Sırt ağrısını önlemek için en iyi yatak hangisidir? Sırt ağrısı için bir yatak mı arıyorsunuz? Evet ise, o zaman bu makale tam size göre. Sırt ağrısı, insanların orta yaşta hareket kabiliyetini düşürmeye başlamasının en önemli nedenlerinden biridir. Kötü yatak şiltesi, birçok insanın sırt ağrısı çekmesinin ana nedenlerinden biridir. Bir yatak şiltesinin sırtınızı düzleştirerek tuttuğuna inanılır; yine de, yatak yaşlandıkça yayları, en çok uyuduğunuz her yerde aşınır. Bu, belirli bir bölümdeki yatağın boş olmasına, sert bir yapıya dönüşmesine neden olur. Uyumak, yırtık dokuyu ve kasları onararak vücudu gençleştirir, ayrıca basınç altındaki sinirlerinize de eklemlerin biraz gevşemesini sağlar..

sırt ağrısı için yatak

Sırt ağrısı, uyku tarzınıza, destek gereksinimlerinize ve konfor tercihlerinize daha uygun bir şilte seçerek sıklıkla yoğunlaştırılabilir. Mükemmel bir şilte, sırtınız için uygun desteği sunarken mümkün olduğunca rahat hissetmenizi sağlamalıdır..

Sırt Ağrısı İçin Yatak Seçimi:

Sırt ağrısı için şilte seçerken en iyi 7 ipucumuz. Onlara bir göz atalım.

1. Sırt Ağrısı İçin Yoğun Yatak:

İnsanlar sıkılığı destekle sık sık karıştırırlar; yine de yeni araştırmalar, orta sertlikte bir şiltenin maksimum tutuş ve sırt ağrısı rahatlamasını sağladığını gösteriyor. Bir ankette ortopedi cerrahlarının %95’i, bir yatağın bel ağrısı yönetiminde rol oynadığına inandıklarını söyledi. 31 milyon Amerikalı keskin aksi takdirde kronik sırt ağrısı çekti. Sırt ağrısı için en iyi yataklardan biridir..

2. Sırt Desteğiyle Bir Yatağı Keşfedin:

Üstün bir şilte, doğal kıvrımlar ve omurganın konumu için destek sunmalıdır. Doğru miktarda sırt desteği, hastanın sabahları kas hassasiyetinden kaçınmasına da yardımcı olur. Şiltelerle ilgili çok fazla klinik veri olmamasına rağmen, bir gözden geçirme, orta sertlikteki şiltelerin tipik olarak katı şiltelerden daha fazla sırt ağrısı rahatlaması sağladığını ortaya koymaktadır. Bu sırt ağrısı için iyi bir yatak.

3. Sırt Ağrısı İçin Vücut Tipi Yatak:

Üst-ağır, aksi takdirde alt-ağır, 5 fit yüksek, aksi takdirde 6’5, birçok faktörün dikkate alınması gerekir. Yumuşak, orta aksi takdirde sert bir şilte seçimi önemli değildir. Tamamen vücut tipinize ve ihtiyacınız olan ayı seviyesine bağlıdır..

4. Fiyat Mükemmellik ile İlişkilendirilmiyor:

Bir araba satın aldığınızda, fiyat etiketini ürünün mükemmelliği ile sık sık ilişkilendirebilirsiniz. Yataklara gelince aslında durum böyle değil. Sırt ağrınıza yardımcı olacak yatakları bulmak lüks bir teklif olmak zorunda değil. Aksi takdirde doğal bir lateks şilte ile gitmek, hafızalı köpük şilte büyük bir başlangıçtır. Yaylı şilteden kaçının, çünkü bu klasik olarak dolandırılacağınız her yerdedir. Bu sırt ağrısı için iyi bir yatak.

5. Sırt Ağrısı İçin Konforlu Yatak:

Belirsiz bir şekilde yatağınız baskı noktaları oluşturacak şekilde düzdür; Tüm gece boyunca, uykunuzun mükemmelliğini gerçekten azaltabilecek sıklıkta hareket etmeniz mümkündür. Ne kadar fazla fırlatır ve dönerseniz, vücudunuzun yeniden canlanması için ihtiyaç duyduğu derin uykuda o kadar az zaman harcarsınız, ayrıca geri yüklersiniz. Daha iyi dolaşımı desteklemek için basıncı vücudunuza karşı sakin bir şekilde dağıtan bir model seçin. Bir yatağı paylaştığınız Durumda; Rahatsız edici, yatıştırıcı bir uyku için uyuyan eşler arasında hareket aktarımını azaltmayı amaçlayan bir şilte isteyeceksiniz. Bu, sırt ağrısı için popüler şiltedir.

6. Sırt Ağrısına Uygun Destek Yatağı:

Yeni bir yatak satın alırken, vücudunuzun doğal kıvrımlarına uygun geleneksel bir yatak seçin. Omurganızı uyurken doğru şekilde bir arada tutmak, destekleyici ve kolay dinlenme için gereklidir. Pek çok şilte, sırtınızın ihtiyaçlarınız için doğru miktarda desteği almasını sağlamak için şık bobin sistemleri ve gelişmiş köpük teknolojileri ile üretilmiştir. Çok sert bir yatakta uyumak, baskı noktalarında ağrı ve sızılara neden olabilir. Orta sertlikte bir şilte, omuz ve kalçaların hafifçe içe çökmesine izin verdiği için daha rahat olabilir. Bu sırt ağrısı için iyi bir yatak.

7. Sırt Ağrısı İçin Komple Kenar Şiltesi:

Yeni yatağınızın yeterli çevre desteğine sahip olduğunu doğrulayın. Mükemmel bir şilte, tüm yüzey boyunca rahat, tutarlı destek ve ayrıca sağlam bir oturma kenarı sağlamalıdır. Kenarları köpükle kaplanmış şilteler, tüm uyku yüzeyinde tutarlı konfor sağlamak için mükemmel bir iş çıkarır. Ayrıca yeterli kenar desteği ile tasarlanan modeller %20 daha pratik uyku yüzeyine sahiptir. Yeni yatağınızı ararken bu kriterleri beyninizde koruyun, ayrıca hiçbir zaman insanca bir şekilde sırt ağrısını giderme modunda olacaksınız..

Sırt ağrısı, uyku tarzınıza, destek gereksinimlerinize ve konfor tercihlerinize daha uygun bir şilte seçerek sıklıkla yoğunlaştırılabilir..