Sakal yetiştirmek çok yorucu ve rahatsız edici olabilir. Bunun başlıca nedeni uzama süresi, kılların kalınlığı, kılların zayıflığı, derinin elverişliliği vb. faktörlerdir..

Bu aşama boyunca, sakalınızı tımar ederken bir sakal düzeltici kullanırsınız. Saç uzunluğunun şekillendirilmesi için yeterli olmadığı için sakalınızın dağınık göründüğü bir başlangıç ​​aşaması vardır. Son olarak, sakal ve sakalı kesmeye başlayabileceğiniz boyuta kadar büyür ve ayrıca sakal mumu gibi modern ürünlerin kullanımıyla şekillendirebilirsiniz..

Sakal vaksı, yüz kılı kremi gibi hareket ederek, vahşi saç buklelerini ve dağınık sakal büyümesini yumuşatır..

Sakal Ağdası Kullanımı İçin:

  • Önce kullanılabilir bir sıcaklığa ısıtmalı, sonra elinize almalı ve ardından ellerinizi sakalınızın arasından nazikçe ovmalısınız..
  • Kaba sakal kıllarınızı yumuşacık bir hale getirmek için bu işlemi 2 veya 3 defa tekrarlayabilirsiniz..

Sakal Yumuşatmada En Yeni ve En İyi Sakal Ağdası Markaları:

En İyi 9 Sakal Ağdası.

1. Stache Bomb Stache Wax:

sakal mumu

Stache Bomb Stache Wax, temel olarak, genellikle narenciye kokulu olarak kabul edilen güzel bir çam kokusu aromasıyla paketlenmiş ince balmumundan yapılır. Bu Sakal ağdası, tutarlılık açısından piyasadaki en yumuşak ağdadır. Ancak size diğer mumların çoğunun verdiği “kek kıvamında” dokuyu vermeyecektir. Bu marka sadece 6 ila 7 yıldır piyasada ancak benzersizliği ve sakalınıza belirgin doğal bir görünüm vermesi nedeniyle en popüler markalardan biri haline geldi..

2. Dürüst Amish Orijinal Sakal Balmumu:

Bu Sakal mumu, doğal olduğu için tamamen organiktir. Dürüst Amish’in Orijinal Sakal Balmumu, ilk olarak Can You Gidon markası olan ikinci en popüler Sakal balmumu Hindistan markasıdır. Bu marka nispeten biraz daha pahalı ama paranızın karşılığını fazlasıyla veriyor. Tamamen doğal olarak bulunan bileşenlerden hazırlanmıştır. Uygun bakım ile birlikte muhteşem sakal büyümesini gösteren hızlı sonuçlarıyla ünlüdür. Bu ağda ayrıca sakalınızın folikülleri üzerinde harika bir yumuşatıcı etkiye sahiptir..

3. Profesör Fuzz Worthy’nin Sakal Balmumu:

Profesör Fuzzworthy’nin Sakal mumu, balmumu bazının bir sonucu olarak son derece yumuşak bir sakal mumudur. Bu sakal mumu yalnızca Tazmanya bitkisinin bir türünden elde edilir ve daha sonra hint yağı, zeytinyağı ve jojoba yağı gibi çeşitli diğer yağlarla bir araya getirilerek sizin için mükemmel sakal bakımını sağlar..

Bu Sakal mumu, herhangi bir yaygın sakal mumunun yaptığı gibi sakalınızı somut bir sert şekle sokmaz; bunun yerine, uygun bir bakım işlemi ile sakalınızın pürüzlülüğünü ve kuruluğunu kontrol eder..

4. İkincil Bıyık Ağdasını Tutabilir misiniz:

Hindistan’daki en iyi sakal mumu Can You Gidon markasının İkincil Bıyık Cilasıdır. Bu marka, kalite ve belirgin sonuçlar için son derece ünlüdür. Şöhretini çeşitli web sitelerindeki olumlu eleştirilerden kontrol edebilirsiniz. Shea yağı, Hindistan Cevizi yağı, Lanolin, E Vitamini, Balmumu, Hint yağı vb. ile beslenme şeklinde size birleşik faydalar sağlar. Sakal saçlarınızı sıkıca bir arada tutar. Özü taze ve gençleştiricidir. Tüm bu özellikler onu muhtemelen dünya çapındaki en iyi sakal ağdası yapıyor..

5. Fisticuffs Puro Karışımı Güçlü Tutuş Bıyık Balmumu:

Bu marka esas olarak puro ve vanilya karışımı olan harika koku için popülerdir. Bu sakal mumu hafif bir kıvama sahiptir ve bu nedenle sadece hafif kesilmiş sakallar için uygundur. Hiç de mumsu veya ağır bir his vermiyor. Karışım formülü, çay ağacı yağı ve sakalla ilgili tüm sorunları önleyen diğer birkaç önemli yağdan oluşur. Ayrıca, yüz cildinizi nemlendirmede faydalı olan petrol jölesinde benzersiz bir bileşene sahiptir..

6. Yabani Willies Bıyık Mumu:

Wild Willies’in Bıyık ve Sakal Ağdası, mümkün olan en iyi sakal şekillendirmede çok etkilidir. İçeriğindeki çam reçinesi sayesinde sakalınızı uzun süre sıkı tutma konusunda müthiş bir yeteneğe sahiptir. Yönetilemeyen dağınık bir sakalınız varsa, bu sizin için en iyi çözümdür. Bu sakal mumunun içinde aromatik bir çam ve sedir kokusu vardır..

7. Sakal ve Bıyık Balmumu:

Bir başka Hint sakal bakım markası olan Beardo, Hindistan’daki en popüler ağda markalarından biridir. Beardo Sakal Balmumu, zeytin, hint, vb. Gibi birkaç önemli yağın faydalarına sahiptir. Baz, belki de kullanımı en basit olanıdır. Yüzdeki tüylerin bakımı ve büyümesi üzerinde uzun süreli tatmin edici bir etkiye sahiptir. Beardo Wax, sakal kıllarınızın köklerini beslemesiyle ünlüdür..

8. Sakallı Adamın Gülünç Şekilde Güçlü Sakalları & Gidon Bıyık Balmumu:

Bu benzersiz sakal mumu, sabahları sadece bir kez uygulasanız bile tüm gün boyunca tüm yıpranmış sakallarınızı kontrol altında tutar. Tek seferlik uygulama sakalınızda uzun süre şık ve sağlam bir görünüm sağlar. Doğal özler ve uçucu yağlardan oluşan solüsyon güçlü ve uzun süreli bir tutuş sağlar. Sert sakalınızı kolayca yumuşatır ve şekillendirmesini kolaylaştırır..

9. USTRAA Mooch Şekillendirici Balmumu:

Ustraa sakal ağdası, sakalınıza uzun süre kalıcı bir şekil veren bir sakal bakım ürünüdür. Adı, sakal için kullanılan alternatif terim olan “Mooch”tan gelmektedir. Sert ve kuru sakalınızı pürüzsüzleştiren ve daha parlak görünen Balmumu içerir. Balmumu, parafin, yapay boyalar, SLS vb. gibi tehlikeli kimyasallar içermez. Kullanılan tüm bileşenler doğaldır. Saç dökülmesini ve hasarını kontrol etmek için çeşitli esansiyel yağlardan oluşur. Ayrıca yüz cildinizi nemli tutar. Koku ayrıca büyüleyici ve uzun ömürlüdür..

Böylece sakalınızın bakımı ve bakımı için sakal ağdasının ne kadar önemli olduğunu görmüş olabilirsiniz. Bununla birlikte, yalnızca belirli markaların sunduğu kaliteli ürünler olduğundan, doğru sakal ağdası markasını seçtiğinizden emin olmalısınız. Bu nedenle markanın ürününde tüm doğal içerikleri, uçucu yağları vb. zararlı kimyasallar veya yapay boyalar olmadan sunduğundan emin olmalısınız..