Sandalyeler artık sadece oturma amacına hizmet etmekle kalmıyor, konfora da birinci derecede önem veriyor. Sandalyeler sonunda bu tür birkaç kategori altında gruplandırıldı. Bu kategoriler arasında armut koltuklar, Adirondack koltuklar, aksan koltuklar, tabureler, kamp koltukları, yatar koltuklar ve daha pek çok şey vardı. Sandalye üretimi için çok çeşitli malzemeler de piyasaya çıktı. Bu özel yazımızda oturma odası sandalye tasarımları hakkında konuşacağız..

Hindistan’da Son Oturma Odası Sandalyeleri:

İşte salonlarınız için konforlu sandalyeler seçmeniz konusunda fikir verecek, sade ve modern 9 salon sandalye tasarımımız..

1. Oturma Odası Sandalyeleri:

Oturma Odası Sandalyeleri

Genellikle oturma odasındaki sandalyeler büyüktür ve ya TV’nin önüne yerleştirilir ya da bir sehpa ya da orta masanın etrafına yerleştirilir. Koltuklar, aksan koltukları, kulüp koltukları ve çok daha fazlası olabilirler. Deri, kumaş veya kadifeden yapılabilir. Sandalyelerin rengi duvarın arka planına bağlıdır..

2. Koltuklar Oturma Odası:

Koltuklar Oturma Odası

Salon koltukları genellikle büyük ebatlardadır ve taşıması zordur. Deri koltuklar, oturma odasındaki başka bir deri kanepe ile tezat oluşturulabilir. Ayrıca oturma odası koltukları arka plana uygun farklı renklerde olabilir. Oturma odası koltuklarının doğru yerleştirilmesi, ev dekorunuzun genel atmosferini değiştirebilir..

3. Accent Sandalyeler Oturma Odası:

Accent Sandalyeler Oturma Odası

Vurgulu sandalyenin göz alıcı benzersiz tasarımıyla yaşam alanınızı canlandırın. Alanınıza ve dekorunuzun rengine göre bir aksan sandalye seçin. Uygun bir vurgulu koltuk seçimi oturma odanızın görünümünü değiştirebilir.

4. Küçük Salon Sandalyeleri Tasarımı:

Küçük Salon Sandalyeleri

Küçük salon sandalyelerinin en büyük avantajı portatif olmaları ve ihtiyaç duyulan yere göre hareket ettirilebilmeleridir. Küçük bir oturma odası sandalyesini, uyumlu veya zıt bir osmanlı ile eşleştirebilir veya hatta yemek masasında ekstra oturma için kullanabilirsiniz. Bu mobilyayı oturma odanızın ortasındaki sehpanızın yanına ekstra oturma amaçlı koyabilir ve sizin için alan sorunu varsa gerektiğinde kaldırabilirsiniz..

5. Yan Salon Sandalyeleri Tasarımı:

Yan Salon Sandalyeleri

Mobilyanın kapladığı alanın orta ve daha fazla mobilya için yer olduğu bir kurulumda, yan oturma odası sandalyelerine girilebilir. Oturma odasına yerleştirilen bir koltuğun rengiyle tezat oluşturan bir sedir, yan oturma odası koltuğu olarak düşünülebilir. Yan oturma odası sandalyeleri, daha büyük veya daha küçük bir mobilya parçası ile karıştırılmalı ve eşleşmelidir ve tek başına duramaz..

6. Büyük Boy Oturma Odası Sandalyesi:

Büyük Boy Oturma Odası Sandalyesi

Bu büyük boy oturma odası koltuğu, daha fazla konfor ve daha ağır olan insanlar için mükemmeldir. Bu, çocukların oynaması için bile çok iyi. Kullanılan malzeme yumuşak ve rahattır. Güzel bir merkez parçası için bu tarzlara göz atın.

7. Rustik Oturma Odası Sandalyeleri Tasarımı:

Rustik Oturma Odası Sandalyeleri

Ülke görünümü çok havalı ve şık. Rustik sandalyeler oturma odanıza harika bir his verir. Rustik kumaştaki sedirler size kolay ve sıcak bir ev hissi verir..

8. Salon Oturma Odası Sandalye Tasarımı:

Salon Oturma Odası Sandalye

Oturma odasındaki bu muhteşem şezlong, odaya karakter katıyor. Renk ve kumaş, dramatik etkisini ortaya çıkarmak için farklı tonlarda olabilir. Bu, ayağınızı kaldırıp dinlenmek için çok rahat.

9. Modern Oturma Odası Sandalye Tasarımı:

Modern Oturma Odası Sandalyesi

Bu sofistike oturma odası sandalyeleriyle oturma odanız için modern bir tarz seçin. Tasarımlar modern ve modaya uygun. Takımdaki parçaların her biri kumaş üzerinde farklı renk tonlarına veya desene sahiptir. Bu setin cazibesine katkıda bulunur.

Plastik, ahşap, metal, farklı kumaş ve renklerde döşemeler mevcut çeşitli malzeme çeşitleridir. Zamanın gelmesiyle sandalyeler artık yaşam alanı dışında yatak odalarında, çalışma odalarında, yemek masalarında, ön verandalarda da kullanılıyor..