Bir insan vücudunda cilt, vücudun en hassas bölgesidir, toza, UV ışınlarına maruz kalan ve ciltte aşırı hasara neden olan ve mat görünmesine neden olan, uygun bakımla erken yaşlanmayı ve ince çizgileri görebilirsiniz. alınmaz. Artık sadece yatmadan önce bazı güzellik ipuçlarını uygulayarak cildi koruyabilir ve eskisinden daha canlı görünmesini sağlayabiliriz..

Gece vakti cilt için günün en iyi kısmı olduğundan, cildiniz gençleşebilir ve tüm gün boyunca yaşadığı tüm sertliği tekrar toplayabilir. Uyuduğumuzda olduğu gibi, vücut bir büyüme hormonu üretir ve tüm hücreleri ve dokuları gündüzden daha hızlı onarır. Bu nedenle, muhteşem görünümü geri getirmek için yalnızca sağlam bir uyku yetmez, bazı güzellik ipuçlarını ve alışkanlıklarını takip etmeniz gerekir, böylece onlarca yıl daha genç görünmek ve her zaman taze uyanmak ve muhteşem görünmek için..

Yatmadan Önce Güzellik Alışkanlıkları

Yüz ve Cilt İçin Güzellik Uykusu İpuçları:

O halde gün boyu güzel görünmek için yatmadan önce en iyi 15 farklı güzellik alışkanlığına bir göz atalım..

1. Yatmadan Önce Yüzün Derinlemesine Temizlenmesi:

Akıllı, çekici ve güzel görünmek için dışarı çıkmadan önce yüzümüze makyaj yapıyoruz. Ancak ertesi gün zinde uyanabilmeniz, gözeneklerin temiz olması ve gece boyunca düzgün bir şekilde nefes alabilmeniz için yatmadan önce yüzünüzdeki tüm makyajı temizlediğinizden emin olun. Herhangi bir mazeret olmadan, tüm kir ve kalıntılardan kurtulmak ve sağlıklı temiz bir cilt elde etmek için yüzü derinlemesine temizleyen bir yüz yıkama veya temizleyici ile yıkayın. Yüzünüzü temizleme sütü veya çiğ süt ile de temizleyebilirsiniz..

2. Yüze Toner Uygulayın:

Yüzü temizledikten sonra gözenekleri sıkılaştırmaya ve cildin ph dengesini korumaya yardımcı olduğundan taze ve rahat görünmenizi sağladığı için toner uygulanması zorunludur. Pek çok toner çeşidi vardır, ancak doğal olan ve kullanımdan sonra soğutulabilen gül suyunu da kullanabilirsiniz..

3. Yumuşak Eller İçin El Kremi Kullanın:

Kişinin elleri gün boyunca çalıştığı için onları yumuşak tutun, gece boyunca onlara uygun şekilde bakmalısınız. Yatmadan önce ellerinizi ılık su ve yumuşak bir sabunla yıkamalı ve temiz bir havluyla kurulamalısınız. Daha sonra bir el kremi veya ev yapımı taze krema uygulayın ve hafifçe ovalayın, ardından ellerinizi ve avuçlarınızı da yumuşak eldivenlerin altına koyun, böylece sabah bir kez daha yumuşak, pürüzsüz ellere sahip olursunuz..

4. Göz Altı Kremi Kullanın:

Göz altı derisi çok hassastır ve yaşlanma belirtisini yansıtan kısımdır. Bu nedenle, günlük güzellik rutini olarak, o güzel ve şaşırtıcı genç görünümü korumak için, yatmadan önce E Vitamini ile zenginleştirilmiş göz altı kremini uygulayın..

5. Nemlendiriciyi Açın:

Bu, cildi onarmanın ve nemlendirmenin bir başka harika ve kolay yolu, gece nemlendiriciyi açmaktır. Yatak odasındaki havayı nemle besler ve cildin nemli kalmasına yardımcı olur ve kaşıntılı ve çatlamış cilt sorunları olan kişiler için faydalıdır. Cilt gece boyunca nemlendiğinde, dilerseniz gündüz nemlendiricisini de atlayabilirsiniz..

6. Yumuşak Ayaklar İçin Petrol Jeli kullanın:

Hepimiz mesai saatleri içinde yüze iyi bakarız ve ayaklarımızı görmezden geliriz ancak özellikle yatmadan önce özel dikkat gösterilmelidir. Ayakları yıkadıktan sonra kurulayın ve vazelin veya ayak kremi sürün ve iki dakika masaj yapın. Ardından hafif pamuklu bir çorap giyin ve ertesi sabah bebek gibi yumuşak ayaklara sahip olabilirsiniz..

7. İki İpek Yastıkta Uyuyun:

Hepimiz başımızın altında tek bir yastıkla uyuyoruz ama birçok cilt uzmanına göre iki yastık kullanılması öneriliyor. Tıpkı uykudayken olduğu gibi, yerçekimi kan akışının ve sıvıların göz altında ve yüzde birikmemesine yardımcı olur ve size berrak bir yüz verir. İpek yastık kullanmaya çalışın, ipek, cildin güzelliğini artıran amino asitlere sahip hayvanlardan yapılır. İpek yastıklar tüyler üzerindeki sürtünmeyi azalttığı ve cildin doğal bir nemlendirici olmasını sağladığı için pamuklu yastık yüz derisinde bazı çizikler oluşturabilir. Bu yüzden hemen iki ipek yastık alın ve güzelliğinize daha ışıltılı bir görünüm katın..

8. Diş İpi Kullanmadan Dişleri Fırçalayın:

Yüzün ve vücudun her yerine iyi baktığınız için dişlerinizi birbirinden parlak bırakmayın ve dişler gülüşünüze daha gelişmiş bir görünüm katabilir. Her gün yatmadan önce sadece iki dakika dişlerinizi fırçaladığınızdan emin olun, böylece taze nefesleri hissedebilirsiniz ve bu iyi alışkanlık mikropları ve çürükleri dişlerinizden uzak tutabilir. Bunu her gün yapın ve inci gibi beyaz parlayan dişlere sahip olun.

9. Tırnak Etlerine Dikkat Edin:

Uzun tırnaklar bir kişinin görünümünü güzelleştirir, bu nedenle tırnak etlerine iyi bakmalısınız. Yatmadan önce tırnak etlerine hindistancevizi yağı sürün, böylece gece boyunca nemli kalır ve tırnakları da güçlendirir..

10. Yatmadan Önce Saçları Bağlayın:

Yatmadan önce saçlarınızı düzgün bir şekilde ördüğünüz bir alışkanlık yapın veya bir rutini takip edin, çünkü uyku sırasında saçlarınız zarar görebilir. Derin uykudayken kıllar sürekli sürtünme ve sürtünme ile karşı karşıya kalır, bu nedenle örülürse ondan kurtulmuş olur. Bir başka iyi nokta da, saçtaki hacimli ve canlılığın ertesi gün korunmasıdır..

11. Yatmadan Önce Sivilce Tedavisi Yaptığınızdan Emin Olun:

Cildiniz sivilcelere yatkınsa, yatma zamanı onları tedavi etmek için en iyi zamandır ve yüzde herhangi bir iz ve leke olmadan onlardan kurtulabilirsiniz. Sivilcelerin üzerine lavanta yağı uygulayabilir ve gece boyunca onları küçültebilirsiniz. En iyi sonuçlar için gece boyunca leke azaltma tedavisi veya serumları kullanabilirsiniz. Bu yüzden derin uykudayken güzelliği geliştirin.

12. Yatmadan Önce Dudaklarınıza ve Kirpiklerinize Bakım Yapın:

Hepimiz cilde iyi bakarız ve bilmeden dudak, kirpik ve kaş için ayrılırız ve buna fazla dikkat etmeyiz. Ama vücudun diğer kısımları gibi onlara da iyi bakmalıyız. Kaşlarla birlikte kalın, siyah ve uzun kirpikler istiyorsanız, yatmadan önce düzenli olarak üzerine tomurcuk veya pamuk yardımıyla hint yağı sürmeyi unutmayın. Fiyonklu kirpiklere kısa sürede daha gür ve dolgun kirpiklere sahip olabilirsiniz. Güzel dudaklara sahip olmak için dudaklarınızı bütün gece nemlendirecek bir dudak balsamı sürmeyi unutmayın..

13. Saçlara Yağ Uygulayın:

Bir bayan veya bir kişi, saçlar kalın, yoğun ve kafa derisi sorunlarından arınmışsa daha güzel görünebilir. Bu yüzden yatmadan önce saç diplerine ılık yağ ile dairesel hareketlerle masaj yapmayı alışkanlık haline getirin. Birkaç damla lavanta yağı ekleyerek iyi bir uyku verebilir, hatta parlak saçlara ve saçlara bile kazandırabilirsiniz. cepleri sıkıştırmadan diğerlerinden daha güzel görünmenizi sağlayın.

14. Artık Karanlık Daire ve Kabarık Gözler Yok:

Artık hepimiz stresli bir yaşam tarzı sürdürüyoruz ve zamanımızın çoğunu bilgisayar ve akıllı telefon başında geçiriyoruz, bu nedenle yatmadan önce gözlerimize özel dikkat ve özen göstermemiz gerekiyor. Kabarık gözlerden ve koyu halkalardan kurtulmak için parmak uçlarıyla göz çevresine badem yağı masajı yapmalısınız, böylece zamanla yavaş yavaş yok olur..

15. Yeni Bir Şaşırtıcı Güne Başlamak İçin İyi Uyuyun:

Güzelliğinizi geliştirmek için en önemli şeylerden biri, gece en az sekiz saat uyumaktır. İyi bir uyku, yüzdeki lekeleri ve koyu halkaları herhangi bir mücadele olmadan yok etmenin en iyi yoludur ve uykudayken doku ve hücrelerin yenilenme ve yenilenme zamanıdır. Uyku eksikliği yüz üzerinde büyük bir etki gösterir, bu nedenle iyi uyuyun ve eskisinden daha güzel görünün.

Güzel ve ürkütücü görünmek istiyorsanız, yüzünüzde doğal bir güzelliğe sahip olmak ve ışıltısı hayatınıza mutluluk yaymak için bu ipuçlarını takip etmeniz zorunludur. Bu ipuçları sadece güzellik ipuçları olarak görülmemeli, alışkanlık haline getirilmeli ve rutinin bir parçası haline getirilmelidir ki dini olarak takip edilerek cilt tonunun düzelmesine, kusurların giderilmesine ve cildin her gün yenilenmesine yardımcı olun. O halde şimdi bu alışkanlıkları takip edin ve her gün ışıl ışıl görünen bir cilde sahip olun ve şehrin gündeminde olun ve güzel cildiniz hakkında kolayca övgü alın..

Yatmadan Önce Güzellik İpuçları