Bugün dünyada sağlık takviyesi sıkıntısı yok. Vitaminlerden doğal şifalı bitkilere kadar her türden birçok mağaza, özellikle kadınlar için bol miktarda sağlık takviyesi bulundurur. Bunların birçoğunun önemi tamamen gereksizden çok önemliye kadar değişebilir. Ancak, bir zamanlar kadınlar için en önemli sağlık takviyesi genellikle gözden kaçıyor..

Kadınlar yaşam kalitelerini artırmaya ve sağlıklarını korumaya yardımcı olacak sağlık takviyeleri ararken, bakmaları gereken en önemli takviyelerden biri HGH’dir. İnsan Büyüme Hormonu (HGH), hem erkeklerde hem de kadınlarda görülen doğal olarak oluşan bir hormondur, ancak bir kadının yaşamı boyunca sıklıkla azalan ve neredeyse yok olan bir hormondur. Buna rağmen, HGH’nin kadınlar için önemi gözden kaçırılmamalıdır.

Kadınlar İçin Yüksekliğin Önemi

HGH Tam Olarak Nedir??

Daha önce belirtildiği gibi, HGH veya İnsan Büyüme Hormonu, birçok farklı nedenden dolayı önemli olan doğal olarak oluşan bir hormondur. Bir kişi yetişkinliğe doğru büyürken, HGH büyüme sürecini hızlandırmaya yardımcı olan hormondur. Bununla birlikte, bir kişi yetişkinliğe ulaştıktan sonra bile, HGH hala uykuyu düzenlemek, vücudun yiyecekleri uygun şekilde metabolize etmesine izin vermek, vücudun iyileşmesi gereken kısımlarını iyileştirmek ve diğerleri gibi birçok işlevi yerine getirir..

HGH, insan vücudunun belirli sağlık fonksiyonlarını sağlamak ve sürdürmek için ihtiyaç duyduğu önemli organik bileşikler olan 191 farklı amino asitten oluşur. İnsan vücudunda bilinen yaklaşık 500 farklı amino asit olduğu düşünülürse, bu HGH’nin hayati derecede önemli bir hormon olduğu anlamına gelir..

HGH Ne Yapar??

HGH, bir kişinin yaşamı boyunca birçok farklı önemli işlevi taşır. Çocukluk döneminde, HGH’nin en önemli işlevlerinden biri, insan vücudundaki kemiklerin ve diğer çeşitli dokuların büyümesini teşvik etmektir. Çocuklar, büyürken vücutlarında büyük miktarlarda HGH üretme eğilimindedir. Yetişkinliğe ulaştıktan sonra, HGH’nin insan vücudundaki rolü biraz değişir..

en önemli işlevlerinden biri HGH yetişkinlik döneminde uykunun düzenlenmesidir. Bir insanın uyku döngüsü, vücudun enerjiyi geri kazanmasına, sindirilmiş materyali işlemesine, vücudun düzgün çalışmayan çeşitli kısımlarını iyileştirmesine ve çoğu insanın gerekli olduğunu bile bilmediği birçok farklı şeye yardımcı olduğu zamandır..

HGH ayrıca, kişinin şekli gibi şeyleri düzenleyerek insan vücudunun bileşiminin korunmasına da yardımcı olur. Fiziksel durumu en üst düzeyde olan insanlar, vücutlarını formda tutmaya yardımcı olmak için genellikle doğal olarak üretilen HGH’ye güvenirler. Aynı şekilde, kilo alımı nedeniyle vücudu parçalanan ve şekilsiz hale gelen bir kişi genellikle HGH eksikliğinden muzdariptir..

HGH’nin insan vücudundaki bir diğer önemli işlevi de kalbin düzgün çalışmasını sağlamaktır. Birçok insan bunun farkında bile değil, ancak kalp sorunları olanların genellikle doğal olarak üretilen HGH’nin yetersiz olduğu görülüyor. Elbette kalp HGH tarafından korunan tek organ değildir, ancak kesinlikle en önemli organlardan biridir..

Kadınlar Neden HGH’ye İhtiyaç Duyarlar??

Erkekler için HGH takviyelerinin popülaritesine rağmen, HGH ayrıca bir kadının vücudunda çok önemli bir rol içerir. Bir kadın yaşlandıkça, vücutta doğal olarak üretilen HGH miktarı hızla azalır. Bu düşüşün oranı genellikle farklı kadınlar için değişebilir, ancak genellikle bir kadın 35 yaşına geldiğinde, doğal olarak üretilen HGH miktarı büyük ölçüde azalmıştır. Bu genellikle kırışıklıklar, aşırı depolanmış vücut yağı ve bir kadının doğal güzelliğini bozmaya yardımcı olan diğer şeyler gibi yaşlanmanın fiziksel belirtilerine yol açar..

HGH takviyeleri genellikle bir kadının genç görünümünü ve fiziksel şeklini korumaya yardımcı olabilir. Bir kadının vücudunda HGH varlığı ile kaslar sarkık görünmeyi bırakır ve sıkı bir tonu korumaya yardımcı olur, fazla yağ depolanmak yerine dışarı atılır ve bir kadının cildi kırışıklıklar ve diğer yaşlanma belirtileri olmadan genç görünümünü koruyabilir..

Bir Kadın HGH Takviyeleri Almalı mı??

Yaşlanma belirtileri göstermeye başlayan herhangi bir kadın kesinlikle HGH takviyesi almayı düşünmelidir. HGH’nin yukarıda belirtilen kadınlar için faydalarının yanı sıra, HGH takviyeleri, doğal olarak üretilen HGH kaybını telafi etmeye yardımcı olabilir ve böylece bir kadının genç figürünü ve görünümünü korumasına yardımcı olabilir. HGH tam olarak vaat edilen gençlik çeşmesi olmasa da, şu ana kadar bulabildiklerimize kesinlikle en yakın olanı..