Plastik sandalyeler, taşıma kolaylığı nedeniyle ev dekorasyonunda veya ofis çevresinde en çok kullanılan mobilyalardan biridir. Plastik sandalyeler, monoblok plastik sandalyeler, Enjekte kalıplı plastik sandalyeler yapımında kullanılan Termoplastik Kategorisine giren polipropilen, akrilik, PVC gibi çeşitli sentetik bileşiklerden yapılabilir. Termostat reçineleri çoğunlukla tasarlandıktan sonra deforme olmayan sert plastik sandalye yapımında kullanılır..

Ofis görünümünü değiştirmeyi planlayan veya evinizi sade ve hoş iç mekanlarla tasarlamayı planlayan kişilere geniş bir bilgi vermede kesinlikle yardımcı olacak plastik sandalye türü hakkında daha fazla bilgi edinmek.

Basit ve Modern Plastik Sandalyeler:

İşte bu makalede dikkat çeken ve büyüleyici renkli plastik sandalyelerle ev veya ofis iç mekanlarının tasarımına yardımcı olacak en iyi 25 plastik sandalye türü..

1. Plastik Katlanabilir Sandalyeler:

plastik sandalyeler

Plastik katlanır sandalyeler, daha az yer kaplayan mobilyalardır ve sadece misafirin rahat etmesine yardımcı olmakla kalmaz, aynı zamanda sandalyeler kullanılmadığında da çok fazla alan sağlar. Bu tip sandalye, pürüzsüz yüzeyli tek blok plastik malzemeden yapılmıştır. Sert plastik bir sandalye yapmak için termoset plastik kullanılabilir.

2. Kalıplı Parlak Plastik Sandalyeler:

Kalıplı Parlak Plastik Sandalye

Bu tekli monoblok plastik sandalye, desteğini sandalyelerin alışılmış tasarımı olan dört ayak yerine tabandan alan konsol kategorisine giriyor. Bu tip plastik sandalyeler, göz alıcı tasarımı ve tek renkten yapılmış parlak kaplaması nedeniyle çoğunlukla restoran, bahçe ve küçük barlarda kullanılmaktadır. Bacaklar, bacağını dinlendirmek için mükemmel bir şekil oluşturan, kıvrılan kıvrımlarla tasarlanmıştır. Konsol bir sandalye olduğundan, sandalyenin yükü taşıyabilecek kadar kalın olması gerekir..

3. Plastik Sallanan Sandalyeler:

Plastik Sallanan Sandalye

Sallanan sandalyeler, yaşlı insanlar arasında her zaman favori sandalye tasarımıdır. Yaşlılar, eski şarkıları dinleyerek ve sallanan sandalyenin sağladığı sallanan tahterevalli hareketinin sağladığı küçük hareketlerle uyumayı severler. Sandalye, kolçak, alt, üst ve orta raydan oluşur. Sallanan taban, yalnızca sandalye tek plastik bloktan yapılmadıysa değiştirilebilir..

4. Minderli Plastik Sandalyeler:

Minderli Plastik Sandalye

Plastik sandalyeler çoğunlukla yastık tasarımı olmadan satılır, bu da onu her seviyeden insan için daha ucuz ve uygun fiyatlı hale getirir. Sert ve esnek bir yüzeyde oturmaktan rahatsızlık duyan kişiler için minder tasarımlı plastik sandalyeler kesinlikle en iyi seçimdir. Yastık özelleştirilebilir veya mağazadan ayrı olarak satın alınabilir. Yastığa plastik sandalye ile aynı renk verilebilir veya tekme vermek için kadife veya işlemeli malzemeden yapılabilen tasarımcı bir minder kullanılabilir..

5. Fantezi Plastik Sandalyeler:

Fantezi Plastik Sandalye

Süslü tasarım sandalye en çok Otel Dinlenme Salonlarında, güzellik salonunda veya küçük bir dabbada görülür. Sandalyenin omuz kısmı farklı şekillerde tasarlanmıştır, bu tür yaygın olarak kullanılan tasarım Yaprak tasarımıdır. Alışılmış plastik sandalyelerden en çarpıcı farkı, bu süslü sandalyenin kaplamasıdır, kalın bir plastik sandalyeyi temsil eden hafif pürüzlü ve sert bir kaplamaya sahiptirler..

6. Yastıklı Plastik Top Sandalyeler:

Minderli Plastik Top Sandalye

Yuvarlak kıvrımlı tasarıma sahip plastik top sandalyesi yörünge sandalye tasarımı olarak da adlandırılır ve merkezde geniş sırtlıklı oval bir tasarıma sahip oturma düzeni sağlanır. Minder, sandalye ile birlikte ayrı olarak satın alınabilir veya yapıştırılmış minderli plastik sandalye mevcuttur. Bu tip sandalye, eve modern bir görünüm kazandırabilir. Sandalyenin tabanı ayaklı sandalyeden çok farklıdır, burada sandalye yuvarlak içi boş bir taban ile sağlanır, üstüne oval şekilli plastik top takılır, bu merkezde dışa doğru oyulmuş görünüm sandalyeye minderli bir görünüm verir ek.

7. Çocuk Kaya Sandalyeleri:

Çocuklar Kaya Sandalye

Çocuk sallanan sandalye, çift renk kombinasyonuna sahip en renkli plastik sandalyedir. Kızlar için pembe ve krem ​​kombinasyonu en iyisi ve erkekler için pembe dışında herhangi bir renk kullanılır! Sandalyenin alt kısmı, alışılmış sandalye tasarımına bağlı olan sallanma hareketini kolaylaştıran kavisli taban ile donatılmıştır. Rahat bir his için koltuk, çocuklar için daha çekici hale getiren çizgi film karakterleriyle tasarlanabilen bir minderden yapılmıştır..

8. Plastik Mama Sandalyeleri:

Plastik Mama Sandalyesi

Bebek sandalyeleri, ebeveynler sadece birkaç ay sonra kullanmaya başladığında, çocuk kesinlikle onları kullanmaktan kaçınmaya çalıştığında inanılmaz maliyetlidir. Bu durumda bebeklerin daha sonra da kullanılıp satılabilecek plastik mama sandalyelerini tercih etmekte fayda var ve bu sandalyenin fiyatı ahşap mama sandalyelerine göre oldukça düşük. Bu mama sandalyesinin bacakları oldukça uzundur ve küçük oturma tabanına tutturulmuş küçük dikdörtgen bir masa vardır..

9. Plastik Geometrik Tasarım Sandalyeler:

Plastik Geometrik Tasarım Sandalye

Bu tasarım sandalye, dört ayaklı normal koltuk ve alt ray bağlantısına sahiptir. Çarpıcı özelliği, üst ve orta korkuluğun olmamasıdır, bunun yerine bu sandalyeler, omuz desteği görevi gören geçmeli hatlar halinde tasarlanmış tek bir plastik malzeme plakası ile alt rayın devamından oluşur. Bu sandalye kol dayanağı ve Manchette’den yoksundur..

10. Plastik Duş Koltukları:

Plastik Duş Koltuğu

Oturup rahatlatıcı bir banyo yapmaya alışmış kişiler için bu tip duş sandalyesi önerilir. Koltuk, suyun durgunluğunu önlemeye yardımcı olan suyun dışarı çıkmasına izin vermeye yardımcı olan bir delik ile oldukça geniştir. Gövde ağırlığını taşımak için stantlar genellikle metal ve plastik kombinasyon tasarımından yapılır..

11. Yuvarlak Plastik Sandalyeler:

Yuvarlak Plastik Sandalye

Bu sandalye türü, tüm evlerde, küçük elektrik veya marangoz dükkanlarında ve küçük paket servis otellerde görülen standart bir mobilyadır. Bu tip sandalyenin tasarımı basittir ve herhangi bir süslü tasarım olmadan oturma amacına hizmet eder. Sandalye, yuvarlak bir oturağa sahip dört geniş ayaklı esnek plastikten yapılmıştır. Koltuk mindersizdir.

12. Plastik LED Sandalyeler:

Plastik LED Sandalye

Bu tek monoblok termoset sandalye sert ve sabittir. Sandalye, geniş bir koltuk ve herhangi bir korkuluk olmadan geniş bir omuz desteği ile bir ziyafet sandalyesi tasarımına benziyor. Kurşun ışıklar, karanlık bir ortamda ışık yayan sandalyenin alt kısmına takılır. Işık farklı renkte olabilir, bu tür daha ucuz led sandalye barlarda popüler hale geldi.

13. Kalıplı Plastik Kare Ofis Koltukları:

Kalıplı Plastik Kare Ofis Koltuğu

Bu şeffaf plastik kalıplı sandalye, farklı renkte olabilen tek plastik malzemeden yapılmıştır. Sandalye, kolçaksız kare şeklinde bir oturağa sahip dört orta kalınlıkta standa sahiptir. Bu sandalye, iç mekanların çok beğenildiği medya iletişim ofisi için çok uygundur..

14. Plastik Ziyafet Sandalyeleri:

Plastik Ziyafet Sandalye

Plastik sandalye, sadece normal bir plastik sandalye ve uzun bir gerilebilir kumaş ile ziyafet sandalyesine dönüştürülebilir veya günümüzde son derece gelişmiş makineler sayesinde ziyafet sandalyesinin tasarımı sadece renkli plastik malzeme kullanılarak çoğaltılabilir. Bu tip sandalye, koltuklu sandalye için stand oluşturan geniş bir tabana ve yan kol dayama yeri olmayan uzun bir omuz desteğine sahiptir..

15. Düşük Seviyeli Plastik Çim Sandalyeler:

Düşük seviyeli Plastik Çim sandalye

Bu düşük seviyeli plastik sandalye, termoplastik veya termoset malzemeden yapılmış sandalyelere oturması kolaydır. Bu sandalyeler, daha sofistike bir görünüm veren yan uzun kolçaklara sahiptir. Bu sandalyeler, bir orta masaya yerleştirilmiş bir çift veya 4 ve daha fazla set halinde mevcuttur..

16. Delikli Plastik Sandalyeler:

Delikli Plastik Sandalye

Delikli plastik sandalyeler zarif bir görünüm sağlar. Bu tip sandalyeler en çok ofis kurulumunda veya yakın zamanda yenilenmiş bir ev için yeni bir tasarım oluştururken kullanılır. Sandalye, koltukta ve omuz desteğinde çok sayıda delik bulunan sert plastik malzemeden yapılmıştır..

17. Tasarımcı Konsol Plastik Sandalyeler:

Tasarımcı Konsol Plastik Sandalye

Desteğini yalnızca kutu şeklinde bir taban oluşturmak üzere kıvrılan öndeki iki kalın stant ile kazanan bu diğer tip konsol tasarımı. Öndeki iki ayak daha sonra koltuğu ve omuz desteğini oluşturmaya devam ediyor. Koltuk ve omuz desteği, benzersiz bir tasarım oluşturan sürekli gözenekli bir tasarımda tasarlanabilir..

18. Plastik Yemek Sandalyeleri:

Plastik Yemek Sandalyesi

Plastik yemek sandalyeleri uygun maliyetlidir ve bu tip sandalyelerin ek avantajı olan farklı renklerde boyanabilir. Pahalı bir yemek masası takımı aldığımızda, herhangi bir değişiklik yapmaktan kaçınma eğilimindeyiz, ancak bu basit yemek sandalyeleri, ihtiyaçlarımıza göre değiştirilebilir ve ayarlanabilir..

19. Çiçek Tasarımlı Plastik Sandalyeler:

Çiçek Tasarımlı Plastik Sandalye

Bu tasarım sandalye, basit bir monoblok sandalye kullanılarak yapılan en basit ve süslemesi kolay sandalyelerdir. Çiçek tasarımı boyanabilir veya 3D görüntü kağıtları sandalyeye tam olarak yapıştırılabilir. Bu tip sandalye, tema partisi işlevi için kullanılabilir..

20. Plastik Elmas Şekilli Sandalyeler:

Plastik Elmas Şekilli Sandalye

Bu elmas şeklindeki sandalye restoran, fotoğraf stüdyosu veya iç dekorasyon stüdyolarında kullanılır. Geniş oturma tabanına sahip dört ince ayaklı, tek renkten oluşan sandalyenin tamamı ve sırt kısmı ana tema olarak elmas şeklinde tasarlanmıştır..

21. Plastik Kolay Sandalyeler:

Plastik Kolay Sandalye

Kolay sandalye, bir fincan kahve içmek için mükemmel bir ruh hali yaratabilen orta sehpa ile teraslarda kullanılabilen Veranda sandalyeleri olarak da adlandırılabilir. Bu sandalyeler, Polipropilen gibi termoplastikten yapılmıştır..

22. Çocuk Plastik Sandalyeler:

Çocuk Plastik Sandalye

Bu, çocukların farklı renk türlerine ilgi duyması ve en çekici özelliği şekli olması nedeniyle farklı renklerde satılan standart bir istiflenebilir plastik sandalyedir. Bacak, kare bir oturma yeri ve geniş bir sırtlık ile silindir şeklinde tasarlanmıştır. Sandalye tipi hafif yapılmıştır, bu da çocukların onu taşımasını kolaylaştırır.

23. Bağlantılı Plastik Ofis Koltukları:

Bağlantılı Plastik Ofis Koltuğu

Bu tür sıralı olarak düzenlenmiş sandalye, bir ofiste normal olarak düzenlenmiş plastik sandalyelerden daha düzgün bir görünüm sağlar. Sandalyenin geniş bir sırtlığı, ardından tek bir plastik bloktan yapılmış geniş bir kavisli oturma yeri vardır. Bu kurulum, metal standın uzun bir bloğuna takılır..

24. Geri Dönüşümlü Plastik Tasarım Sandalyeler:

Geri Dönüşümlü Plastik Tasarım sandalye

Bu kalın plastik sandalye, geri dönüştürülmüş plastik şişelerden ve plastik mutfak gereçlerinden yapılmış tek bir plastik bloktan yapılmıştır. Bu tür yeniden kullanılabilir plastik, günümüzde insanların plastik atıkları azaltarak çevreyi çevre dostu hale getirme bilincini kazanması nedeniyle mobilya endüstrisini çok etkiledi. Bu plastik sandalye, küçük bir yan kol dayama yeri ile benzersiz bir tasarıma sahiptir..

25. Petek Tasarımcı Plastik Yemek Sandalyeleri:

Petek Tasarım Plastik Yemek Sandalyesi

Bu sandalyelerin sırtlığı, birçok delikli düzensiz dairesel tasarıma sahip petek tasarımıyla tasarlanmıştır. Bu tip sandalye, yarı saydam bir görünüm veren ve parlak bir görünüme sahip akrilik malzemeden yapılmıştır. Bu sandalye aynı zamanda, petek deseninde tasarlanmış olan Koltuk ve sırtlığı oluşturmak için uzanan dört ayaklı tek akrilik bloktan yapılmıştır..

Bir evi veya işyerini değiştirme sürecinde hayatı kolaylaştırmak için hafif mobilyalara sahip olmak en iyisidir. Plastikten yapılmış masalar, genellikle yan çekmeceleri olmadığı için ofis kullanımı için pek uygun değildir, ancak daha sonra istiflenebilir ve tasarım sandalyeler, ahşap sandalyeler ile birlikte kullanılabilir ve bu da şirketin bütçe planını korumaya yardımcı olabilir. Günümüzde şirket patronları ve yöneticileri tarafından kullanılabilen, kesinlikle düşündüğümüz kadar düşük standart olmayan, geri dönüştürülmüş minderli plastik sandalye.

Görüntüler Kaynağı: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25.