Bu yoğun ve modern çağda, evde yemek pişiren insanlar inanılmaz derecede azaldı ve birçok restoran yeni ambiyans yaratmada bir avantaj olarak gördü ve kalabalıkları çekecek şekilde mobilya tasarladı. Bu tür iç dekorasyon mobilyalarından biri, insanların rahatça oturmasını ve yemekten zevk almasını sağlayan sandalyelerdir..

Basit ve Şık Restoran Sandalyeleri:

İşte en güzel tasarlanmış 9 restoran sandalyesi.

1. Ahşap Kol Restoran Sandalyeleri:

restoran sandalyeleri

Ahşaptan yapılmış restoran için bu basit ve en uygun sandalyeler, başka bir tür toprak ahşap oymalı sandalyeden yükseklik ağırlıklıdır. Bu sandalyeler, yan kol dayama tasarımı ile sandalyeyi oluşturmak için sıkıştırılmış ahşap tozundan yapılmıştır..

2. Metal Restoran Sandalyeleri:

Metal Restoran Sandalyesi

Restoranda en yaygın olarak kullanılan veranda veya dış mekan sandalyesi, yaz ve ilkbahar mevsimlerinde kullanılır. Bu sandalye, alüminyum metalden yapılmış ince Mat kaplamasıyla benzersiz bir çekiciliğe sahiptir. Sandalye, arkada kıvrılan yan kol ile havalandırmalı arka koltuğa sahiptir..

3. Ahşap Minderli Sandalyeler:

Ahşap Minder Sandalye

Bu sandalye, zengin görünümünü ince kaplama ile gösteren masif tik veya gül ağacından yapılmıştır. Koltuk ve sırtlık, ahşap sandalye tabanına dikilmiş tasarım minder ile sağlanır. Bu tür ahşap restoran sandalyeleri, masif ahşap masa ile eşleşen üç ila beş yıldızlı otellerde kullanılır..

4. Kaplamalı Ahşap Koltuk Restoran Sandalyeleri:

Kaplama Ahşap Koltuk Restoran Sandalyesi

Bu sandalye, siyah renkle boyanmış ahşap gibi görünen sentetik malzemeden yapılmıştır. Siyah renginden dolayı bu sandalye her türlü renkli masa ile uyumlu hale getirilebilir. Koltuk, siyah boya ile boyanmış saf ahşaptan yapılmıştır. Bu desenli sandalyeler, bara bağlı küçük restoranlarda kullanılır..

5. Modern Restoran Sandalyeleri:

Modern Restoran Sandalyesi

Ahşabı andıran sentetik kaplamadan yapılmış özgün tasarıma sahip bu modernize sandalye. Bu sandalye, sırtımızı daha rahat dinlendirmeye yardımcı olan kavisli sırtlığı oluşturmak üzere özelleştirilmiş kahverengi renkli kaplamadan yapılmıştır..

6. Çağdaş Renkli Restoran Sandalyeleri:

Çağdaş Renkli Restoran Sandalyesi

Çağdaş tasarımda, tema olarak modern tasarım sandalye ile sandalye tasarımında plastik taban kullanılmıştır. Sandalyeler, çağdaş bir görünüm veren farklı canlı renklere boyanmıştır. Ayaklar, plastik tabanlı sandalye tasarımına kontrast veren bir görünüm veren metalden yapılmıştır..

7. Bistro Yüksekliği Ayarlanabilir Sandalyeler:

Bistro Yükseklik Ayarlı Sandalye

Bistro tasarımlı sandalyeler, bistro konseptinin ünlü olduğu İtalya’dan geliyor. Bu restoranlar, yüksek ayarlanabilir bir sandalyenin eşlik ettiği yüksek bir masa tasarımına sahiptir. Sandalyeler, bireysel bir restoran tasarımcısının tercihi olan plastikten cam malzemeden yapılabilir..

8. İskandinav Tasarım Restoran Sandalyeleri:

İskandinav Tasarım Restoran Sandalyesi

İskandinav tasarımı, sandalyenin bacak tasarımıyla ünlüdür. Sandalyenin bacakları, daha sonra dört yöne doğru genişleyen koltuk tabanından kaynaklanmaktadır. Bu tür tasarım, sandalyeyi daha güçlü ve daha dayanıklı hale getirir. Fırınlarda ve küçük restoranlarda İskandinav sandalyeleri kullanılır..

9. Chester Restoran Sandalyeleri:

Chester Restoran Sandalyesi

Chester sandalyeler, göz alıcı tasarımıyla ünlü restoran yemek sandalyeleridir. Kumaş veya deri malzemeden üretilen bu sandalyeler, koltuk ve sırtlık, Chester deseni olarak bilinen düğmeli tasarıma ve kavisli sırtlığa sahiptir. Bu tip sandalyeler, tüm orta ve üst düzey restoranlarda kullanılır..

Restoran tasarımının düzenlenmesi, başarılı bir restoranın iç dekorasyonu da dahil olmak üzere ilk adımıdır. Keyifli atmosfere lezzet katan mükemmel tasarım sandalyeyi seçmek en önemli faktördür. Modern ve çağdaş tasarımlı sandalyeler, temalı restoranlar için en iyi sandalye türüdür. Ahşap veya Chester sandalyeler, üst düzey oteller için kullanılacak sandalyelerdir..

Görüntüler Kaynağı: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9.