Hava kirliliği! Hava kirliliğinden rahatsız mısınız? Hava kirliliğini önlemek için bir şeyler yapın. Hava kirliliğinden kaçınmak, çevreci olmak için hayati bir adımdır. Kirlilik artık dünyanın her yerindeki şehirlerde gökyüzünü karartıyor, hepimizin soluduğu hava ile birlikte karbon monoksit ile birlikte partikül maddeler her zaman daha fazla kirleniyor. Ulaşım, hava kirliliğinin neredeyse tamamıyla açık bir üreticisi iken, varlığınızın ekstra özelliği, ayrıca, satın aldığınız mallar itibariyle her şeyi yarattığınız sürüm sayısını manipüle eder..

Hava Kirliliği Nasıl Önlenir

Tüm kirleticiler insan ve çevre sağlığı için tehlikelidir. Bu nedenle hava kirliliğini bireysel olarak nasıl önleyebilirsiniz? Sıkı çalışmanızın ne kadar yardımcı olabileceğini öğrenmek sizi şaşırtabilir. Bu nedenle, bu yazıda hava kirliliğini önlemeye yardımcı olacak bazı faydalı ipuçlarını araştırdım..

Hava Kirliliğini Önlemek İçin İpuçları:

1. Gün Doğumunda Harekete Geçin:

Ozon şu anda normalde düşüktür, kabaca sabah 6’dan itibaren sabah 10’u bekler, ayrıca gün ışığı otomatik aşınmanın hidrokarbonlarını parçalayıp sise çevirdikçe gün boyunca yükselir..

2. Ağaç Dikmek:

Ağaçların hava kirliliğini azalttığını bilmelisiniz; dahası, onları dikmek, bölgenizdeki hava avantajına yardımcı olmak için alabileceğiniz en gerçek, tatmin edici eylemlerden biridir. Ağaçlar oksijen üretir ve yiyecek haline getirdikleri karbondioksiti emer..

3. Isıtma Artı Soğutma Rutininizi Yeniden Düzenleyin:

Tüm yıl boyunca sıcaklığı sabit tutmak için ısıtıcınız ve klimanız yerine vücudunuzun değişen mevsimlere uyum sağlamasına izin vermeye çalışın. Isı artı havayı patlatmak, enerjinin ana tahliyesidir, dolayısıyla el fanlarınızdan ve sıcak kazaklardan kaçarak hava değişikliklerini termostatınıza güvenmekten daha erken değiştirmenize yardımcı olur.

4. Çevre Dostu Boyalardan Yararlanın:

Hava kirliliğini önlemek için temizlik ürünlerinden de dilediğiniz zaman yararlanabilirsiniz. Bu tür boyalar ve temizlik ürünleri havaya daha az sis üreten parçacıklar verir, ayrıca solunum gücünüz için de daha iyidir..

5. Yeniden Kullanım, Yeniden İşleme ve Gübre:

Evsel atıklarınızı başarılı bir şekilde organize etmek, hava kirliliğini azaltmanın bir diğer üstün yoludur. Yeniden kullanma, geri dönüştürme ve kompostlaştırma çöp çıktınız üzerinde çok büyük bir sonucu kapsayabilir, bu da çöp sahalarında daha az çöp bulunması anlamına gelir – büyük bir hava kirliliği kaynağı.

6. Uzun Sıcak Duşlar veya Başka Banyolar Almaktan Kaçının:

Suyu ısıtmanın çok fazla enerji gerektirdiğini unutmayın, bu nedenle ne kadar sıcak su kullandığınıza dikkat etmek önemli bir uygulamadır. Daha kısa duşlar alarak ya da banyoları atlayarak oluşturabilirsiniz; birlikteyken bol miktarda sıcak suya ihtiyaç duyarlar. Su ısıtıcınızı 49 °C’ye (120 °F) çevirin, böylece su hiçbir şekilde bu sıcaklıktan uzağa ısınmaz.

7. Evinizin Analizi:

Hem kokusuz hem de tatsız olan tehlikeli, radyoaktif bir gaz olan radon’u kontrol etmeniz gerekir. Durumda, test önemli radon seviyelerini gösterir, zorluk maliyeti başarılı bir şekilde sabitlenebilir. Odun sobaları ve şömineler bakımlı. Eski odun sobalarını EPA sertifikalı modellerle değiştirmeyi düşünün. www.epa.gov/burnwise adresini ziyaret edin.

8. Yaz Çalışması:

Buharlaşmayı azaltmak için daha serin akşam saatlerinde gaz deposunu kapatın. Dökülen gazdan uzak durun ve depoyu “doldurmayın”. Gaz deposu kapağını güçlü bir şekilde geri yükleyin.

9. Kendinizi Hava Kirliliği Konusunda Eğitin:

Birbirine benzemeyen bölgelerin çeşitli hava kirliliği sorunları vardır. Şehrinizde havayı kirleten bir fabrika kapanmış olabilir; aksi takdirde belki de bölgenizdeki en büyük suçlu yerel çöp sahasıdır..

10. Daha Az Paketleme Tercih Edin:

Ambalajda kullanılan plastik, folyo artı kartonun, hava üstünlüğünü olumsuz yönde etkileyen uygulamalar kullanılarak insan yapımı olduğunu anlayın. Bu nedenle, mağazaya kağıt, aksi takdirde plastik kullanmak yerine kendi bez alışveriş çantanızı alın..