Doğru mobilya seçimi ve doğru yerleştirme, eviniz için güzel bir iç dekor elde etmenin anahtarıdır. Doğru mobilyayı doğru yere yerleştirmek, donuk ve salaş bir görünümü, açık ve davetkar bir atmosfere sahip bir mekana dönüştürebilir. Bir sandalye, masa veya bir sedir gibi küçük şeylerin en küçüğü bile iç dekor tarzınızı ve görünümünüzü değiştirebilir. Önceki yıllarda benzer görünümlü yemek masaları ve aynı tür sandalyeler vardı, ancak zaman geçtikçe ve farklı şeyler perspektife girdikçe çeşitli tasarımlar ortaya çıktı ve karıştır ve eşleştir trendi ortaya çıktı..

Rahat Tasarım ve Modellerde Yemek Odası İçin En İyi Yemek Masası Sandalyeleri:

Yemek yerken büyük rahatlık sağlayan, tasarım ve model olarak en iyi 15 Yemek Masası sandalyesini görelim..

1. Basit Yemek Sandalyeleri:

basit yemek sandalyeleri

Yemek sandalyeleri, bir masanın önüne konulan ve kahvaltı, öğle yemeği, akşam yemeği ve akşam yemeği saatlerinde insanlara oturma yeri görevi gören sandalyelerdir. Genellikle büyüktürler ve daha küçük boyutta bulunmazlar. Sandalyenin boyutu büyük gibi görünse de, çoğunlukla hafiftir ve bir yerden diğerine taşınabilir..

2. Düz Yemek Sandalyeleri Takımı:

Düz Yemek Sandalyeleri

Rahat yemek sandalyeleri genellikle alıcı tarafından konfor ihtiyaçlarına göre özelleştirilir. Ayrıca yemek sandalyelerinin şekli ve boyutları çoğunlukla yemek masasının şekline ve boyutuna bağlıdır. Yemek masası yuvarlak ise kolçaklı yuvarlak sandalyeler bulunur. Masa dikdörtgen ise, koltukta minderli kare sandalyeler bulunur..

3. Düğme Sabit Masa Sandalyeleri:

Düğme Sabit Masa Sandalyeler

Beyaz yemek masası sandalyeleri, ev dekorunuza hafif ve davetkar bir atmosfer katar. Yemek sandalyeleri normal yiyeceklere yakın tutulduğu için beyaz sandalyelerin temizliği oldukça zordur. Beyaz renkteki herhangi bir yiyecek lekesinin çıkarılması zor ve zaman alıcıdır. Bu gibi durumlarda sandalyeyi beyaz boya ile kaplamak ürünün daha uzun süre dayanmasını sağlayabilir..

4. Şık Yemek Sandalyeleri:

Şık Yemek Sandalyeleri

Yemek masası ve sandalyeler bir araya getirilse de ayrı ayrı da getirilebilir. Yanında yemek masası ve sandalyeleri satın alırken, uyumlu tasarımlarla çift olarak satılırlar ve montajı kolaydır. Farklı türde tablolar mevcuttur. Bazılarının yanlarında kıvrımlı kenarlar vardır, bu da sandalyenin karışmasını ve oturmasını biraz zorlaştırır..

5. Merdiven Arka Yemek Sandalyesi:

Merdiven Arka Yemek Sandalyesi

Ahşaptan merdiven sırt tasarımına sahip yemek masası sandalyeleri tasarımı geleneksel bir tasarımdır. Sandalye tamamen kaliteli ahşaptan yapılmıştır ve ortasına yastıklı bir koltuk eklenmiştir. Sandalyeye ayrıca ayakları dinlendirmek için yanlarda ve ön kısımda bir merdiven verilir..

6. Kanat Arka Masa Sandalye Tasarımı:

Kanat Sırtlı Masa Sandalye Tasarımı

Dairesel bir yemek masasına sahip olmak! İşte yemek masası için bir dizi tasarımcı sandalye. Sandalyeye, ellerinizi dinlendirmek için tam tırnak kenarlı ve kısa kollarla yüksek ve geniş bir sırt veren kanat sırt tasarımı verilmiştir. Yuvarlak masalara mükemmel uyum sağlar.

7. Queen Anne Yemek Sandalyeleri:

Queen Anne Yemek Sandalyeleri

Yeterli genişlikte ve sırt kabartmalı bir tasarımla gelen bir sandalye tasarımı, kesinlikle bir kraliçe sandalye tasarımı gibi bir görünüm verecektir. Kaliteli ahşaptan yapılmış sandalyeye ayrıca çiçek desenleri ve ortasında kadife kaplı minder ile hazırlanmış diğer tasarımlar verilmiştir..

8. Anahtar Deliği Yemek Masası Sandalyesi:

Anahtar deliği Yemek Masası Sandalye

Tamamen ahşap dokulu yemek masası sandalyeleri, ahşap yemek masanıza en uygun olanıdır. Koltuğun arka tarafında anahtar deliği görünümü verilir, bu da sırtta kapılara benzer bir delik veya koltuğa uygun bir duruş sağlayan herhangi bir kilit verildiği anlamına gelir..

9. Modern Yemek Masası Sandalyesi:

Modern Yemek Masası Sandalye

Modern görünüme sahip sandalyeli yemek masası, cam masa ve kara kutu tasarımlı sandalyeler ile tasarlanmıştır. Sandalyeler, otururken kaymayı önlemek için içeriye doğru hafif eğimli bir kutu görünümü vermek için tamamen siyah deri ile kaplanmıştır..

10. Ekli Yemek Masası Sandalye:

Ekli Yemek Masası Sandalye

Küçük evlerde ünlü yemek masası sandalye tasarımı, ekli bir özellik ile birlikte gelir. Sandalyelere, masaya bağlı, katlanabilen ve masanın altına yerleştirilebilen dairesel bir koltuk verilir. Komple masa, ömrünü uzatmak için ahşap ve metal kombinasyonu ile yapılmıştır..

11. Davul Tasarım Yemek Masası Takımı:

Davul Tasarım Yemek Masası Takımı

Yemek dekorunuza müzikal bir dokunuş kazandırmak istiyorum! İşte tutkunuzu yerine getiren davul tasarımlı bir masa ve sandalye modeli. Ortadaki masaya davul şekli verilirken, sandalyelerin ortasına da davul görünümü verilir, tamamı ahşaptan yapılmıştır ve üzerinde el işi tasarımlar vardır..

12. Rajasthani Sandalye Yemek Masası:

Rajasthani Sandalye Yemek Masası

Yemek odanıza bir Rajasthani teması vermek istiyorsunuz! İşte Rajasthani masalarına benzer tasarımlarla yapılmış ahşaptan antika bir tasarım. Sandalye yemek masası yüksekliği küçük yapılır ve masa kenarları ve sandalye kenarlarına elmas şekiller oluşturan nakshi işi verilir.

13. Gümüş Yemek Masası Sandalyesi:

Gümüş Yemek Masası Sandalye

Kraliyet yemek masası ve sandalye tasarımı, kesinlikle mekanınıza lüks bir dokunuş katacaktır. Masa ve sandalyeler, ortada grimsi bir minder ile gümüş rengindedir. Masa, üzerine oyulmuş çiçek desenli cam bir armatür ve sandalyeler.

14. Arabası Yemek Masası Sandalyesi:

Arabası Set Yemek Masası Sandalye

Jodhpur mobilya tasarımları bu günlerde oldukça moda oluyor. Benzer şekilde, yemek odası, ortasında yumuşak minderli bir örtü ile ahşaptan yapılmış tekerlekli tasarımlı sandalyelerle de donatılabilir. Tablo da benzer tasarım taşır.

15. Eğimli Arka Sandalye Tasarımı:

Eğimli Sırtlı Sandalye Tasarımı

Yemek odanıza profesyonel bir görünüm kazandıran konforlu yemek sandalye takımı, eğimli tasarımlarla yapılmıştır. Masaya bir cam bağlantı parçası verilirken, sandalyelere uygun bir duruş için siyah bir eğim verilir. Sandalyenin bacaklarına da sırta iyi uyan eğimli bir tasarım verilmiştir..

Yemek masası sandalyeleri artık yemek salonu veya odasını döşemek için cazibe merkezi olmuştur. Gelenekselden modern tasarımlara, ahşap, elyaf, deri ve çok daha fazlası gibi çeşitli malzemeler arasından seçim yapabileceğiniz binlerce tasarımla birlikte gelir..