 • Elmas ve kalp yüz şekli özelliklerine sahipseniz bu saç modelini kullanın..
 • 20’lerin sonu, 30’ların ve 40’ların başındaki yaş gruplarına sahip kadınlar bu saç modelini deneyebilir..
 • Herhangi bir saç dokusu ideal olarak bu patlama permasını deneyebilir.

9. Klasik Bukleler Perma Saç Kesimi:

Klasik Bukleler Perma Saç Kesimi

Klasik Hollywood’dan ilham alan bukleler perma da burada. Kısa saçları olanlar ve çok yönlü görünmeyi tercih edenler için bu ideal olabilir. Ofisler, partiler, kokteyl etkinlikleri veya arkadaşlarınızla toplantılarınız için olsun, bu güzel görünüm her şeye zahmetsizce ve kolayca sığabilir..

 • Oval ve dikdörtgen yüzlü kadınlar bu güzel saç modelini deneyebilir..
 • Bu görünüm, 40’lı ve 50’li yaş grubundaki kadınlar için de zamansız ve güzel görünmek için sinirli olabilir..
 • Kadınlar için bu saç modelini saç dokularında kolayca deneyin.

10. Tirbuşon Curl Afro Perma:

Tirbuşon Curl Afro Perma

Bu Afro esintili tirbuşon kıvırcık perma yapılması en zorlu permalardan biridir, ama bize güvenin; hepsi buna değer. Cesur ve vahşi görünümü seviyorsanız ve daha azıyla yetinmek istemiyorsanız, bu saç modeli benzersiz olduğu kadar keskin de olabilir. Bu aynı zamanda orta uzunlukta saçlar için kaçırılmaması gereken bir başka eşsiz ve güzel perma stilidir..

 • Oval, elmas ve yuvarlak yüz şekline sahip kadınlar bu güzel saç kesimini deneyebilir..
 • Tüm yaş gruplarına kolayca sığabileceği için bu stili her kadın için kullanın..
 • Bu keskin saç kesimi, düz veya dalgalı saç yapısına sahip kadınlar için idealdir..

11. Kök Perma Saç Modeli:

permalı saç modelleri

Adından da anlaşılacağı gibi, bu saç modeli, düz saça bir sıçrama vermek için saçın kökünden perma gerektirir. Bu, kısa saçlı insanlar için en uygun saç modellerinden biridir. Kısa saçlı insanlar için harika bir makyajdır ve perma sadece en fazla üç ay boyunca açık kalır..

12. Vücut Dalgalı Perma:

Permalı saç modelleri 2

Yükselen bir trend olan bu saç modeli, ince düz saçlara çok fazla vücut verir ve bu dalgalı bukleler yüz çevresine yumuşaklık kattığı için yüzü tamamlar. Fön ile kolayca şekillendirebilirsiniz ve iki aydan fazla sürmez. Omuz boyu olan kızlar bu saç modelini rahatlıkla deneyebilir..

13. Hacimli Permalı Saç Modeli:

Permalı saç modelleri 3

Bu saç modeli için curlers kullansak da aslında bukleler içermez. Çok hacim yaratır ve oval şekilli yüzlerde güzel durur. Saçlarınız uzunsa ve hacim vermek istiyorsanız bu saç modeli tam size göre..

14. Spiral Permalı Saç Modeli:

Permalı saç modelleri 4

Bu saç modeli bir kişiye korkak ve genç bir görünüm verir ve bu spiral bukleleri elde etmek için uzun bir çubuk gerektirir. Çok trend bir saç stilidir ve saça iyi bir hacim sağladığı bilinmektedir..

15. Yığın Permalı Saç Modeli:

Permalı saç modelleri 5

Bu saç modeli, saçın alt yarısının kıvrılmasını içerir. Uzunluğun baştan sona aynı olması koşuluyla, herhangi bir saç uzunluğunda iyi görünür. Bu, dokular oluşturmak için yapılır ve yüzün yumuşaklığını korumak için bir iksir kasten buklelerden uzak tutulur..

16. Nokta Permalı Saç Modeli:

Permalı Saç Modelleri

İdeal olarak bu saç modeli kısmi perma olarak etiketlenir ve bir seferde saçın bir bölümüne izin vermeyi içerir. Bu saç modeli, saça izin vermek için aynı prosedürü gerektirir ve genellikle bir kişi yalnızca belirli bir bölümde iyi bir hacim elde etmek isterse kullanılır..

17. Alkali Perma Saç Modeli:

Permalı saç modelleri 7

Bu saç modeli çok zararlı olabilir, bu nedenle ince saçlı veya saç rengi açık olan kişiler bundan kaçınmalıdır. Bu saç modeli için sadece daha önce perma yapılmamış normal saçlar uygulanabilir. Beş aya kadar dayanma kapasitesine sahiptir..

18. Asit Perma:

Alkali permanın aksine bu Saç Modeli boyalı saçlarda kullanılabilir ve daha çok gevşek bukleler oluşturmak için kullanılır. Kırılgan saçlar bile perma ile iyi çalışabilir ve bu kurutma kalitesine sahip değildir. Bu, kare şeklindeki bir yüze en uygun olanıdır..

19. Ekzotermik İzinler:

Permalı saç modelleri 9

Bu tür perma, işlem için zaman gerektirmediğinden bakımı çok kolay ve basittir; ayrıca harici kaynaklardan ısı gerektirmez. Bu permalar, saça izin vermek için gereken yeterli ısıyı serbest bırakan kimyasalları kullanır. Bu saç modeli basit olduğu için çok talep görüyor ve mükemmel sonuçlar veriyor.

Perma uzun yıllardır varlığını sürdürmektedir ve bu her zaman yeşil kalan stil, yeni nesil kuaförler tarafından mümkün olan en yenilikçi şekilde geliştirilmektedir. Yani tam bir makyaj elde etmek istiyorsa, permalı saç modeli mükemmel bir seçenektir..