Hepimiz zaman zaman ağrı başına sırt ağrıları yaşarız. Bunlar, yatağın ters tarafından uyanmak, ağır ve zorlu bir antrenmandan önce atılan uygunsuz adımlar vb. gibi çoğu zaman üstesinden gelemediğimiz sıradan kötü alışkanlıklardan kaynaklanır. Sırt ağrıları da doğal olarak ortaya çıkar, örneğin sırt ağrıları. soğuk mevsimler gelmek üzereyken ve sinir bozucu soğuk algınlığı kasları ve eklemleri zayıflattığında belirgindir. Bu özel zamanda, vücudu mümkün olduğunca sıcak tutmaya çalışmalısınız. Ağrı kesici, hap veya takviye kullanmak yerine, doğal olun ve sırtınızı her zaman harekete hazır tutmak için birkaç yiyecek ve içecek tüketin. Sırt ağrılarını azaltmak için en iyi yiyeceklerden bazılarını ilginize göre sıraladık. Bu gıdaların tüketimi sırt ağrılarını etkili bir şekilde azaltacaktır..

Sırt Ağrısını İyileştiren Doğal Sağlıklı Besinler

Sırt Ağrısını Azaltacak Gıdalar:

Sırt ağrısını hafifletmek için aşağıdaki en iyi yiyecekleri görelim.

1. Kahve:

Kahve

Kafein tüketimi sırt ağrılarını azaltabilir ve geri gelmesini önleyebilir. Kahve çekirdekleri, kötü uyku veya ağır kaldırma nedeniyle maruz kalabileceğiniz yaralanmaların yanı sıra stresi azaltan sihirli bir elemente sahiptir. Bir fincan kahve, kafein takviyelerinden çok daha iyidir ve etkili bir ağrı kesici olduğu kanıtlanmıştır..

2. Kırmızı Üzüm:

kırmızı üzüm

Kırmızı üzümün vücudun hemen hemen her türlü iç ağrılarından kurtulmasında etkili olduğu kanıtlanmıştır. Bu meyveler, doku dejenerasyonunu azaltmak için enzimleri bloke etmede faydalı olan güçlü bir bileşik ile birlikte gelir. Kırmızı şarap, kalbe iyi gelen kırmızı üzümlerden yapılır. Böylece kırmızı üzüm tüketimi kalpteki kan dolaşımının daha iyi olmasını sağlayacaktır..

3. Sebzeler:

sebzeler

Sırt ağrınız varsa görmezden gelmeyin çünkü bu ciddi bir şeyin işareti olabilir. Yemeye başlayın veya sebze alımını artırın. Doğru ve günlük sebze tüketimi, ağrı ve sızı olmadan daha iyi bir sırt sağlar..

4. Kalsiyumlu Gıdalar:

Sırt ağrısını hafifleten yiyecekler 4

Uygun kalsiyum içeriğine sahip gıdalar sırt ağrısını etkili bir şekilde azaltabilir. Kalsiyum içeren besinlerin doğru tüketilmesiyle sırt ağrıları önlenebilir. Avokado gibi meyveler, brokoli gibi sebzeler yüksek miktarda kalsiyum içerir ve sırt ağrılarını etkili bir şekilde azaltabilir..

5. Zencefil:

sırt ağrısına iyi gelen yiyecekler

Harika kök aynı zamanda sırtınıza da hizmet eder. Araç tutması, mide bulantısı vb. tedavisinde etkilidir. Zencefilin içerdiği iltihap önleyici faydalar sırt ağrısıyla savaşır ve tüketimi devam ederse geri gelmesini engeller. Sindirimi kolaydır ve zencefilin tadını sevmeyenler için bu besini almanın birkaç yolu vardır..

6. Somon:

Sırt ağrısını hafifleten yiyecekler 6

Somon harika bir protein kaynağıdır. Bir dizi fiziksel yapı kişiliği, yağsız etin ana kaynaklarından biri olarak somon balığına sahiptir. Kütle kazanmanın yanı sıra, yoğun antrenmanlardan dolayı acı çeken veya yaralanmaya eğilimli olan sırtlarını da iyileştiriyorlar. Balık yağı, vücudu canlandırmak için harika olan omega-3’e sahiptir..

7. Portakal:

portakal

Bu özel meyve, C vitamininin iyiliğine sahiptir ve erken soğuk algınlığının etkilerini etkili bir şekilde azaltır. Ayrıca solunum yolu enfeksiyonlarını da giderir. Portakalın antioksidan özellikleri insan vücudu için çok faydalıdır ve bir dizi ciddi hastalığı düzeltir..

8. Soya:

Sırt ağrısını hafifleten yiyecekler 8

Doktorlar, her türlü sırt ve eklem ağrılarını azaltmak için günlük olarak iyi olan soya proteinlerinin tüketilmesini önermektedir..

9. Zerdeçal:

Sırt ağrısını hafifleten yiyecekler 9

Zerdeçal, romatoid artrit, sırt ağrısı vb. azaltmak için harikadır. Bu bitki, iltihaplanma sistemini harekete geçiren ve eklemlerdeki ağrıyı azaltan NF-kB adı verilen bir protein içeriği ile birlikte gelir..

Günlük diyet planınızda yukarıdaki yiyecekleri tutarak kesinlikle sırt ağrısından kurtulabilirsiniz. Gıda diyeti ile birlikte en iyi sonucu almak için egzersizler yapmak daha iyidir.