Aštrus protas yra puiki savybė, kurios neturi visi. Nors tam tikrą laiką galima sukurti aštrų protą, praktikuojant įvairias kitas veiklas. Nors turėti gerą požiūrį nėra taip paprasta, reikia turėti sėkmės auklėjant ir gerai auklėjant, kad būtų geras požiūris į kiekvieną gyvenimo situaciją, nes jo požiūris yra kopijuojamas pagal tam tikro asmens kilmę! Bet jei norite turėti abi šias savybes arba norite pagerinti savo požiūrį ir proto aštrumą, galite vadovautis šiais patarimais.

Kaip išlaikyti aštrų protą ir gerą požiūrį

Pabandykite parašyti, o ne prisiminti:

Turite įprasti rašyti svarbias dienos užduotis ir priminimus, o ne priklausyti nuo proto, kurį prisiminsite. Galite pamanyti, kad toks pasiūlymas gali priversti jus atrodyti juokingai viešumoje, tačiau tai visai ne taip, nes taip savo gyvenime rasite discipliną ir prisiminsite dalykus, kai reikia juos įgyvendinti. Kad ir koks aštrus būtų jūsų protas, negalite visko prisiminti. Todėl nemėginkite savęs bandyti. Padeda išmokti rašyti dalykus, o ne juos prisiminti.

Raskite arba stebėkite savo paslėptus talentus:

Ar galite lengvai suvokti dalykus? Ar galite prisiminti skaitmenis vienu metu? O gal tau sekasi stebėti dalykus? Tai yra keletas talentų, kurių ne kiekvienas gali rasti savyje. Turite pažvelgti į save ir pamatyti, kas jums sekasi. Ir sekite tą talentą ir paverskite jį savo aistra! Neliūdėk, jei nerasi. Kaip jūs galite sukurti vieną.

Psichiniai ir fiziniai pratimai:

Būti sveikam psichiškai ir fiziškai yra tikrai svarbu ne tik dėl gydytojų posakio, bet ir realiame gyvenime tai daro didžiulę įtaką jūsų požiūriui ir elgesiui su kitais. Dėl pvz. Jei jūsų kūnas yra tinkamas ir sveikas, jausitės labiau pasitikintys savimi ir energingesni, nes lengvai atliksite kasdienes užduotis, o šia savybe visada vadovausitės savo srityje. Be to, tai padės sumažinti įtampą, nes vien įtampos mažinimas gali pagerinti jūsų mąstymo modelius. Tai sumažins įtampą ir sustiprins jūsų protą. Laikui bėgant pradėsite ugdyti geresnį požiūrį.

Dar keletas patarimų:

1. Miegas yra tikrai labai svarbus norint išlaikyti aštrų protą ir gerą požiūrį. Miegoti nereikėtų painioti su gulėjimu lovoje mėtantis ir krentant. Keletas valandų gero miego (mažiausiai 8 valandos) yra geresnis už tuos, kurie miega sulūžę.

2. Prieš ką nors darydami gerai pagalvokite ir visada klauskite gerų patarimų.

3. Stenkitės, kad alkoholio vartojimas būtų kuo mažesnis arba jo visiškai išvengtumėte, ir venkite narkotikų!

4. Susiraskite draugų, kurių smegenys aštresnės nei jūs, ir laikykite juos sveiku konkurentu.

5. Pabandykite sudaryti naujas formules, kad greitai atliktumėte aritmetinius skaičiavimus, arba galite naršyti internete, kad sužinotumėte daugiau. Pvz.

6. reikia pridėti 433 ir 433, šulinį 33+33 = 66 ir 4+4 = 8. Taigi iš viso sugalvosite 866.

7. Nors apsipirkdami bakalėja, stenkitės suapvalinti sumas, o ne gaminti jas vienodais kiekiais. Stenkitės nenaudoti skaičiuoklės. Dėl pvz. Jei kažkas yra iš 69 centų, tiesiog suapvalinkite jį iki 70 centų savo galvoje. Kasos registre visada priartėsite prie tikslios sumos (doleriais).

8. Taip pat galite skaityti gerai išmanančias knygas ir laikraščius, kad įgytumėte žinių.

9. Istorinių knygų skaitymas nėra skirtas tik vaikams! Jūs taip pat turite juos perskaityti, nes tai padeda jūsų protui tapti aštriam.