Işıltılı, ışıltılı ve duru bir cilt tüm genç bireylerin hayalidir. Ancak birçok insan, belirli yiyeceklerin cildiniz için gerçekten harikalar yarattığının farkında olmayabilir. Bazı gıdalar, cildi temiz ve lekesiz tutmaya yardımcı olan gerçekten güçlü bileşenlere sahiptir. Güzelliği artıran bir etki için aşağıda verilen yiyecekleri yemeye başlayın. Sadece cildinizi korumak ve onarmakla kalmaz, aynı zamanda cildin içeriden beslenmesine de yardımcı olurlar. Cildimizin sağlıklı ve esnek kalması için doğru bir gıda dengesi çok gereklidir..

Cilt Temizlemek İçin Yiyebileceğiniz Diyet Gıdalar & Parıltılı

Hızlı Temiz Cilt için En İyi Yiyecekler:

Harika görünmenize yardımcı olacak, temiz bir cilt için en iyi diyetin ne olduğunu görelim..

1. Koyu Meyveler:

Berrak Ciltler İçin Koyu Meyveli Yiyecekler

Meyveler, kolajen liflerinizi güçlendirmeye gerçekten yardımcı olan bir pigment olan antosiyaninler içerdiğinden cildinize büyük ölçüde fayda sağlar. Bu nedenle, cildi temizleyen antioksidanlar arıyorsanız, yemeklerden sonra biraz böğürtlen yemeyi deneyin..

2. Kavun:

Temiz Cilt Diyet Kavun

Cilt teninizi doğal olarak iyileştirebilecek yiyecekler arıyorsanız, o zaman Cantaloupe’dan başka yere bakmayın. Cilt tonunuzu doğal olarak hafifletebilen vitamin ve mineral içeriği yüksektir. Beta karoten açısından da zengin olan bu tatlı meyveyi tüketmeye başlayın. Bundan sonra cildiniz için kendi kendine bronzlaştırıcı gerekmez.

3. Kale:

Temiz Cilt İçin Kale Diyeti

Cildiniz çok fazla sivilce veya diğer ağırlaştırılmış problemlerden muzdaripse, lahana kesinlikle cildinizi temizlemeye yardımcı olur ve size kusursuz bir cilt sağlar. Kaleler, A, C, K ve E Vitaminleri açısından zengin anti inflamatuar sebzelerdir. Ayrıca Omega 3 ve 6 yağ asitleri açısından da oldukça zengindirler. Sivilceleriniz varsa Kale yemeye başlayın, bu sadece uygun bir bağırsak hareketini tetikleyerek vücuttaki ekstra toksinlerin atılmasına yardımcı olacaktır..

4. Isırgan:

Pürüzsüz Ciltler İçin En İyi Isırganlı Yiyecekler

Isırgan, detoksifiye edici özellikleri ile iyi bilinir. Bunlar, cildinizi temizlemeye yardımcı olabilecek ve cildinize parlak bir cilt sağlayan anti-inflamatuar özellikler içerir. Isırgan otu yapraklarını çeşitli şekillerde kullanabilirsiniz. İster ısırgan otu yapraklarıyla taze çay yapabilirsiniz, ister ısırgan otu yapraklarını çorbada kullanabilirsiniz..

5. Dolmalık Biber:

Dolmalık Biber Cilt Temizleme Diyeti

Dolmalık Biber, yaygın olarak kırmızı biber olarak bilinir ve piyasada çeşitli renklerde kolayca bulunur. Bunlar mineraller ve vitaminler açısından zengindir. İçinde bulunan antioksidanlar ve fitokimyasallar nedeniyle cildinizin kusursuz ve genç kalmasına yardımcı olur. Sağlıklı bir cilt için normal beslenmenizde dolmalık biber tüketmeye başlayın..

6. Domates:

Cilt Temizleyici Gıdalar Domates

Parlayan ve çekici bir görünüm istiyorsanız, düzenli olarak çiğ domates yemeye başlayın. Domatesler likopen açısından çok zengindir ve ayrıca doğası gereği asidiktir. Domateslerde bulunan karotenoidler kesinlikle cildinize doğal ve sıcak bir görünüm kazandıracaktır..

7. Brezilya Fıstığı:

Brezilya Fıstığı Temiz Cilt Diyet Planı

Cildiniz elastikiyetini kaybediyor veya sıkılığını kaybediyorsa her gün fındık tüketmeye başlayın. Cildin her türlü güneş ve UV hasarından onarılmasına yardımcı olacaktır. Fındık, cildinizin ipeksi ve pürüzsüz görünmesini sağlayan selenyum ile övünmeye yardımcı olur..

8. Somon:

Temiz Cilt Somonu İçin En İyi Diyet

Somon, sadece cildinizin çekici görünmesini sağlamakla kalmaz, aynı zamanda parlak görünmesini sağladığı için gerçekten bir cilt süper gıdasıdır. Her türlü kızarıklık ve iltihabı azaltmaya yardımcı olan Omega 3 yağ asitleri yüksektir. Haftada bir kez somon yemelisiniz; cildinizi canlandırabilir ve her türlü iltihabı azaltabilir.

9. Su:

Pürüzsüz Ciltler İçin Yiyebileceğiniz Yiyecekler Su İçin

8-10 bardak su içmek sadece cildinizi gençleştirmekle kalmaz, aynı zamanda cildinizin parlaklığını da geri kazandırır. Doğal olarak, iltihaplanmaya neden olabilecek toksinleri vücudunuzdan temizlemeye yardımcı olur. Temiz ciltler için en ucuz ve güçlü yiyeceklerden biridir..

Bu nedenle, pürüzsüz bir cilt veya cilt tonunuzu eşitlemek istiyorsanız, cilt bakım kremleri ve merhemleri kullanmak yerine bu taze, işlenmemiş gıdaları deneyin. Sağlıklı besinler tüketmek cildinizi sadece dışarıdan değil içeriden de etkiler..

Görüntü Kaynağı: Deklanşör stoğu