Oksijensiz hayat olmaz! Oksijen, hücrelerin oluşumundan işlevlerini sürdürmesine kadar vücudumuz için kritik bir unsurdur. Bununla birlikte, birçok insan birçok nedenden dolayı düşük oksijen seviyeleri ile karşı karşıyadır. Bu en iyi Oksijen açısından zengin gıdalar, vücuttaki Oksijeni dengelemeye ve normalliği geri kazanmaya yardımcı olabilir. Bu oksijen açısından zengin besinler temel olarak yeşil sebzeler, meyveler, tohumlar, filizler ve kuruyemişlerden oluşur. Bu yiyeceklerin arkasındaki mantık, 2 kısım Oksijen içeren su içeriğinin yüksek olmasıdır. Bununla birlikte, oksijeni yüksek olan bu yiyeceklerin her birine bir göz atalım..

oksijen açısından zengin besinler

Hindistan’daki Oksijen Zengin Gıdaların En İyi Listesi:

Sürekli bir oksijen kaynağı almamızı sağlayan ve oksijen seviyemizi doğal olarak iyileştirmemize yardımcı olan oksijen açısından zengin gıdalara bakalım..

1. Ispanak:

oksijen açısından zengin besinler listesi

Son araştırmalar ıspanağın demir içeriğinin çok yüksek olduğunu gösteriyor. Ispanakta bulunan demir, vücutta oksijen taşınmasına yardımcı olur, böylece beyin ve kaslarınızın daha güçlü çalışmasını sağlar. Demir dışında bitkisel besinler açısından da zengindir ve dünyanın en sağlıklı gıdası olarak sıralanır..

2. Brokoli:

Brokoli, çok çeşitli beslenme ve tıbbi faydalarla ilişkilidir. Vücudumuza antioksidan vitaminler sağlaması açısından oldukça zengindir. Vücudumuzda uzun süreli oksijen metabolizması desteği sağlayabilir. Her gün brokoli yiyin çünkü bu besinde bulunan oksijen içeriği sistemlerimizin çok yüksek düzeyde çalışmasına yardımcı olur..

3. Yonca Filizi:

İyi miktarda klorofil içeren filizlenmiş tohumlar, oksijen seviyelerini artıran en iyi besinlerden biridir. Yonca Filizi, vücudumuzun işlevini artırmaya yardımcı olan en yüksek miktarda besin ve enzim içerir. Sağlığımızı korumak için günlük diyet planımıza yonca filizini dahil etmeliyiz. Yani kandaki oksijen doygunluğunuz yonca filizi yemeye başlarsa.

4. Avokado:

oksijeni yüksek besinler

Avokado, vitamin ve mineral içeriği açısından mükemmeldir. Vücuttaki kan akışını iyileştirmeye yardımcı olurlar ve ayrıca beyninize oksijen verilmesine yardımcı olurlar. Su içeriği yüksek olan Avokado, vücudunuz için harikadır. Yani vücudunuzda oksijen eksikliği varsa düzenli olarak avokado tüketmeye başlayın..

5. Kırmızı Meyveler ve Mavi Meyveler:

Vücudunuzdaki oksijen arzını arttırmanın en iyi yollarından biri kırmızı meyveler ve yaban mersini tüketmektir. Hem yaban mersini hem de kırmızı meyveler antioksidanlar açısından zengindir. Bunun dışında yaban mersini yemek kesinlikle hafızanızı ve öğrenmenizi geliştirir. Yani vücudunuzun daha fazla kırmızı ve yaban mersini yemek için sabit bir oksijen kaynağına ihtiyacı varsa.

6. Tatlı Patates:

Tatlı patatesler antioksidan bakımından yüksektir ve organlarımızı her türlü hasardan korumaya yardımcı olur. Bunlar sadece mineraller açısından zengin değiller, aynı zamanda potasyum ve magnezyum açısından da çok zenginler. Diyetinizde tatlı patates takviyesine başlayın; vücut hücrelerine oksijen verilmesinden dolayı sizi her türlü hasardan koruyacaktır..

7. Organik Jelatin:

oksijen seviyesini artıran yiyecekler

Organik Jelatin, kalsiyum ve demir ile oldukça zenginleştirilmiştir. Ancak bu bileşenler vücudumuzun düzgün çalışmasına yardımcı olur. Organik jelatin, kanımızdaki oksijen arzını iyileştirmeye yardımcı olur. Vücudunuzun oksijen kaynağına ihtiyacı varsa, lif içeriği açısından da zengin olduğu için organik jelatin yemeye dikkat edin..

8. Karpuz:

Karpuzun alkali içeriği çok yüksektir ve karpuzun ph değeri 9’dan fazladır. Ancak birçok insan karpuzun beta-karoten ve likopen kaynağı açısından oldukça zengin olduğunun farkında olmayabilir. Bu takviyeler sayesinde vücuttaki oksijen seviyesi yükselmeye başlar. Yaşamı destekleyen en iyi gıdalardan biri olduğu için karpuz yemeye başlayın..

9. Kivi:

Kivi, C vitamini açısından diğer meyvelerden çok daha zengindir. Kivi, sağlığınızın geliştirilmesine yardımcı olan çok sayıda bitkisel besin içerir. Kivi, hücrelerinize zarar veren serbest radikalleri etkisiz hale getirmeye yardımcı olur. Ayrıca kan hücrelerinize oksijen tedarikini iyileştirmeye yardımcı olur. Bu nedenle, vücudunuzda oksijen eksikliği varsa diyetinizde kivi tüketmeye başlayın..

10. Limonlar:

vücuttaki oksijeni artıran besinler

Limon vücuttaki oksijeni artıran en iyi besinlerden biridir. Beyin hücrelerine daha iyi oksijen akışı sağlayabilen negatif iyonlarla doludurlar. Bununla birlikte, Limonlar, zihinsel uyanıklığımızı artırabilecek ve bizi aktif tutabilecek potasyumla doludur. Her gün bir bardak limon suyu içmek sağlık durumunuzu etkili bir şekilde iyileştirebilir..

11. Baklagiller:

Baklagiller, oksijen taşıyıcısı olan Leghamoglobin adlı bir bileşik içerir. Bu ajan baklagil bitkilerinin nodüllerinde bol miktarda bulunur. Çalışmalar, Leghamoglobinin oksijen için daha yüksek bir afiniteye sahip olduğunu ve onu birkaç saniye saklayabileceğini göstermektedir. Baklagilleri iyi miktarlarda tüketerek, bu bileşiğin seviyeleri de artabilir ve bu da daha iyi oksijen temini ile sonuçlanabilir..

12. Deniz Ürünleri ve Etler:

Oksijeni tutmak için gerekli olan en önemli minerallerden biri Demir’dir. Demir eksikliği vücutta yetersiz oksijen kaynağına neden olabilir. Deniz ürünleri ve et, Demir yüklü iki önemli hayvan kaynağıdır. Bu gıdaların her ikisi de hemoglobin içeriğini artırmaya yardımcı olabilir ve bu da daha iyi oksijen akışına yol açar..

13. Capsicum (Cayenne), Kavun:

oksijenli besin kaynakları

Kırmızı biber, kavun ve acı biber gibi besinler, vücutta gerekli oksijeni sağlayabilen yüksek miktarda Su içeriğine sahiptir. Bu gıdalar ayrıca serbest radikallerle savaşmak için doğal bir antioksidan olan iyi düzeyde A Vitamini içerir. Bu faydaların yanı sıra, bu meyveler daha iyi bağırsak sağlığı sağlamak için diyet lifi açısından da zengindir..

14. Tatlı Üzüm ve Armut, Tutku Meyvesi, Kuru Üzüm, Ananas, Sebze Suları:

Bu meyveler, vücuttaki serbest radikalleri azaltabilen inanılmaz antioksidan kaynaklarıdır. Serbest radikaller vücuttaki hücrelere zarar verir, bu da yetersiz oksijen kaynağına ve sonunda arızaya yol açar. Bu meyveleri günlük diyetinize dahil etmek, daha sağlıklı olmanıza yardımcı olmak için birçok ölümcül hastalığın önlenmesine yardımcı olabilir..

15. Meyve Suları, Kivi, Hindiba:

Meyve suları, kivi ve hindiba, doğal antioksidanlar olan flavonoidlerin en iyi kaynaklarıdır. Bunlar size anında enerji vermenize ve vücudunuzu yenilemenize yardımcı olur. Doğal su içeriği yüksek olan meyve suları, sisteminizi temizleyebilir ve vücutta daha iyi oksijen tedarikini teşvik edebilir. Bunlar oksijen içeren en iyi yiyeceklerden biridir..

Tüm bu yiyecekler, vücuttaki kan dolaşımını arttırdığı bilinen alkali içeriği yüksektir. pH değeri 8,5 olan bu oksijenli besin kaynakları, hücresel düzeyde oksijenin daha iyi emilmesini destekleyebilir. Ayrıca vücuttaki vitamin ve minerallerden daha iyi yararlanma yeteneğini de arttırırlar. Bu meyveleri günlük diyetinize eklemek solunum problemlerini kontrol edebilir, kalp hastalıklarını önleyebilir ve hatta vücudunuzu birçok Kansere karşı koruyabilir. Daha iyi bir yaşam için Oksijene geçin!