Sırt Ağrısı için ayurveda tedavileri mi arıyorsunuz? Sırt ağrısı çok yaygın bir artı invaziv sağlık hastalığıdır. Ayurveda, Ağrıyı tedavi etmek için harika bir sistemdir.

sırt ağrısı için ayurveda tedavileri

Sırt ağrısı boyun ağrısı, bel ağrısı, orta sırt ağrısı artı kuyruk kemiği ağrısı içerebilir. Çoğunlukla kendi kendini sınırlayan ve ilerleyici olmayan nitelikte olsalar da, bazı vakalar hastanın günlük aktivitelerini bozabilir. Burada sırt ağrısı için bazı ayurveda tedavilerini tartışıyoruz..

Sırt Ağrısı İçin En İyi Ayurveda Tedavileri:

1. Buz Veya Isı Kullanın:

Buz gibi soğuk tedavi artı sıcak havlu tedavisi alternatif olarak ağrıyı son derece hafifletmeye yardımcı olacaktır. Buz küplerini bir beze sarın ve ağrılı bölgeye koyun. Ayrıca şişkinliği azaltmaya yardımcı olacaktır. Daha sonra 10 dakikadan sonra sıcak tedaviye geçin. Bir havluyu daldırın, aksi takdirde sıcak suya batırın ve sıkın, üstelik katlayın. Ardından bölgeye sürün. Bir süre saklayın. Hafif hissedene kadar işlemi birkaç kez tekrarlayın. Bu, sırt ağrısını tedavi etmek için harika bir tedavidir..

2. Dinlenin

Yatak istirahati keyfini kaç kez sevdiğinizi sınırlayın. Sırttaki doğru miktarda eğrilik, sinirlerdeki baskıyı hafifletmeye yardımcı olduğu için iyi bir duruş sergileyin ve bu nedenle sırt ağrısı olasılığını azaltır..

3. Aromaterapi:

Aromaterapi, biberiye ve kekik esansiyel yağlarını içerir, bu da kaslara kan akımını artırır ve sıcaklık sağlarken, nane artı mersin geçici ağrı kesici özelliğe sahiptir. Aromaterapi difüzörüne birkaç damla toz, sıcak bir banyo aksi takdirde masaj yağınız – dahası keyfini çıkarın.

4. Masaj:

Ayurveda geleneğinde, alışılmış yağ masajı, aksi takdirde Shanan, her türlü rahatsızlık için son derece etkili bir terapi türü olarak değerlenir. Masaj, vitayı yumuşattığı, eklem ve kas sertliğini yatıştırdığı, dolaşımı artırdığı, toksinleri harekete geçirdiği ve ayrıca vücudu rahatlattığı için sırt ağrısını azaltmaya yardımcı olur..

5. Baharatlı Yiyeceklerden Kaçının:

Yemeğinizde çok keskin baharatlar yemek, örneğin kırmızı artı yeşil biberler, ayrıca wasabi, vücut üzerinde özellikle kurutucu bir etkiye sahip olabilir. Kuruluk, vita dosh’un temel özelliklerinden biri olduğu için, kuruyan maddelerle genişler; üstelik bu kabızlığa, dışkının durgunluğuna bağlı bel ağrısına ve daha fazlasına yol açabilir..

6. Uygun Diyet:

Gıda da etkili bir şifacıdır. Bir ay boyunca ılık, nemli, hafif baharatlı ve besleyici gıdalardan oluşan kdv-pasifleştirici bir diyet uygulayın, bunun bir fark yaratıp yaratmadığına da bakın. Şekerli, tuzlu ve ekşi tatların hepsi vata çekicidir – sadece doğal, uygun tatlı kaynakları (olgun erik, armut veya hurma gibi) bulduğunuzu onaylayın, ayrıca aşırıya kaçmayın. Çok fazla yemek yaşam kalitesini artırır.

7.  Kişniş Tozu, Buğday, Kuskus Tozu Artı Süt:

Kişniş tozu, buğday, kuskus tozu artı süt kullanarak doğal ev ilaçları. 60 gr buğdayı gece boyunca suda bekletin. Sabahları 2 çay kaşığı kişniş tozu koyun. 2 çay kaşığı kuskus tozu ekleyin. Bunu bir macun halinde karıştırın. 250 ml sütü kasede karıştırarak süte alın. 20 dakika kaynatın. Bunu ılık tüketin.

8. Yoga:

Padahastasana (ileriye doğru katlanma pozu), vata dosha’nın tüm vücutta en iyi şekilde çalışmasına izin verdiği, dışkı taşıyan kanalların daralmasını ortadan kaldırdığı için testlerde bel ağrısı için büyük bir Yoga pozudur. sırt ağrısı. Ayurveda danışanları kas nedenli olmayan bel ağrısı hissettiklerinde, ortadan kaldırarak yardımcı olmak için bu pozu destekliyoruz..

9. Sarımsak ve Hindistan Cevizi Yağı:

Sarımsak artı hindistancevizi yağı kullanımı. Sarımsağın ağrı kesici özelliği vardır. Bir kızartma tavası alın. 60 ml hindistancevizi yağı ekleyin. 8-10 diş sarımsak koyun. Sarımsak koyu kahverengi olana kadar bu karışımı pişirin. Bu yağı abartılı bölgeye ılık bir kez sürün..

Yukarıdaki makalenin sırt ağrısı için en iyi 9 ayurveda tedavisinin sizin için yararlı olduğunu ve daha iyi sonuçlar aldığını umuyorum.