Düğünler bir gelinde her türlü duyguyu beraberinde getirir. Mutlak mutluluk ve heyecan hissettiği zamanlar vardır ve bir de aşırı düzeyde stres ve kaygı yaşadığı günler vardır. Stresli olduğunuzda tıkınırcasına yemeyi düşündüğünüz bilinen bir gerçektir. Özlediğiniz günahkar yiyecekler ve damak tadınızı tatmin edecek bir şey..

gelin için rahat yiyecekler

Bir gelin adayı düğünden sadece birkaç hafta önce böyle stresli zamanlarda rahat yiyecekler için can atıyorsa, bu yiyeceklerle birlikte gelen tüm bu kalorileri ve sağlıksız her şeyi azaltmanın bir yolu olmalı..

İşte gelin için kalori artışına ve yaramaz bir cilde yol açmayacak en iyi dokuz rahatlatıcı yiyecek –

Gelin İçin En İyi Rahatlatıcı Yiyecekler:

1. Bitter Çikolata:

Gelin için Rahatlatıcı Yiyecekler 1

Çikolata, muhtemelen bir kadın için bulabileceğiniz en rahat yiyecektir. Suçsuz ve kalorisiz bir iyi hissetme deneyimi için normal veya sütlü çikolata yerine bitter çikolata yiyin. Yediğiniz bitter çikolata ideal olarak şekersiz olmalı ve %70-80 kakao içermelidir..

2. Az Yağlı Yoğurt:

Gelin için Rahatlatıcı Yiyecekler 2

Az yağlı bir yoğurt alın ve en sevdiğiniz sağlıklı meyvelerle birleştirin. Bu sadece harika bir rahatlatıcı yiyecek değil, aynı zamanda vücudunuz için çeşitli vitaminler ve diğer besinler için iyi bir kaynaktır..

3. Kırmızı Soslu Makarna:

Gelin İçin Rahatlatıcı Yiyecekler 3

Makarnadaki beyaz sos, daha sağlıklı seçenek olan kırmızı sos ile değiştirilmelidir. Makarnadaki kırmızı domates sosu, doğal antioksidanlara sahip sağlıklı sebzelerle birleştirilebilir. Tadı biraz eklemek için biraz rendelenmiş süzme peynir ekleyin. Bu makarnayı daha da sağlıklı hale getirmek için tam buğdaylı makarna ve yağsız sütten yapılmış süzme peynir kullanın..

4. Pişmiş Atıştırmalıklar & Fındık:

Gelin İçin Rahatlatıcı Yiyecekler 4

Stres zamanlarında, en iyilerimiz kızarmış ve yağlı bir şeyler için can atıyoruz. Bu tür yiyecekler cildinize ve midenize gerçekten zarar verebilir. Bu durumda alternatif, pişmiş atıştırmalıklar ve hatta fındıktır. Badem ve ceviz gibi kuruyemişler sağlıklı yağlar açısından zengindir ve ölçülü tüketildiğinde gerçekten faydalıdır. Bu fındıkların günlük olarak ideal miktarlarda alınması saçınıza ve cildinize sağlıklı bir parlaklık verir..

5. Yağsız Milk-Shakes:

Gelin İçin Rahatlatıcı Yiyecekler 5

Kalın sallar şeker ve kalorilerle doludur. Bu kaloriler kesinlikle stresi ortadan kaldırır, ancak çok büyük bir bedeli vardır. Bu durumda alternatif, yağsız sütte en sevdiğiniz taze meyvelerdir. Bu meyveleri soğutulmuş yağsız süte ekleyin, kalın bir çalkalama ile karıştırın ve damak zevkinize uygun bir ikramınız olsun..

6. Meyve Suları:

Gelin İçin Rahatlatıcı Yiyecekler 6

Taze meyve suları, parlak bir cilt ve fit bir vücut için sahip olunması gereken en sağlıklı besinlerden biridir. Sağlıklı, taze ve vitamin açısından zengin bir tedavi için bu meyve sularını tatlandırıcı olmadan tüketin..

7. Meyveler & Sebzeler:

Gelin İçin Rahatlatıcı Yiyecekler 7

D-Day’den hemen önce taze meyve ve sebzeleri yiyin ve yağlı, tuzlu ve baharatlı yiyeceklere veda edin..

Taze meyve ve sebzeler, sizi daha uzun süre tok tutan gerekli liflerle yüklenir. Ayrıca vücudunuzu detoksifiye eden antioksidanlar içerirler..

8. Salatalar:

Gelin İçin Rahatlatıcı Yiyecekler 8

Düğün gününüzde en formda kalmak için lahanası veya marul içeren salatalar yiyin. Nefis ama besin açısından zengin bir şeyler yemek istiyorsanız, salatanızda sağlıklı sebze ve meyveleri birleştirin..

9. Sağlıklı Soslar:

Gelin İçin Rahatlatıcı Yiyecekler 9

Az yağlı yoğurttan yapılan soslar, fırınlanmış atıştırmalıklarınızla birlikte gitmek için gerçekten iyi bir seçenektir. Diğer az yağlı seçenek salsa sosu.

Bu soslar, pişmiş atıştırmalıklarınızla birlikte kullanılabilir veya salatalar için hazırlanmış bazı taze sebzelerle birleştirilebilir..

Bu, gelinin stres zamanlarında özlem duyduğu tat ve lezzetten hiçbir şekilde ödün vermeyen, kesinlikle düşük kalorili ve besin açısından zengin bir besindir..