Gri Saçlar İçin Ev Çareleri Sağlıklı Yaşam Tarzı

Sağlıklı Alışkanlıklar Listesi:

1. Egzersiz için Zaman Ayırın:

Dünyanın en meşgul insanı olabilirsiniz, ancak yine de her gün en az 30 ila 40 dakika egzersiz yapmak için zaman ayırmalısınız. Blokta yürüyüşe çıkın veya koşun. Yapılandırılmış bir egzersiz için zaman ayıramıyorsanız, şu veya bu şekilde fiziksel aktivite seviyenizi artırmaya çalışın. Yürüyen merdivenler ve asansörler yerine mümkün olduğunca merdivenleri kullanın. Çalışırken her 1 saatte bir mola verin ve iş yerinizde gezintiye çıkın..

2. Öğünlerinizi Asla Atlamayın:

Diyet yapıyor olsanız bile, bir öğünü hep birlikte atlamak sağlıklı bir uygulama değildir, bunun yerine üç ana öğün yerine gün içine yayılmış daha küçük porsiyonlara bölünmüş daha hafif öğünler alabilirsiniz. Bu, metabolizmanızı gün boyunca aktif tutar ve gün boyunca hem zihinsel hem de fiziksel olarak şarj olma eğilimindesiniz. İyi oranlarda karbonhidrat, protein ve biraz yağ içeren bir kahvaltı yapanların, ileriki yaşamlarında obez olma ve şeker hastalığına yakalanma olasılıkları daha düşüktür..

3. Yeterince Uyuyun:

Her gece geç saatlerde televizyon dizileri izlemek yerine, vücudunuzun gün boyunca yapılan hasarı onarmak için her gece 6 ila 8 saat kesintisiz uykuya ihtiyacı olduğundan, derin uykuya dalın. Vücudunuza bir alışkanlık kazandırmak için yatağa çekilmek için bir zaman belirleyin. Akşam yemeği ve yatma saatiniz arasında en az iki saat boşluk bırakın. Sütte triptofan adı verilen ve uykuya neden olan bir madde olduğu için yatmadan önce ılık süt almak.

4. Günlük Fırça ve Diş İpi:

Tüm dünyada yapılan araştırmalar, diş eti iltihabı ve periodontitis hastası olan kişilerin damar daralmasına bağlı kalp rahatsızlıklarına yakalanma olasılığının daha yüksek olduğu görüşündedir. Bu nedenle günde iki kez fırçalamayı ve günde bir kez diş ipi kullanmayı alışkanlık haline getirin. Ayrıca her 6 ayda bir ila 1 yılda bir profesyonel diş temizliğine gidin..

5. Olumlu Kalın:

Olumlu düşünen insanlarla kalın çünkü sahip olduğunuz şirket düşüncelerinize ve eylemlerinize çok şey yansıtır. Olumlu ve doğası gereği kabullenici olanlar, olumsuz duygular besleyen ve sürekli bir şey hakkında şikayet eden ve homurdanan insanlarla arkadaşlık edenlerden daha sağlıklıdır. Uyumadan önce zihninizi sakinleştirmek için meditasyon yapın ve gün içinde olan tüm güzel şeyler için şükredin..

6. Nemli Kalın:

Her gün 8 ila 10 bardak su için. Ayrıca yemeklerinizi yedikten yarım saat sonra yeşil çayı yudumlayın. Bu, kendinizi taze ve nemli hissetmenizi sağlar ve ayrıca su sizi daha tok hissettirdiği için gereksiz atıştırmalıklar yememenizi sağlar..

7. Meyve ve Sebzeler:

İyi lif, vitamin, temel mineral kaynakları oldukları ve çok sayıda antioksidanla dolu oldukları için çok fazla taze, mevsimlik meyve ve sebze yiyin. Bunların tümü, sağlıklı bir vücuda sahip olmanıza yardımcı olmak için birlik içinde çalışır. Sağlıklı bir vücutta sağlıklı bir zihin bulunur, unutmayın.

8. Her Gün Biraz Kuruyemiş Yiyin:

Doğada kardiyo koruyucu olan ve vücudunuzdaki kötü kolesterol seviyelerini artırmaya ve LDL seviyelerini düşürmeye yardımcı olan omega 3 yağ asitleri açısından zengin olduğundan, her gün badem ve ceviz de dahil olmak üzere bir avuç fındık yiyin. & Kalbiniz için kötü olan VLDL.

9. Kötü Alışkanlıkları Bırakın:

Sigara, alkol ve uyuşturucunun sırasıyla ciğerlerinizi, karaciğerinizi ve beyninizi tehlikeye atarak sağlığa zararlı etkileri olabileceği iyi bilinmektedir..

Görüntü Kaynağı: 1