Sakal sahibi olmak neredeyse her erkeğin hayalidir. Bu standart görünüme sahip olmak için yıllardan beri yapılmaktadır. Kolejdeki gençlerden yetişkinlere kadar sakal, erkeklerin bu çarpıcı görünümü elde etmesi için önemli olmuştur. Bu nedenle, sakal nasıl uzatılır, yaygın olarak sorulan bir soru olmuştur. Ancak gerçek şu ki, erkekler istedikleri şekil veya tarzda sakal bırakabilirler. Ancak tüm erkekler sakal bırakamaz, bu da sakalınızı uzatmanıza yardımcı olacak farklı şeyler kullanma şansını artırır..

Faydalı ve En İyi Sakal Uzatma İpuçları

Sakal Büyümesini Artırma İpuçları:

İşte doğal büyüme için size yardımcı olacak sakal uzatma ipuçlarından bazıları.

1. Eksfoliyasyon ve Yüz Temizleme Süreci:

Daha hızlı sakal uzatmanın en önemli adımı pul pul dökülmedir. Cildinize haftada bir peeling uyguladığınızdan emin olun. Ölü deri hücrelerini temizleyecek ve yeni saçların çıkmasına yardımcı olacak bir temizleyici alın. Ciltte 10 – 30 dakika kalması gereken cildi soymak için de bir peçe deneyebilirsiniz. Bunun dışında yüz cildinizi de temiz ve temiz tutmanız gerekir. Bunun için yüz yıkama gibi diğer temizlik ürünleriyle birlikte sıcak su kullanabilirsiniz. Cildinizi gece ve gündüz olmak üzere günde en az iki kez temizlediğinizden emin olun. Cildiniz ne kadar temiz kalırsa, o kadar fazla büyüme elde edersiniz..

2. Kendinizi Büyüme Sürecine Hazırlayın:

Doğal olarak nasıl sakal uzatacağınızı arıyorsanız, buna zihinsel olarak da hazırlıklı olmalısınız. Süreç bir veya iki gün değil; İstediğiniz sakal görünümünü elde etmek bir ay sürer. Bu süre zarfında, saçınızın altındaki cildiniz de kaşınabilir ve ara sıra kaşımaya devam edebilirsiniz. Bunu yapmak yerine herhangi bir krem ​​veya losyon kullanarak tahrişi azaltmanın yollarını arayabilirsiniz. Ayrıca ciltte sakin olunması gereken noktaların doldurulması da zaman alır. Sakalın doğal olarak nasıl daha hızlı ve daha kalın uzatılacağını ararken, tahriş olmak ve onu tıraş etmek kesinlikle iyi bir seçim değildir..

3. Kremler ve Losyonlar Kullanın ve Yüz Saçına Dikkat Edin:

Evet, piyasada sakal büyümesini artırmak için çok sayıda krem ​​ve losyon bulunmaktadır. Ancak bunların arasında okaliptüs içeren krem ​​ve losyonlar şiddetle tavsiye edilir. Sakalın hızlı uzamasına yardımcı olurlar. Ayrıca, cildinizi kökünden söktüğünüzden veya kuru cildinizi nemli tutmak için koruduğunuzdan emin olun. Cildiniz ne kadar doygun olursa, saç uzatma şansınız o kadar artar. Bununla birlikte, tekdüze büyümede sakalların önünde bir engel olacağından, batık saçlara dikkat edin..

4. Bazı Sağlıklı Alışkanlıklar Geliştirin:

Sakal büyümesini nasıl artıracağınızı ararken, doğal sakal büyümesi için geliştirmeniz gereken bazı sağlıklı alışkanlıklar da vardır. Stres seviyenizi yönetin, egzersizlere devam edin, yüzünüze doğru kan dolaşımını artıracak pozisyonlarda egzersiz yapın, yeterli uyku uyuyun vb. Bu yüzdeki kılların büyümesini artıracaktır. Biyotin, B vitamini ve proteinler açısından zengin gıda maddeleri ve takviyeleri alın. Kuruyemiş, yumurta, balık, et, fasulye, papaya, limon, ayçiçeği çekirdeği, Brüksel, lahanası, ıspanak, keten tohumu, avokado, ananas vb. gibi mineral ve vitaminleri toplu olarak içeren meyve ve sebzelere sahip olun. yüzünde saç büyümesi.

5. Sakalınızı Uzamaya Başlarken Kesin:

Doğal olarak nasıl daha hızlı sakal uzatılır diye düşünürken sakalı kısaltmak da önemlidir. Kırpma veya bıyık yardımıyla şekillendirme alışkanlığı geliştirin. Ancak, çok uzun sakal arıyorsanız, kesmeden önce yaklaşık 4 ila 6 hafta uzamasına izin verin. Böyle bir durumda sakalları 4 ila 6 hafta sonra doruğuna ulaştığında kesmeniz gerekir. Ayrıca, temiz ve hijyenik aletler kullanarak düzelttiğinizden emin olun. Sakalınızı uzatmasını istediğiniz şekil veya tipte kesin. Sakalınızın büyümesini azaltabileceğinden ilk ay sakalınıza dokunmamaya özen gösterin. Sakalın daha kalın olmasını sağlamak da bir efsanedir, bu nedenle sakalınızı kesmeniz gerektiğinde kesmeyi unutmayın..

6. Sakalın Bakımı:

Sakal nihayet uzadığında, göreviniz burada bitmiyor. İstediğiniz gibi uzadığında sakalın nasıl korunacağını öğrenmeniz gerekir. Bunun için sakalı ve altındaki deriyi düzgün bir şekilde temizlemeniz gerekir. Ayrıca sakal temizliği için piyasada özel olarak bulunan sakal temizleyiciler, jeller, şampuanlar, saç kremleri vb. ürünleri de kullanabilirsiniz. Ayrıca, düzgün şeklini korumak için düzenli aralıklarla kırptığınızdan emin olun. Sert sakallara yol açabileceğinden, sakalınız için normal sabunlar veya yüz yıkama ürünleri kullanmaktan kaçının. Ayrıca farklı şekillerde kesilebilecek bir sakal stili seçebilirken, tıraştan sonra uzamasına izin verebilirsiniz..

7. Sakal Büyütmek İçin Bazı Mit ve Dolandırıcılıklardan Uzak Durun:

Sakal uzatmanın en iyi yolunu aramaya başladığınızda, bununla ilgili çeşitli efsanelerle karşılaşırsınız. Hızlı bir şekilde kalın ve uzun sakal uzatmak için bir takım numaralarla karşılaşacaksınız, ancak tüm yollar etkili değil. Bunun dışında, piyasada sakal uzamasına yardımcı olan bir dizi takviye bulunmaktadır. Birini aramadan önce doktordan tavsiye aldığınızdan emin olun. Ayrıca, büyük bir başarısızlık olabilecek bir dizi yağ ve sprey kullanmanız önerilecektir. Bu nedenle, efsanelere inanmadığınızdan ve gerçekleri araştırdığınızdan emin olun..

Bu nedenle, sakal uzatmak için her zaman doğal yolların izlenmesi önerilir. Beslenme, doğru beslenme, egzersizler vb. aradığınız sakal görünümünü mutlaka size verecektir. Ayrıca, büyüme sürecine başlamadan önce, sakalınızı kesmeniz ve büyümesine yardımcı olmanız gereken temelde görünmek istediğiniz görünüme karar verin..