Her erkek sakalının öneminin ve onun kişiliği ve görünümü için bakımının farkındadır. Ancak sakal uzatmak, tımar etmek ve bakımını yapmak o kadar kolay değildir. Yüze sakal almayı bilmek çok zaman alır, bundan sonra tımar etmek çok fazla özen ister ve ardından bakım çok çaba ister. Ancak bunu söyledikten sonra, sadece tımar ve bakım yeterli değildir. Ayrıca size yakışacak sakal stilleri seçimine de önem vermelisiniz. Bu stil temel olarak sakal şekli ve sakal kılı boyutunun bir kombinasyonudur..

Bunun için öncelikle yüz şeklinizin ne olduğuna dikkat etmelisiniz. Yüz şeklinizden emin olduktan sonra, yüz şekilleri için çeşitli Sakal stillerine bakabilir ve ardından yüz şeklinize en uygun olanı seçebilirsiniz. Ama yüzünüzün şeklinin ne olduğunu nasıl anlarsınız? Bunun için yüzünüzün boyutlarını belirleyen 4 ana faktörü, yani çene çizginizi, elmacık kemiklerinizi, alnınızı ve yüzünüzün uzunluğunu yakından gözlemlemelisiniz. Tüm bu dört faktör, genel olarak kare, oval, dikdörtgen, üçgen, kalp, elmas ve yuvarlak olmak üzere 7 yüz şeklini oluşturur..

Görüntülü Yüz Şekilleri İçin En İyi Sakal Tipleri:

Aşağıdakiler, yüz şeklinize uygunluğuna göre En İyi 15 Sakal Stilidir..

1. Kare Yüz İçin Dairesel Sakal:

Kare yüz sakalı

Kare yüz için sakal stilleri söz konusu olduğunda, aralarından seçim yapabileceğiniz çok çeşitli seçenekler vardır. Bunların dışında, ağzınızın etrafındaki yuvarlak sakal en yaygın ve en popüler sakal stilidir. Sakalınızı düzenli olarak ağzınızın çevresinde ince veya orta uzunlukta dairesel bir şekilde kesmeniz gerekir. Belli ki bıyıkla eşlik etmelisin.

2. Kare Yüz İçin İmparatorluk Sakal:

Kare şekilli sakal

Bu kare sakal stili biraz eski moda ve imparatorların ve prens kurallarının olduğu zamanlara kadar uzanıyor. O dönemlerde hükümdarlar bu otoriter görünümü koruyorlardı. Bu sakal stilinde, dudaklarınızın altındaki alanı tamamen kesmeniz gerekirken, yanaklarınızın uçlarının etrafındaki bıyıklarınızın ucunun kulaklarınızın yakınında saçlarınızla birleştiği bir uzantı olarak sürekli sakalın şerit şeklini korumanız gerekir. Yukarıdaki resim daha iyi anlamanıza yardımcı olacaktır.

3. Kare Yüz İçin Çene Sakal:

Yüz şekline göre sakal stili

Çene sakalı kare yüzlü bir erkek için uygundur çünkü çene sakalının arkasındaki temel fikir, çenenizin tabanı boyunca yatay olarak orta bir şerit halinde yaymaktır, isterseniz bunu yanaklarınızın sınırı boyunca da uzatabilirsiniz. Bu sakal stiline genellikle bıyık eşlik etmez..

4. Oval Yüz İçin At Nalı Sakal:

Oval yüz için sakal modelleri

Eski zamanlardan beri at nalı oval yüz için en iyi sakal stili olmuştur. Sakalınızı at nalı şeklinde şekillendirmenin asıl amacı, çene bölgenizi çok fazla karıştırmadan yüzünüzün bıyıktan çenenize kadar olan uzunluğunu kapatmaktır..

5. Oval Yüz İçin Ördek Kuyruğu Sakal:

Oval yüz için sakal

Bu, oval yüz için efsanevi bir sakal stilidir, bunun nedeni, mevcut yıldızlar da dahil olmak üzere toplam kutsal ağaç yıldızlarının neredeyse yarısı tarafından kullanılmasıdır. Adı, sakalınızın bir süre uzamasına izin verirken, büyüme periyodu boyunca bir ördek kuyruğu gibi görünecek şekilde büyüyecek şekilde kesmeniz gereken tımar modelini önerir..

6. Kare Yüz İçin Keçi Sakal:

Yüz şekillerine göre sakal çeşitleri

Bildiğiniz gibi keçi sakalı, adını bir keçinin sakalından alır. Keçi sakalı kare yüzünüze çok yakışıyor. Kare bir yüze sahipseniz herhangi bir keçi sakalı modeli seçebilirsiniz. Örneğin, küçük bir keçi sakalı, çene kıllarının ince bir şekilde kesilmesini içerirken, sert bir keçi sakalı, erkeksi bir görünüm için sakalınızın uzamasına ve dağınık olmasına izin vermeyi içerir..

7. Dikdörtgen Yüz için Silahşör Sakal:

Dikdörtgen yüz için sakal

Bu stili kesinlikle uzun yüz için en iyi sakal stillerinden biri olarak sayabilirsiniz. Temel olarak at nalı stilindeki sakalın yandan bir uzantısıdır, burada at nalı şeklinin uçları her iki yanağınızın sınırları boyunca ince bir şerit olarak uzatılır..

8. Dikdörtgen Yüz İçin Koyun Eti Sakal:

Dikdörtgen yüz için en iyi sakal

Bu da uzun yüzler için sakal modelleri arasından sizin için başka bir seçenek. Bu sakal stili, görünümünde eski moda olduğu için genellikle olduğu gibi takip edilmez, ancak daha sonra da farklı remix stillerinde hala takip edilmektedir. Örneğin ünlü aktör Hugh Jackman, koyun eti sakalının daha ince ve daha düzgün bir versiyonu olan kendi “Wolverine” tarzı sakalını icat etti..

9. Dikdörtgen Yüz İçin Çene Şeridi Sakal:

Bu sakal stili, erkeklerin çoğunun uzun veya dikdörtgen bir yüze sahip olduğu trend. Bunun nedeni, yüzünüzün boyutlarına bu şekilde en iyi şekilde uymasıdır. Alt dudağınızın altında çenenize kadar uzanan küçük bir şerit tutmanız gerektiğinden tımar etmek en kolayıdır..

10. Yuvarlak Yüz İçin Van Dyke Sakal:

Yuvarlak yüz için şık sakal

Bu, şu anda yuvarlak yüz için en yeni sakal stillerinden biridir. Bu tarz, aktörler, sporcular vb. gibi birçok popüler ünlü tarafından kullanılmıştır. Sakal, temel olarak, alt ucu alt dudağınıza bakan ve üçgenin çenenize doğru indiği ve bundan sonra üçgenin uçları olan ters bir üçgendir. yanakların boyunca daha da uzadı.

11. Yuvarlak veya Kare Yüz İçin Tam Sakal:

Her ne kadar dolgun sakal yaygın olarak takip edilse de, birçok erkek için yüze nasıl dolgun sakal alınacağı hala büyük bir sorudur. Cevap, yüz kıllarınızın uygun şekilde beslenmesini ve bakımını sağlamanız gerektiğidir. İstenilen zaman diliminde çıkmıyorsa sakal vitaminleri ve sakal yağları da kullanabilirsiniz. Dolgun bir sakal kare yüzünüzü mükemmel bir şekilde kaplar.

12. Yuvarlak Yüz İçin Kısa Kutulu Sakal:

Yuvarlak yüz için sakal şekli

Bu sakal stili daha çok ağzınızın etrafındaki ikiz dairesel sakal stilidir. Tek farkı bu sakalın ağzınızın çevresinde küçük bir kutu şeklini almasıdır. Diğer bir fark ise dudaklarınızın altında küçük bir boşluk kaldığı için bu sakala ruh yaması ile de eşlik edebilirsiniz. Yuvarlak yüzlü erkekler için en iyi sakal stillerinden biridir..

13. Yuvarlak Yüz İçin Balbo Sakal:

Sakallı yuvarlak yüz

Yuvarlak yüz için bir başka ünlü sakal şekli de Balbo sakal şeklidir. Birçok erkek bu sakal stilini kullansa da çok azı bu sakal stilinin adını bilir. Bu stil, keçi sakalının alt köşelerini yanaklarınızın etrafında yatay şeritler halinde uzatmanız gereken keçi sakalı stili sakalın bir uzantısıdır..

14. Yuvarlak veya Elmas Yüz için Çapa Sakal:

Elmas yüz şekli sakal stilleri

Bu sakal stili Van Dyke stili sakal ile hemen hemen aynıdır. Tek fark, çene ile alt dudağınız arasındaki bölgenin farklı şekillerle kaplı olmasıdır. Van Dyke’de şekil ters çevrilmiş bir üçgen gibidir, burada Anchor’da ismine göre şekil bir geminin “Çapası” gibidir. Aktör Robert Downey Jr. tarafından “Tony Stark, diğer adıyla Demir Adam” Sakal olarak popüler hale getirildi..

15. Yuvarlak Yüz İçin Çene Kabarık Sakal:

Yüz şekline göre sakal şekli

Bu sakal stili, çene şeridi sakalının bir uzantısıdır. Çene sakalı alt dudağınızdan çenenize kadar uzanırken, bu sakal da çenenizin altına kadar uzanır. Şekli de uzun bir yağmur damlası gibi benzersizdir..

Böylece hangi sakal stilinin yüzünüze uygun olabileceğini belirlemede yüz şeklinizin ne kadar önemli olduğunu gördünüz. Kare, yuvarlak, oval, dikdörtgen gibi pek çok farklı yüz şekli varken, sakalınızı şekillendirmeden önce yüz şeklinizin ne olduğuna dikkat etmelisiniz. Buna göre yüz şeklinizi öğrendikten sonra sakalınız için hangi stili seçmek istediğiniz konusunda netleşeceksiniz..