Hamilelik, kadınlar için anneliğe güzel bir geçiştir. Beraberinde tonlarca mutluluk ve bir demet neşe getiriyor. Ancak hamilelik aşamasının kendisi, vücudu birçok değişiklikten geçtiği için anne için zorlayıcı olabilir. Hormonal değişiklikler, artan göbek, artan ağrı duyarlılığı hamile bir bayan için oldukça zordur. Tüm bu problemler için en iyi çözüm, uygun ve rahat bir hamilelik koltuğu ile elde edilebilecek yeterli dinlenmedir. Birine yatırım yapın ve daha iyi bir hamilelik deneyimi yaşamaya hazırsınız. Burada, hamilelik evrenizde size daha fazla rahatlık sağlayan hamile bayanlar için en iyi 15 sandalyeyi listeledik..

Hamilelik Sandalyelerinin Önemi:

 • Hamilelik koltuğuna yatırım yapmak ilk başta biraz pahalı görünebilir, ancak bunu atlamayın çünkü doğru sandalye size birçok rahatlık sağlayabilir ve artıları eksilerinden daha ağır basar..
 • Hamilelik, vücudunuzu vücut ağrılarına ve ağrılarına daha yatkın hale getirir ve onları yatıştırmanın en iyi yolu rahat bir hamilelik sandalyesidir..
 • Sırttaki rahatsızlık başlangıçta önemsiz olabilir, ancak hamileliğin ileri evrelerinde ve doğumdan sonra ciddi bir sorun haline gelebilir..
 • Hamile kadınlar, iyi bir hamilelik sandalyesinin vücuda uygun şekilde dinlenmesini sağlayabilmesi için uzun saatler boyunca aynı pozisyonda kalma eğilimindedir..

Hamilelikte Doğru Oturma Pozisyonu Nedir??

 • Otururken her zaman duruşunuza dikkat etmelisiniz..
 • Sırt desteğini alın ve sırtınızı düz tutun.
 • Ayaklarınız sallanmamalı ve yere tamamen değmemelidir. Bacakları ve kalçaları dik açılarda tutun ve hafifçe öne doğru eğin.
 • Omuzlarınızı düz tutun.
 • Uzun saatler boyunca aynı yerde aynı pozisyonda oturmayın.

Hamilelikte Otururken Nelerden Kaçının?

 • Bacaklarınızdaki dolaşımı etkileyeceği ve ayak bileklerinin şişmesine neden olabileceği için çapraz bacaklı oturmayın..
 • Otururken bacaklarınızı sallamayın ve yere değdiğinden emin olun..
 • Otururken kambur durmayın ve sırtınızı düz tutmayın.
 • Uzun süre otururken uygun olmayan bir duruş sergilerseniz, sırt ağrısı sorunlarına yol açabilir..
 • Aniden otururken pozisyonunuzu değiştirmeyin. Yavaş yavaş yerinizi değiştirin ve ayağa kalkın veya yavaşça pozisyon değiştirin.
 • Belinizi çok fazla bükmeyin çünkü sırtınızı zorlayabilir.

Hindistan’da Hamile Kadınlar İçin En İyi Sandalyeler:

Aşağıda resimlerle verilen en iyi hamile kadın sandalyelerine bir göz atın ve ihtiyaçlarınıza göre birini seçin..

1. Herma Miller Somut Sandalye:

Herma Miller Bedenli Sandalye

Estetik sizin için önemli bir husussa, bu hamilelik koltuğunun şık tasarımı onu sizin için en iyi seçeneklerden biri yapar. Bu sandalye, gün boyunca size maksimum konfor sağlamak için çeşitli eğim ve yükseklik ayarları sunar. Malzeme son derece rahattır ve yumuşak ve yastıklı bir his sağlar ve size %100 memnuniyet garantisi vereceğinden emin olabilirsiniz..

2. Naomi Home Odelia Döner Rocker Recliner:

Naomi Home Odelia Döner Rocker Yatağı

Bu ultra modern döner rocker yatar koltuk, tüm fiziksel hamilelik sıkıntılarınızı silmeye yetecek kadar çok işlevli bir hamilelik sandalyesidir. Size ekstra işlevsellik ve konfor sağlamak için dönebilir ve sallanabilir. Yatar koltuk ayarlanabilir, böylece sırt ihtiyaçlarınıza göre eğilebilir. Bacak destekleri, ayak bileği şişmesini gidermek için ayaklarınızı kaldırmanıza yardımcı olur ve ekstra yastıklı ve yumuşak sandalyede sadece arkanıza yaslanıp rahat bir uykuya dalmanıza yardımcı olur..

3. Dutailier California Planör Hamilelik Koltuğu:

Dutailier California Planör Hamilelik Koltuğu

Bu ultra modern ve konforlu sandalye, hamile bir kadının ayaklarını uzatabilmesi ve huzur içinde hak ettiği dinlenmeyi yapabilmesi için kendi taburesi ile birlikte gelir. Sırt ve koltuk başlığı, hamile bir kadının artan vücuduna maksimum konfor sağlamak için genişletildi. Yumuşak minderler rahatlamanıza ve tüm vücut ağrılarınızı geçici olarak unutmanıza yardımcı olur. Rengi de çok moda ve göz alıcı.

4. Babyletto Kiwi Elektronik Güç Yatağı Koltuğu:

Babyletto Kivi Elektronik Güç Yatağı

Sıradan bir sandalyede bulamayacağınız mükemmel dolgu ve rahatlık sağladığı için bu hantal elektrikli koltuk kesinlikle kalbinizi kazanacaktır. Tek bir düğme ile etkinleştirilebilen yumuşak bir uzanma hareketine sahiptir. Kumaş yumuşak ve cilt dostudur. Öğleden sonra güzel bir uyku zamanı için ona yatırım yapın.

5. Ravenna Ev Çekme Yatağı:

Ravenna Ev Çekme Yatağı

Bu büyük boy yatar koltuk, hamile kadınların en tombul kadınlarını barındırmasını sağlar. İki kişi için yeterli alan sağlar ve bu yüzden popülerdir. Sırtın uygun şekilde yatırılması için kayar ve sandalyenin açısını arttırır. Kapak ayrıca son derece yumuşaktır, bu da onu cilt dostu ve tam bir kazanan yapar.

6. Hamile Bayanlar İçin En İyi Sandalye:

Hamile Bayanlar İçin En İyi Sandalye

Ofis için bir hamilelik koltuğuna yatırım yapmak istiyorsanız, buna bakmaya değer. Sandalyenin yüksekliği ve genişliği hamile bir kadını rahatça barındıracak kadar büyüktür. Sırtın yüksekliği, yeterli sırt desteği sağlamak için normalden daha fazladır. Çok dayanıklı olan ve aynı zamanda sandalyenin estetik görünümünü artıran siyah deri ile kaplanmıştır. Kolçaklar ayrıca ekstra konfor için kavisli ve yastıklıdır. 360 derece dönebilen mekanizma, çok sık kalkmanıza gerek kalmamasını sağlar ve size maksimum konfor ve dinlenme sağlar..

7. Hamile Bayanlar için Ahşap Sandalye:

Hamile Bayanlar İçin Ahşap Sandalye

Bu zarif ve modern ahşap sandalye, hamilelik sandalyesi için süper rahat bir seçenektir. Bu bir tembel gibi hareket eder ve tüm bedeninizi ve zihninizi rahatlatır ve sırt ağrısını yatıştırmak için oldukça faydalıdır. Fiziksel rahatsızlıktan yorulmadan bu sandalyede rahatça kestirebilir veya bahçenizde güneşin tadını çıkarabilirsiniz..

8. Sırt Desteği Gebelik Koltuğu:

Sırt Destekli Hamile Koltuğu

Sırtınıza ihtiyaç duyduğu tüm desteği vermek için tasarlanmış süper şık ve güzel bir hamilelik sandalyesidir. Maksimum konfor sağlamak ve tüm ağrılarınızı hafifletmek için kalçalarınıza ve arka tarafınıza ek destek sağlayan 2 ekstra yastık setine sahiptir. Sandalye, bayanın çok fazla kalkmak zorunda kalmadan tüm işlerini zahmetsizce yapmasına yardımcı olan bir döner mekanizmaya sahiptir..

9. Orta Sırt Gebelik Koltuğu:

Orta Sırt Gebelik Koltuğu

Bu hamilelik koltuğunun en iyi varlığı, belki de sunabileceği tam hareket aralığıdır. Tamamen dönebilirken, koltuğun yüksekliği de masanın yüksekliğine göre ayarlanabiliyor. Deri yumuşaktır ve otururken rahatlık sağlar. Eğim, iş yerinizde rahat bir deneyim için de ayarlanabilir.

10. Hamile Bayanlar İçin Şık Sandalye:

Şık Hamile Koltuğu

Başına ekstra bir minder takılmış bu şık ve modern hamilelik koltuğu maksimum konfor için tasarlanmıştır. Tasarım, sırt ağrısını hafifletirken ve vücuda yeterli dinlenme sağlarken düz bir sırt ve uygun duruş sağlar. Beyaz sevenler için göz kamaştırıcı ve inanılmaz şık.

11. Yatar Gebelik Koltuğu:

Yatar Gebelik Koltuğu

Hamile kadınlar için bu sallanan sandalye büyük boydur ve başınızın üzerine küçük bir minder iliştirilmiştir. Minderin kumaşı teninizin nefes almasını sağlar ve herhangi bir rahatsızlık hissetmeden uzanmanız için yumuşak bir yüzey sağlar. Düz kolçaklar ve bacak desteği, kan dolaşımını engellemeden doğru duruşta rahatça oturmanıza yardımcı olur..

12. Fasulye Torbası Hamilelik Koltuğu:

Fasulye Torbası Hamilelik Koltuğu

Çoğumuzun evde fasulye torbaları var, ancak kaçımız hamilelik sırasında uzanmanın son derece rahat olabileceğini biliyor? Fasulye torbası binlerce küçük fasulyeden yapılır ve değişen duruşumuza göre şekil değiştirir. Vücut duruşumuza göre şekillenir ve buna göre tüm vücuda destek sağlar. Böylece bu armut koltukta saatlerce rahatça oturup film izleyebilir veya uyuklayabilirsiniz..

13. Hamile Bayanlar için Kayar Sandalye:

Kayma Hamile Koltuğu

Bu rahat hamilelik sandalyesi sediriyle birlikte gelir. Kalın minderler ve dolgu bu sandalyenin öne çıkan özellikleridir ve size maksimum konfor sağlar. Kumaş yumuşak ve soluk renklidir, dinlenirken ayaklarınızı gevşetmek ve germek için pürüzsüz bir yüzey sağlar..

14. Hamile Bayanlar için Ofis Koltuğu:

Hamile Bayanlar için Ofis Koltuğu

Bu şık metal sandalye, masa başı iş yapan hamile bayanlar için özel olarak tasarlanmıştır. Baş desteğine ve sizi ağırlamak için özel olarak tasarlanmış bir sırtlığa sahiptir. Bacak destekleri, ayağınızı sıkmadan esnetmenizi sağlar. Sandalye, 360 derece dönebilen ve bilgisayarınız için destek ile tamamen işlevseldir, bu da arkanıza yaslanabilmenizi ve işte verimli olmanızı sağlar..

15. Hamile Bayanlar için Uyku Koltuğu:

Hamile Bayanlar İçin Uyku Koltuğu

Bu, piyasadaki en iyi ve en rahat hamilelik sandalyelerinden biri olmalı. Biraz pahalı olsa da, tüm sandalye ihtiyaçlarınıza göre ayarlanabildiğinden her kuruşuna değer. Oturun ve bir kitap okuyun ya da onu kendi kişisel salonunuza dönüştürün ve kendi isteğinize göre huzurlu bir uykuya dalın. Malzeme cilt dostudur ve cildinizin nefes almasını sağlar ve istediğiniz zaman esnemenizi sağlar. Kendinizi şımartın ve tüm hamilelik ağrılarınızı unutmak için bu harika sandalyeyi alın !!

Hamilelik harika bir yolculuktur, ancak kadınlar için fiziksel olarak da oldukça zorlayıcı olabilir. Alabileceği her şeye ihtiyacı olduğu için hamilelik sırasında her kadın için özel bakım gereklidir. Bu hamilelik sandalyeleri, tüm bedensel hamilelik üzüntüleri için en iyi çözümdür ve herhangi bir sırt ağrısını veya fiziksel rahatsızlığı hafifletir. Umarım en iyi 15 hamilelik koltuğu seçimimiz karar vermenize yardımcı olmuştur. Lütfen aşağıdaki bölümde yorum yapın ve favorilerinizi bize bildirin!