Depresyon günümüzün en büyük sorunlarından biridir ve buna yol açan birçok sebep olabilir. Nedenler içsel olabileceği gibi dışsal da olabilir. Günlük yaşam stresleri ve ilişkilerdeki memnuniyetsizlik, birçok insanda depresyonun yaygın nedenlerinden bazılarıdır. Bunun dışında başarısızlıklar, kişinin çok fazla depresyon yaşadığı böyle kritik durumlara yol açabilir. Birçok aşama vardır ve şiddeti kişiden kişiye değişir. Bununla birlikte, bir kez depresif duyguların farkına vardığınızda, en iyisi bunun nasıl etkili bir şekilde üstesinden gelineceğini öğrenmektir..

Aşağıdaki bu kılavuz, tek başınıza alabileceğiniz en iyi olası yardımdır. Depresyonun üstesinden gelmek için ideal bir şekilde geldiğinde elinizin altında bulundurmanız gereken bazı ipuçları ve önerilere sahiptir. Depresyon nasıl yenilir?

Sürtünme Tapınakları

İyi uykular:

Sadece vücudun enerjisini canlandırmak için günde 8-9 saat uyumak değil, aynı zamanda zihni tazelemek ve stresten arınmak için de önemlidir. İdeal süre kadar uyumanın yanı sıra, zamanında uyumak ve doğru uyku düzenine sahip olmak da aynı derecede önemlidir. Yeterince dinlenmek, depresif duyguların doğru şekilde üstesinden gelmek için önemlidir..

Aerobik Egzersizler:

Haftada en az 3 kez 30 dakikalık aerobik egzersizler, beden ve zihin üzerindeki stresin atılmasına yardımcı olan endorfin salınımı için çok önemlidir. Aerobik egzersizler, hedefe ideal şekilde ulaşmanıza yardımcı olacaktır. Egzersiz sırasında dakikada 120 ila 160 atış olan kalp atış hızı, hangi egzersizi yaparsanız yapın ihtiyacınız olan şeydir. Yürümek kadar basit bir şey de yardımcı olabilir. Bu, depresyonun üstesinden gelmek için mükemmel bir yoldur.

Hedef Belirleyin:

Hedeflerinizi planlı bir şekilde belirlemekle birlikte yazmak, onlara zamanında ulaşmanıza yardımcı olur ve zihinde depresyona yol açan hiçbir stres olmamasını sağlar. Hedeflere zamanında ulaşarak, baskıyı da doğru şekilde serbest bırakırsınız. Hedef belirlemek, depresif duyguların üstesinden gelmenin ve stressiz bir yaşam sürmenin iyi bir yoludur..

Gevşeme Tekniklerinin Faydası:

Ellerinizi hiç yoga üzerinde denediniz mi? Değilse, bugün deneyin ve bedeni ve zihni ne kadar iyi dengelediğini ve gerginliği atmanıza yardımcı olduğunu görün! Yoga, meditasyon, egzersiz gibi gevşeme teknikleri; germe, aroma terapileri ve masajlar, depresyon duygularının üstesinden gelmenin en iyi yollarından bazılarıdır. Bu, görünür faydalar için günlük olarak ve en az 30 dakika boyunca yapılmalıdır..

Doğru Diyet Yapın:

Sağlıklı beslenmek bedeni, zihni ve ruhu güçlü tutar, kişinin gerçekten inanması gereken mantradır. Her gün size gerekli tüm besinleri veren uygun ve dengeli bir beslenme düzenine sahip olduğunuzdan emin olarak, vücudun düzgün çalıştığından emin olabilirsiniz. beden, zihin ve ruh. Diyetinize iyi miktarda vitamin ve mineral ekleyin, özellikle de depresyon duygularının üstesinden gelmenize yardımcı olabilecek omega yağ 3 asitleri. Abur cubur ve doymuş yağlar yiyerek, sinirlerin düzgün çalışmasını sağlamak için vücuda herhangi bir besin vermiyorsunuz. Bunlardan mümkün olduğunca kaçınılmalıdır.

Güneş Işığı Önemlidir:

Güneş ışığı eksikliğinin bir sonucu olan depresyon bozuklukları vardır. Bu insanlar mevsimsel üzüntüye sahiptirler ve depresif duyguların üstesinden gelmek için her gün 30 dakika güneş ışığında yürüyüşe çıkmaları gerekir. Güneş ışığı ve ışınları ayrıca vücuda çok yardımcı olan önemli D Vitamini sağlar..

Konuşmak:

Biriyle konuşmak, doğal olarak depresyonun üstesinden gelmenin etkili bir yoludur. Konuşmak genellikle kişiyi rahatlatır ve depresyondaki kişinin hızla iyileşmesine yardımcı olur. Dinleniyormuş ve aranıyormuş hissi, doğal olarak üstesinden gelmede önemlidir. Kişinin konuşmasına izin verin ve dikkatle dinleyin.

Dikkatinizi Yönlendirin:

Dikkatinizi sevdiğiniz bir şeye yönlendirmek, kaygı ve depresyonun üstesinden gelmenin en iyi yollarından biridir. Her zaman yapmak istediğin şeyleri yap. En iyi hobilerinize zaman ayırın veya açık hava sporları yapın. Bu şekilde dikkatiniz düşüncelerden uzaklaşır ve depresyonla etkili bir şekilde savaşmanıza yardımcı olur..

Depresyon bu günlerde ciddi bir endişe kaynağıdır. Depresyonda olan birini belirlemek kolaydır. Yalnız kalmayı tercih eder, çok uyur ya da çok yer ve genellikle hevesi yoktur. Bir insan olarak, tüf aşamasında birbirimize yardım etmeye çalışırsak dünya çok daha iyi bir yer olacak. bugün başlayalım!

depresyonun üstesinden gelmek