Parlak bir yelenin anahtarı gece boyunca yağlanmasıdır. Yağlamadan ne kadar nefret etsek de, kalın ve muhteşem bir yele elde etmek için zaman içinde test edilmiş bir çözümdür. Yağların çoğu yapışkan ve keskin bir kokuya sahip olsa da, yapışkan olmayan ve hızlı emilen ve kalıcı tatlı bir kokuya sahip olan bir yağ var. Yani tatlı badem yağı. Bu yazıda tatlı badem yağını saçların daha hızlı, daha uzun süre uzamasını ve faydalarını açıklıyoruz..

Badem Yağı Daha Uzun Saç Uzaması İçin Nasıl Kullanılır?

1. Badem Yağı Daha Uzun Saç Uzaması ve Faydaları:

Badem yağı acı veya tatlıdır ve badem tohumlarının çekirdeğinden çıkarılır. Tatlı badem yağı daha çok cilt ve saç bakımı için kullanılır. Yüksek absorpsiyon kabiliyeti nedeniyle, genellikle “taşıyıcı yağ” olarak adlandırılır, bu da diğer ağır yağlar ve hatta hafif uçucu yağlar için iyi bir baz olabileceği anlamına gelir..

Uzun saçlar için badem yağı

Badem saç yağı, saç büyümesi ve saç derisinin beslenmesi için mükemmel hale getiren B9 yani folik asit açısından zengindir. Sadece saçın demir ve magnezyum gibi besin maddelerini, yağlar ve E vitamini gibi nemlendirici ajanları uygun dozda almasını sağlamakla kalmaz, aynı zamanda saç folikülü DNA’sının büyüme için doğru uyarıyı almasını sağlayan uygun kan dolaşımını da sağlar. Saç büyümesi ve vücut dengesi için çok önemli bir bileşendir ve bu nedenle bazı durumlarda badem yağı doğrudan da tüketilebilir. Bu derin nüfuz eden yağ, yüksek E Vitamini içeriğinden dolayı nadir bulunan omega 6, omega 3 ve omega 9 yağ asitlerini de içerir..

Badem yağı uygulamanın en iyi yolu gece boyunca yağlamaktır. Ama eğer sevdiğiniz bu değilse, badem yağı o kadar zengin ve zenginleştiricidir ki, banyodan önce bir saatlik yoğun yağlama bile faydalarını görmek için yeterlidir. Sadece yağı ısıtın ve saç derisine uygulayın. Dokunacak kadar sıcak olduğundan emin olun. Aksi takdirde, donuk ve hasar görmüş saçları canlandırmak için iki haftada bir saç maskesine karıştırabilirsiniz..

Badem yağı masajı yaptırmanın aşağıdaki gibi birçok faydası vardır.

Badem Yağı Masaj Faydaları:

 • Saçların parlak ve pürüzsüz olmasını sağlar.
 • Yağ asitleri saç şaftını ve saç derisini derinlemesine nemlendirir.
 • Saçları kökten uca güçlendirir.
 • Saç büyümesini uyarır.
 • Kırılmayı önler.
 • Anti-inflamatuar özellikler kepek ve safsızlıkların ortaya çıkmasını önler.
 • Beslenmiş kütiküller saç dökülmesinin önlenmesine yol açar.
 • Gözeneklere kolayca nüfuz eder ve saç derisinin hücre yenilenmesine yardımcı olur..

2. Ev Çözümü-Tatlı Badem Yağı & Badem Sütlü Saç Besleyici Maske:

Badem Yağı & Badem Sütü Saç

İçindekiler :

 • ½ avokado püresi ve püresi.
 • 1 orta boy muz püresi ve püresi.
 • 1 yemek kaşığı tatlı badem yağı.
 • 1 yemek kaşığı bal.
 • 1/4 su bardağı badem sütü.

Yöntem :

Tüm malzemeleri bir karıştırıcıda toplayın ve pürüzsüz bir macun elde etmek için karıştırın. Tutarlılığı yönetmek için daha fazla badem yağı ekleyebilirsiniz. Sadece akıcı olmadığından emin olun. Saç diplerinden uca kadar saçınıza bolca uygulayın ve saçı üst düğüm gibi toplayın ve folyo veya plastik duş bonesiyle kapatın. Yaklaşık 45 dakika emmesi için bırakın ve ardından saçınızı her zamanki gibi iyice yıkayın..

Faydalar : 

 • Badem bileşenleri, saçın uzamasına yardımcı olan bol miktarda omega yağ asitleri sağlar..
 • Avokadodaki E vitamini ve antioksidanlar hücre yenilenmesine ve saç büyümesine yardımcı olur..
 • Ayrıca saç köklerini güçlendirir ve saç derisini temizler..
 • Donuk ve yıpranmış saçları doğal parlaklığına ve canlılığına geri getirir..

3. Aroma Terapisinde Badem Yağı:

Aromaterapide Badem Yağı

Aromaterapi, taşıyıcı yağ bazlı çalışır. Badem yağı, sağladığı sayısız faydaya rağmen tek başına bazı insanlarda irritabl saç derisine neden olabilen bu uçucu yağlar için mükemmel bir temel sağlar. Badem yağı ile iyi karışan uçucu yağlar lavanta, kekik ve nanedir. Hepsi saç büyümesine yardımcı olur ve kafa derisini iyileştirir. Herhangi bir kimyasal veya spa ürününden daha iyi bir saç güçlendirme çözümüdür. Bu badem yağı terapisini deneyin ve iyileştirici gücüne yemin eden milyonlara katılacaksınız..

4. Nazik Saç Masajı:

badem yağı masajı

Saç büyümesi için badem yağı istiyorsanız, en iyi sonuç için günlük olarak kullanabilirsiniz. Ancak en kolay yol, biraz badem yağı almak, en az 10-15 dakika boyunca saç derinize masaj yapmak ve ardından saç derisinin yağı emmesi için dinlenmeye bırakmaktır. Bunu türban tedavisi ile takip edip ertesi gün saçınızı yıkarsanız daha da iyi olacaktır. Bu size çok daha iyi sonuçlar verecektir. Ayrıca saçınızı kesinlikle organik şampuanlar dışında herhangi bir şeyle yıkamamalısınız veya sentetik şampuan kullanıyorsanız hafif şampuan olduğundan emin olun..

5. Badem Yağlı Hindistan Cevizi Sütü:

badem yağı ile hindistan cevizi sütü

Hindistan cevizi sütünün badem yağıyla birlikte saça çok iyi geldiği söylenir. Hindistan cevizi sütü ile tatlı badem yağının birleştirilmesinin badem yağının faydalarını ve değerlerini arttırdığı uzmanlar tarafından da söylenmektedir. Artık hindistancevizi sütü bir yandan mantar öldürücü ve dolayısıyla kepek ve benzeri problemler için iyi bir çare, diğer yandan badem yağı saç köklerini güçlendiriyor. Her ikisinin kombinasyonu saç için çok iyidir. Sadece biraz badem yağı alıp hindistancevizi sütünü küçük bir kapta ısıtabilir ve her ikisiyle de saç derinize masaj yapmaya başlayabilirsiniz. İşiniz bittiğinde, bunu yaklaşık bir saat bırakmanız gerekir ve ardından saçınızı iyi, hafif bir şampuanla durulayabilirsiniz..

6. Saç Uzaması İçin Badem Yağlı Hibiskus:

Saç Uzaması İçin Badem Yağlı Hibiskus

Şimdi ebegümeci yüzyıllardır saç dökülmesini azalttığı biliniyor ve saç dökülmesini önlemek için her doğal çözüm kitabında var. Hibiskusun iyiliği, saçlar için badem yağı ve ayrıca bazı hint yağı değerleriyle birleştiğinde harika bir baş masajı yağı oluşturur. Şimdi bu durumda badem yağının saçlar için nasıl kullanılacağını bize bildirin. Sadece üç kaşık dolusu badem yağı, biraz hint yağı ve taze bir ebegümeci alabilirsiniz. Bunun için çiçeğin kurutulmuş yapraklarını da kullanabilirsiniz. Şimdi bu karışımı çok kısık ateşte ısıtmaya başlayın. Bittiğinde ılık hale gelmesine izin verin, ardından bu yağ kokteyli ile saçınıza masaj yapabilirsiniz..

7. Yulaf Ezmesi Kürü:

Yulaf Ezmesi Kürü

Kaşıntılı saç derisi, kuruluk ve kepek, saç dökülmesinin başlıca nedenleridir ve bu durumda saç büyümesi için badem yağı kullanılması gerçekten çok yardımcı olur. Ayrıca bu paket için yulaf kullanmanız gerekir, böylece yulafın pürüzlülüğü kafa derinizin cildinin pul pul dökülmesine yardımcı olur. Bunun gibi bir saç paketi için badem yağının nasıl kullanılacağı hakkında daha fazla bilgi edinmek için, bir yemek kaşığı dolusu badem yağına ve aynı miktarda süte ihtiyacınız olacak. Şimdi bunu çok iyi karıştırın ve bu karışıma bir kaşık yulaf ekleyin. Şimdi bu karışımla saç derinizi nazikçe ovmaya ve masaj yapmaya başlayın. Bir süre işiniz bittiğinde, özellikle kuru saçlar ve saç derisi için tasarlanmış iyi bir şampuanla saçınızı yıkayabilirsiniz..

8. E Vitamini Çözeltisi:

Bademli E vitamini kapsülleri

Hepimizin bildiği gibi E Vitamini saç köklerini güçlendirmek için çok faydalıdır, aynı zamanda saç büyümesini ve sağlıklı saçların büyümesini önler. Bununla birlikte, badem yağının saçlar için de en iyi ilaçlardan biri olduğunu biliyoruz. Şimdi saçlarımız için özel faydalar ve etkiler için ekstra bir şeye ihtiyacımız var. Bunun için bir yağ karışımına ve bununla birlikte özel bir şeye ihtiyacınız olacak..

Genel olarak kullandığınız tüm yağ çeşitlerini ayrı ayrı alınız. Burada hindistancevizi yağı, badem yağı ve zeytinyağından bahsediyoruz ve şimdi buna biraz hint yağı da karıştırın. Şimdi bunu ısıtmaya başlayın, böylece yağlar biraz erir ve birbirleriyle iyice karışır. Yağı kaynatmadığınızdan emin olun. Şimdi yaklaşık 3 E Vitamini kapsülü alın ve ana yağı içeriden çıkarmak için yağ kokteyline karıştırmak için iğneleyin. Şimdi bu muhteşem yağ ile güzel bir saç masajı için hazırız..

9. Badem Yağı ve Yumurtalı Saç Maskesi:

Badem Yağı ve Yumurtalı Saç Maskesi

Yumurtalar saç büyümesi için harika bir protein kaynağıdır ve ayrıca saçtaki beslenmeyi kilitlemeye yardımcı olurlar. Şimdi saçlar için badem yağı, iyi bir saç bakım paketi yapmak ve uygulamak için yumurta ve diğer bazı bileşenlerle de hazırlanabilir. Bunun için saç paketinde nemlendirici olarak kullanmak için bir yumurta, biraz badem yağı, yoğurt ve biraz bala ihtiyacınız olacak. Şimdi küçük bir kapta bir yumurtayı biraz köpüklü hale gelene kadar çırpın. Şimdi buna bir çay kaşığı dolusu badem yağı ve sonra buna biraz yoğurt ve biraz bal ekleyin. Bu karışımı iyice karıştırın ve ardından güzelce masaj yapın. Yeterince dinlendirdikten sonra hafif bir şampuan ve tabii ki soğuk su ile saçınızı yıkayabilirsiniz..

Badem yağının saçlarımızı sağlıklı hale getirmek ve saç dökülmesini önlemek dışında saçlar için başka faydaları da var. Badem yağının saç için bazı ekstra faydaları şunlardır:

1. Kırık uçların onarılmasına yardımcı olur ve ayrıca kırık uçların normalden daha hızlı oluşmasını engeller. Bunun nedeni, kırık uçların badem yağları ile onarılan kuru saçın bir sonucu olmasıdır..

2. Badem yağını, içinde çok fazla kimyasal bulunanlar yerine, durulanmayan bir saç kremi olarak kullanabilirsiniz..

3. Son olarak, daha önce tartışıldığı gibi badem yağı, kafa derisinde kaşıntı şikayetiniz olduğunda da faydalıdır..

Hindistan’da Bulunan En İyi 5 Badem Yağı:

1. Aloe Veda Distil Tatlı Badem Yağı:

Bu piyasada bulunan çok iyi bir çeşittir. Yağ sızmadır ve saç ve cilt için çok iyidir..

2. Biotique Bio Badem Bebek Yumuşak Masaj Yağı:

Bu, piyasadaki saç ve vücut için en iyi badem yağlarından biridir ve küçük bebekler için de güvenlidir..

3. Dabur Badam Kuyruğu (Yağ):

Bu saf badem yağıdır ve aynı zamanda kabızlığı iyileştirmeye yardımcı olan ve aynı zamanda iyi cilt ve saçlar için tüketim amaçlı kullanılır..

4. Hamdard Rogan Badam Shirin Tatlı Badem Saç Yağı:

Bu en çok tercih edilen markalardan biridir ve cilt, saç ve sağlık olmak üzere üç amaç için kullanılır..

5. Patanjali Divya Badam Rogan:

Bu basit bir çeşittir ve ekstra bakire değildir. Bunu düzenli saç masajları için kullanabilirsiniz..

Badem yağı yaygın olarak kullanıldığından, saç büyümesi için tüm dünyada çok yaygındır ve işte bunu daha iyi tanımanız için bazı yönergeler..

saç büyümesi için badem yağı