Salonu cesur ve canlı renkler ve desenlerle boyamak, ev dekorasyonundaki son trendlerden biridir. Salon boyama tasarımları evinizde doğru ambiyansı ve olumlu ortamı yaratır ve orada ailece zaman geçirme havasını belirler. Fikirleriniz parlaktan mata, renkliden monotona değişebilir, burada ilham almanız ve salonunuzu hemen boyamanız için bir renk paletimiz var..

Salonunuza Hangi Boya Rengi Uygun?

  • Boya renginizi her zaman mobilyanıza ve diğer dekorlarınıza göre seçin. Güven Bana; diğer yoldan çok daha kolay !!
  • Koridor gibi geniş alanlarla sınırlı cesur renkler veya yatak odası veya banyoda sınırlı alan ile evin her yerinde nötr bir temaya bağlı kalın.
  • Önce test cihazı satın aldığınızdan emin olun ve boyamak istediğiniz duvardaki rengi deneyin. Farklı ışık tonları altında test edin ve ardından deneyin.

Hindistan’daki En İyi Salon Boyama Tasarımları:

Salonunuzun görünümünü çabucak vurgulayacak 25 basit ve modern salon boyama tasarımına bir göz atın..

1. İç Salon Boyama:

İç Salon Boyama

Oturma odası için bu tür boya inanılmaz derecede canlandırıcı ve canlı görünüyor. Duvarlar için kırmızı ve tavan için beyaz renk tam bir tezat oluşturuyor ve salondaki mobilyaları tamamen tamamlıyor. Gündüzleri pencerelerden gelen güneş ışığı duvarları aydınlatacak ve gece boyunca tavan ışıkları kırmızı duvarları aydınlatacak. Dekor seçiminizde cesur bir açıklama yapmak istiyorsanız, oturma odası için bu renk kombinasyonunu deneyin..

2. Salon İçin Çift Renk Boya:

Salon İçin Çift Renk Boya

Bu, oturma odasında mor ve lavanta renkli bir temadır. Mor renk yaratıcılığı, bilgeliği, gururu ve barışı temsil eder ve genellikle asalet, kraliyet ve hırs ile ilişkilendirilirken, lavanta güzelliği ve kadınlığı temsil eder. Bu renklerin muhteşem kombinasyonu salonunuza göz alıcı ve romantik bir görünüm kazandırır. Merkezde beyaz renkli kanepeler ve parlak kontrast kırmızı renkte modern yan lambalar ile iç tasarım, odanın olağanüstü ve unutulması imkansız görünmesini sağlar..

3. Salon İçin Asya Boyaları:

Salon İçin Asya Boyaları

Yoğun ve dramatik, oturma odasındaki bu kraliyet mavisi renkli tabloyu mükemmel bir şekilde anlatıyor. Bu, huzur ve barış duygularını destekleyen derin, canlı bir mavidir. Bu, bir ifade oluşturmak için dekordaki diğer renklerle birleştirilebilen çok yönlü bir renktir. Beyaz zemin, beyaz pencereler ve mavi duvarlı orta sehpa inanılmaz derecede heybetli görünüyor. Ayrıca, odadaki mavi tonlardaki uyumlu mobilyalar, inanılmaz bir ifadeyi garanti eder ve tüm görünümü bir araya getirir..

4. Salon için Nippon Boya:

Salon için Nippon Boya

Mor ve lavanta renklerinin farklı bir tasarıma sahip bu kombinasyonu, oturma odanıza veya salonunuza çağdaş ve parlak bir hava katar. Tavanla birlikte üst kısımdaki yarı renkli lavanta ve alt kısımdaki mor muhteşem görünüyor. Duvardaki beyaz perde odaya kişilik katıyor ve sessiz tonlardaki zıt mobilyalar mekana samimi ve sofistike bir hava katıyor..

5. Salon İçin Kraliyet Boyası:

Salon İçin Kraliyet Boyası

Bu pembemsi-mor renkli boya, oturma odasında son derece şık ve modern görünüyor. Mor renk bilgeliği, zenginliği ve lüksü temsil eder ve kraliyet ve hırsla ilişkilendirilir. Salonun duvarlarındaki bu modaya uygun boya, odayı ısıtır ve rahat bir atmosfer sağlarken, beyaz mobilyalar odayı mükemmel bir şekilde tamamlar..

6. Salon İçin Kanvas Tablo:

Salon için Tuval Boyama

Tüm odaya estetik bir görünüm kazandıran, salonun duvarlarında yapılabilecek soyut bir tablodur. Çeşitli turuncu tonlardaki kırmızımsı-turuncu yapraklar, odadaki mobilyaların grimsi beyaz tonlarının aksine duvarda bir renk patlaması bırakır..

7. Salon İçin Yapı Boyası:

Salon için Yapı Boyası

Soluk tonlarda soyut çiçeklerle duvarlardaki koyu ahududu rengi, doğayı oturma odanıza davet etmenin mükemmel bir yolu. Çiçekler 3 boyutlu olarak yapılır, gölgeleri de duvarda tasvir edilir, yaprakları havada serbestçe akar, bu da odayı daha havadar ve daha hafif hissettirir. Bu nedenle, biraz yaratıcılığa sahip beyaz kanepenin aksine, ahududu gibi koyu ve canlı renklerle boyama yapmak, gelecek yıllar için ruh halini belirleyecektir..

8. Salon İçin Nerolac Boya:

Salon İçin Nerolac Boyalar

Bu, oturma odasının duvarlarında benimsenebilecek en iyi resim tasarımlarından biridir. Odaya ruhlu bir kişilik kazandıran duvara fırçalanmış soyut bir tablo gibi görünüyor. Mavinin farklı tonlarındaki karmaşık desen, bordo koltuk takımları için mükemmel bir zemin oluşturuyor ve salonun görünümünü tamamlıyor. Bitişik duvar, parlak mavi arka plan ve dekorla kontrast oluştururken alanı aydınlatan güneşli sarı renkte yapılmıştır..

9. Salon İçin Şeftali Rengi Boya:

Salon İçin Şeftali Boyası

Vay!! Oturma odasının duvarındaki güzel şeftali renkli tabloya bakın. Şeftali rengi ölümsüzlükle ilişkilendirilir ve Art-Deco iç tasarımında şeftali rengi aynalar ve duvar resimleri genellikle seçkin lüks evlerde görülür. Belirtildiği gibi, yukarıdaki oturma odası lüks ve muhteşem görünüyor. Uyumlu mobilyalar ve pencere perdeleri tek kelimeyle harika. Bu renkli tablo genellikle çocuklar tarafından sevilir ve yatak odalarında da boyanabilir..

10. Yeşil Koridor Boyası:

Yeşil Koridor Boyası

Koridorlar, eve giren misafirlere hoş ve hoş bir görünüm vermek için genellikle açık renklerle boyanır. Duvara yerleştirilen fotoğraf çerçeveleri de, daha çekici görünmesini sağlayan daha koyu tonlarda, uyumlu yeşil bir bordüre sahiptir. Beyaz mobilyalı beyaz merdiven, koridordaki açık yeşil boya ile iyi bir tezat oluşturuyor ve genel bir açıklık ve samimiyet hissi uyandırıyor..

11. Dikey Çizgili Salon Boyama Tasarımları:

salon boyama tasarımları

İşte çok parlak ve davetkar görünen cesur ve enerjik bir salon boyama tasarımı. Duvar, geniş dikey çizgilerle parlak mavi renkte boyanmıştır. Uber-modern bir tasarımdır ve nötr dekoru mükemmel bir şekilde kurar. Salona çok neşeli bir kişilik kazandırıyor ve mekanı tamamen canlandırıyor..

12. Çiçekli Salon Boyama Tasarımları:

Çiçekli Salon Boyama Tasarımı

Bu, tüm doğa severler için salon için ilginç bir boya tasarımı. Bu tasarım, etraflarında uçuşan kelebekler ile çiçek asmaları içerir. Bu tasarım, duvarın bir köşesinden başlayıp, gerçek bir ağacı simüle etmek için dallarını uzatarak yapılabilir. Çok sakin ve dingin renkler olan toz mavi çiçekler ve pembe kelebekler içerir..

13. Koridor Boyama:

koridor boyama

Koridorun bir tarafındaki bu etkileyici duvar, parlak, koyu mor bir renge boyanmıştır. Karşı duvar, zıt bir bastırılmış ton vermek için beyaza boyanmıştır. Mor duvardaki parlak kaplama ekstra bir etki sağlarken, beyaz havayı yatıştırmak için sakinleştirici bir hava verir. Bu 2 zıt renk kombinasyonu, dar koridorun daha geniş ve ferah görünmesini sağlar..

14. Salon İçin Parlak Duvar Resmi:

Salon İçin Parlak Boya Renkleri

Koridorda parlak ve cesur renkler boyamaktan mı korkuyorsunuz? Odadaki döşeme ve dekorla çakışmamaları koşuluyla, salon için parlak renkler boyamayı tercih edebilirsiniz. Renkler, parlak ve cesur ifade renkleri veya mobilyalarla uyum sağlayan renkler olabilir. Bu parlak sarı renk, mobilyalarla iyi gider ve tüm alanı parlak ve canlı kılar..

15. Renk Kombinasyonu Salonu Resmi:

Renk Kombinasyonu Salon Boyama

Salon boyamada son trendlerden biri, duvarlara farklı çarpıcı renk kombinasyonları boyamak. Burada iki farklı renk tonu, iki farklı desen veya bir dizi renk ve bir desen de kullanabilirsiniz. Bu özel salonun bir duvarı şeftali rengi ile boyanmıştır ve bitişik duvar koyu kahverengi tonlarında karmaşık bir tasarımda yapılmıştır. Her ikisi de zarafet ve inceliğin mükemmel dengesini yakalar ve uyumlu döşemeyle birlikte odada neşeli bir ambiyans yaratır..

16. Pastel Salon Resim Tasarımı:

Pastel Salon Boyama Tasarımı

Salon için yaygın olarak kullanılan tonlardan pastel tonlar son zamanlarda popülerlik kazanıyor. Bu gölgeler iyi karışır ve sarsıcı görünmez. Buradaki koridor, son derece sakinleştirici bir etkiye sahip olan açık kahverengi bir tonda boyanmıştır. Ayrıca, salona doğru miktarda entrika ekler ve yukarıda gösterildiği gibi, nötr veya beyaz tonlarda dekorla birleştirildiğinde en iyi şekilde görünür..

17. Regal Salon Boyama Tasarımları:

Regal Salon Boyama Renkleri

Krem, oturma odasında veya koridorda kullanıldığında sıcak, davetkar bir renktir. Salon duvarları için boya renkleri genellikle krem ​​veya kırık beyazdır, çünkü bunlar her türlü mobilya veya döşemeyle uyumludur. Bu tonlar, duvar kaplamaları ve sanat dekorlu mobilyalarla birlikte kullanıldığında muhteşem görünüyor. Salonunuz için bu muhteşem görünümü elde edin ve zengin krem ​​tonlarından en iyi şekilde yararlanın.

18. Modern Koridor Boyama Tasarımı:

Modern Koridor Boyama Tasarımı

Ferahlatıcı bir salon boyası istiyorsanız bu mandalina rengi tam size göre. Burada koridorun duvarları koyu turuncu renkte boyanmış, tavan ise biraz kontrast vermek için daha açık turuncu renktedir. Giriş kapısı daha derin bir turuncu tonunda boyanmış ve döşeme, çeşitli zıt turuncu tonlarında ayarlanmıştır. Duvarlardaki sanat eserleri bile dekorla mükemmel bir şekilde eşleşiyor, bu da tüm salonu son derece güneşli ve benzersiz kılıyor..

19. El Yapımı Salon Boyama Tasarımları:

Salon Odası için El Yapımı Boyama

Koridordaki duvara kendi içinizdeki yaratıcılığı serbest bırakabilir ve el yapımı tasarımlar boyayabilirsiniz. Tasarımlar geometrik, floral, freestyle veya soyut olabilir ve duvarın temel rengine ek olarak birçok renk veya sadece bir renk içerebilir. Çizim konusunda uzmansanız, bu tür boyama stiliyle gidin. Temanıza göre tasarımınızı seçin veya güzel sanat eserleri için internette arama yapın.

20. Bant Salonu Boyama Tasarımı:

Salon İçin Bant Tasarımları

Bu benzersiz bant tasarımı, soyut resme modern bir yaklaşımdır ve salonun iki duvarını kaplar. Beyaz boya soyulduktan sonra tasarımın ortaya çıktığı gibi görünen ustaca bir kavramsal tasarımda parlak renkli şeritler içerir. Uzaya korkak, genç bir enerji enjekte eder ve modern, neşeli titreşimleriyle salonu aydınlatır. Odanız için uygun bir çift şık kanepe veya perde alın ve konuklarınıza hava atmaya hazırsınız..

21. Çıkartma Evi Salonu Boyama Tasarımları:

çıkartması ev salonu boyama tasarımı

Çıkartma, genç evli bir çiftin evi için mükemmel olan romantik bir kalp şeklinde resme sahiptir. Tutkunun ve aşkın rengi olarak bilinen kırmızı, kullanılan kırmızı ve beyaz renklerle şaşırtıcı derecede taze ve cıvıl cıvıl görünüyor. Kıvrımlar, çiçek asmaları ve kelebekler, oturma alanınız için dinamik bir zemin sağlar. Bu, karınızı ilk kez evinize kabul etmek için mükemmel bir hediye olabilir, güzel evim.

22. Soy Ağacı Salonu Tablosu:

Soy Ağacı Salon Boyası

Bu büyüleyici aile ağacı resmiyle ailenizin tüm fotoğraflarını tek bir yerde toplayın. Duvardaki resim, çevresinde çok sayıda dalları olan bir ağaç içermektedir. Dallar, yapraklara benzemek için soy ağacınızın resimleriyle yapıştırılabilir. Bu aile ağacı resmi, aile dostu evinizin salonundaki ilgi odağını kesinlikle çalacaktır. Aileniz ve arkadaşlarınızın bir dahaki ziyaretinde bunu gösterdiğinizden emin olun..

23. Dokulu Salon Boyama Tasarımı:

Dokulu Salon Boyama Tasarımı

Bu salon boyama tekniği son zamanlarda trend oldu. Boyaların dokulu efektleri duvara çok gerçekçi bir görünüm kazandırıyor. Parlak yeşil desen, nötr dekoru mükemmel bir şekilde kurarken, güneşli sarı renk tüm alanı canlandırıyor. Dekorunuza uyum sağlamak ve inanılmaz ve dramatik bir iç mekan ifadesi oluşturmak için birkaç cesur veya abartısız renk ve tasarımla deneyler yapabilirsiniz..

24. FreeStyle Salon Boyama Tasarımları:

Salon için FreeStyle Boyama

Serbest stil bir resimle salonunuzda bir duvar boyaması için bir sanatçıya devam edebilirsiniz. Bu tür bir tablo çok çekici ve şık görünüyor. Duvarınızda yatıştırıcı tonlarda monokrom bir palet, salonunuz için çok sakinleştirici bir hava sağlar ve aynı zamanda odağın odanızın mimarisine ve dekoruna çok ince bir şekilde kaymasını sağlar. Bu tür serbest stil tabloyu bir dizi muhteşem kanepe veya kraliyet ahşap masa ile eşleştirin ve salonunuza zamansız, davetkar bir giriş için hazırsınız..

25. Salon İçin Tropikal Boyama:

Salon için Tropikal Boyama

Bir doğa aşığıysanız, bu tropik salon resmiyle doğanın muhteşem hislerini iç mekanlara getirin. Bu tablo, temiz bir nefes görevi görür ve salonunuza sıcak, davetkar bir ortam katar. Ağaçlar, kumsallar ve kum içeren bu tasarımlar, açık tonlarda deniz kenarının renklerinden oluşabilir. Bu resimle gidin ve bu seçim için çocuğunuzdan kek puanları kazanın.

Gökyüzü, binlerce inanılmaz en yeni tasarım ve renk ile salon boyama tasarımlarının sınırıdır. Piyasadaki birçok şirket, tatlı evinizi iyi tekliflerle ve stratejinize göre boyamak için hazırdır. Onları seçerken salon boyası fikriniz hakkında bilgi verebilirsiniz. Ayrıca bütçenize göre daha iyi fikirler önerebilecek iyi iç mimarlara da sahipler. Bu nedenle, bir dahaki sefere evinizi yenilemek istediğinizde, trend olan salon boyama tasarımları için yukarıdaki fikirleri deneyin. Lütfen geri bildiriminizi de bize bildirin.