Ateina laikas, kai žinai, kas tau iš tikrųjų tinka, o kas ne, ir tas pats pasakytina ir apie draugus. Sena patarlė sako: „Su tokiais draugais, kuriems reikia priešų“. Taigi, jei ir jūs susiduriate su kažkuo panašiu, galbūt atėjo laikas paleisti parazitinį monstrą, vadinamąjį draugą, ir suteikti sau tiek daug reikalingos erdvės. Yra taip vadinamų draugų, kurie yra draugai tik todėl, kad nori iš tavęs kažko, slapto motyvo, o gal nori, kad būtum draugas trofėjus dėl tavo šlovės ir populiarumo. Su tokiais draugais yra tik sunku ir neįmanoma susidoroti. Taigi neigiamų žmonių paleidimas savo gyvenime jums būtų naudingas dideliu mastu. Prisiminkite vieną dalyką, prieš nuspręsdami jį mesti, žinokite, ką darote, remdamiesi tikrais faktais, o ne prielaidomis ar gandais. Pateikiame keletą patarimų, kaip išsiskirti su savo draugu.

Štai kodėl norite su jais išsiskirti:

1. Galbūt jūs abu nesusiję taip, kaip iš pradžių atrodė tobula. Jūsų draugas gali būti tas, kuris nori dominuoti, kalbėti ir nesirūpinti tuo, kas vyksta jūsų gyvenime. Tai toksiška, nes draugystė vyksta abipusiai ir jūs neturėtumėte būti įpareigotas visą laiką būti kažkieno kumščiu, negaudami nė akimirkos, kad išsakytumėte savo nuomonę.

2. Jei matote, kad jūsų draugas su jumis žaidžia patyčių žaidimą, kalba už jūsų nugaros ir sako „tik juokauja“, kai tai sužinojote, manipuliuojate kitais ar priverčiate jaustis siaubingai dėl to, kaip vaikštote, kalbate, miegate, kvėpuojate, valgote, suknelė ar su kuo bendraujate, tegul suskamba pavojaus varpai. Draugai savo draugų nemenkina, nepažymi etikečių ir jų nepažymi.

3. Draugystėje svarbus pasitikėjimas ir kai tai nutrūksta, geriausia judėti toliau. Blogi įpročiai sunkiai miršta; plėšikas, apiplėšęs vieną kartą, gali vėl plėšti. Galbūt yra įpročių, su kuriais nesutinkate, ir žinote, kad pakenktumėte jiems ir sau. Pasikalbėkite su jais vieną ar du kartus ir, jei po to nematote jokių pokyčių, paleiskite.

4. Galbūt jausitės atstumtas veikloje ir pokalbiuose, nes jūsų draugas visada nori dėmesio. Tokie žmonės niekada neleis jums lengvai atsikvėpti, norėtų jus valdyti ir norėtų, kad jūs perimtumėte jų gyvenimo būdą ir asmenybę, nevertindami to, ką galite pasiūlyti. Tai savanaudiškas požiūris ir daro jus durų kilimėliu ar auka. Nebūk auka ar durų kilimėliu, išeik iškelta galva.

Laikykitės šalčio ir eikite:

Galima daryti ramiai, bet įsitikinkite, kad tai daroma ramiai. Iš pradžių kalbėdami apie problemas, kurį laiką atkreipkite dėmesį, ar vadinamasis draugas tikrai keičia savo elgesį ir manieras, ar ne. Kartais tai yra gamta prieš puoselėjimą, pastarajam reikia konsultacijos. Jei tikrai tikite, kad konsultacijos gali padėti išsaugoti draugystę? Tačiau net ir po to, jei nematote jokių pokyčių, laikas judėti toliau.

1.    Siųsk el. Laišką arba SMS arba „WhatsApp“ draugui ir atsisveikink.

2.    Laiminkite tai, ką turėjote, ir nekantriai laukite, niekam nekelkite lovelės, nesiverkite ir nekalbėkite apie asmenį, net sau

3.    Pasinerkite į veiklą, kuri jus užimtų

4.    Bendraukite ir bendraukite su žmonėmis, kasdien rasite naujų draugų

5.    Mylėk save ir atleisk sau už tai, ką išgyvenai. Atminkite, kad viskas, ką išgyvename, yra pamoka, o ne bausmė.

Galiausiai, atsisveikindami, padėkokite žmogui už gerus darbus ir malonų laiką, praleistą kartu.