Saree çiçek tasarımlarının kökenine gelince, sare’lerin ilk olarak 15. yüzyılda giyildiği bulundu. Bu sari türü, Hindistan’ın farklı eyaletlerinde Jamdani sarees, Phulkari sarees, tercha işi sarees, Patola, vb. Gibi farklı isimlerle bilinir. boyalar, evlilikler için ise kumkum tarafından hazırlanırdı. Öte yandan, Bengal’de çiçek desenli sari, Babür zamanlarında çeşitli Muslin’den elle dokunmuştur..

Geleneksel olarak, Hint çiçek sarisine sadece sarinin pallusunda çiçek sanatı verildi, çünkü sarinin popüler olarak görülen tek kısmı buydu. Bununla birlikte, zamanla değişiklikle, bu tam sari içinde gerçekleştirildi ve bugün, saree tasarımcı bir dokunuş için çeşitli motifler, inciler, elmaslar vb..

Çiçekli Sarees’in Önemi:

Hiç çiçekli sarees resimlerinden geçtiniz mi? Her saree, içinde bazı farklı enerji seviyeleri ile size farklı bir görünüm verir. Hindu Dharma’ya göre, çiçek desenli sareler Hindu kültürünü beslemek ve korumak için önemlidir. Saree, tanrıyı, özgüveni, kshatravrutti’yi, alçakgönüllülüğü, anneliği ve kadınların gücünü ortaya çıkaran çok daha fazlasını sembolize eder. Saree, kadınlara çevreden gelen olumsuzlukları sıkıntıya sokan ve dışa dönüklüğü azaltan her durumda güçlü, manevi ve yenilenmeyi öğretir..

Çiçekli Sarees’in Özellikleri:

Doğa bize çeşitli armağanlar sunar ve çiçekler dünyadaki en önemli ve yaşamı destekleyen armağanlardan biridir. En yeni çiçekli sare’ler bile aşağıdaki gibi özelliklerle ortaya çıkar:,

 • Pethar Amavasya, Durgashtami, Mahalaya Amavasya gibi festivalleri gerçekleştirmek için en iyi tasarım mutluluk ve esenlik için dua ediyor
 • Saree, alçakgönüllülüğün dezenformasyonunu azaltır.
 • Çiçek işi sare’ler genellikle zihin istikrarını artırmaya ve Chitta’yı konsantre etmeye yardımcı olur..
 • Tüm bunların dışında çiçek desenli sariler çeşitli dini ve modernize edilmiş özelliklerle bağlantılıdır..

Çiçekli Sarees İçin En Çok Hangi Kumaş Kullanılır??

İster geleneksel ve sade sariler, ister en yeni çiçek tasarımlı sariler arıyor olun, çeşitli sari kumaşları arasından seçim yapabilirsiniz. Georgette, ipek, pamuk, polyester, şifon, ağ, pamuklu ipek, kadife veya başka herhangi bir malzeme olsun, sarilerdeki çiçek baskılar her zaman saree’ye gözleri tek bir bakışta yakalayabilen harika bir görünüm vermiştir. Manastırda sadece pallusa çiçek desenleri verilirken, şimdi tam sari, farklı çiçeklerin çeşitli tasarımları ile dekore edilmiştir..

Çiçekli Sarees İçin Hangi Vücut Şeklindeki Kadınlar Tercih Edilir??

Bir elma vücut şekli, şehvetli, armut, uzun ve ince veya hatta minyon vücut şekli ile gelseniz de, çiçek desenli sare’ler kullanıcıya her zaman mükemmel bir görünüm vermiştir. Yine sari malzemesi ile birlikte bluz seçimi de hayati bir rol oynamaktadır. Ağır vücutlu kadın, ince bir görünüm için şifon malzeme çiçek sari veya başka herhangi bir ince malzeme sari ile gitmelidir. Bu sayede istenilen görünümü elde etmek için farklı vücut ölçülerine farklı malzemeler uygun olacaktır..

Görüntülü Kadınlar için En Yeni ve Şık Çiçekli Sarees:

Görkemli bir görünüm için en yeni çiçek baskılı sare’lerle kendinizi güzelleştirin.

1. Çiçek Baskı Sari:

çiçekli sarees

Çiçek desenli saree’nize şık bir görünüm eklemek ister misiniz? Kirli beyaz renkte iki malzemeyi ve ince baskıları birleştiren farklı bir tasarım. Bu güzel sari, saten ve ağ kumaş kullanılarak yapılmış ve dantel bordür işi ve nakışla tasarlanmıştır. Saree’ye renkli çiçek baskıları olan bir pallu verilirken, patli’ye çiçek kabartmalı bir tasarıma sahip net kumaş verilir. Beyaz çiçekli saree ayrıca gelişmiş bir görünüm için altın bir kenarlık ve bağcıklara sahiptir..

 • Tasarım: Kırık Beyaz ve Pembe Çiçekli Dantel Bordürlü İş Saree
 • Kumaş: Saten ve Net
 • Giyilecek Durumlar: Parti Giyim, Düğünler

2. Tasarımcı Çiçek Sari:

Tasarımcı Çiçek Sari

Tasarımcı çiçek sarileri bu günlerde trend oluyor. Taşıdıkları farklı tasarımlarla popüler olan tasarımcı sare’ler, giymeyi düşündüğünüz duruma yeni bir dokunuş katıyor. Bu Kalamkari çiçek desenli sari, bej veya hardal renginde ipek malzemeden tasarlanmıştır. Sade hardal sariye ayrıca her iki uçta da çiçek baskılı kenarlık verilir. Yine pallu’ya Kalamkari tasarımında çiçek baskıları da verilir. Saree bluzu da palluya benzer şekilde tasarlanmıştır..

 • Tasarım: Çiçek Baskılı Mussard ve Bej Kalamkari Sari
 • Kumaş: İpek
 • Giyilecek Durumlar: Düğün Öncesi Etkinlikler, Küçük Partiler

3. Çiçekli Şifon Sari:

Çiçekli Şifon Sari

Çiçek şifon sarees, tavrınıza biraz zarafet katmak için harika kombinasyonlar, güzel baskılar ve canlı renkler vererek çok talep gördü. Bu güzel tasarım turuncu şifon kumaş üzerine yapılmıştır. Sari’nin tamamına pembe ve yeşil çiçek baskıları verilirken, tüm pallu düz bırakılır. Saree ayrıca üzerinde pembe biyeli altın bir bordür verilir. Kontrast için, bluza kontrast koyu turuncu pamuklu ipek kumaş verilir..

 • Tasarım: Turuncu Çiçek Baskılı Şifon Sari
 • Kumaş: şifon
 • Giyilecek Durumlar: Partiler ve Günlük Etkinlikler

4. Çiçek Georgette Sari:

Çiçekli Georgette Sarees

Kendinize sevimli bir görünüm kazandırmak için basit ama modaya uygun bir sari mi arıyorsunuz? Neden çiçekli georgette sarees koleksiyonundan en iyisini seçmiyorsunuz? Bu tasarım en beğenilen çiçek desenli sariler olarak kabul edilir. Bu sari, büyük ve küçük çiçekleri açık renkte basar. Ekstra boru, tasarımcı bordürleri vb. içermeyen bu basit sari, görünümünüze farklı bir zarafet katar..

 • Tasarım: Sarı Büyük çiçek Yazdır Sari
 • Kumaş: Georgette
 • Giyilecek Durumlar: kitty Partileri ve Küçük Buluşmalar

5. Çiçek Ağı Sari:

Çiçek Filesi Sari

Net sarees her fırsatta her kızın favorisi olmuştur. Ek bir dekorasyona sahip olmayan çiçekli file sari, şık ve çekici bir görünüm verir. Naylon ağ kumaştan yapılan bu siyah çiçekli sari, görünümünü geliştirmek için işlemelerle tasarlanmıştır. Yine saree, görünümüne katkıda bulunan puantiyeli bir kenarlık da verilir. Bordür dışında, kabartmalı işlemeli çiçeklerin arasına tasarımcı dokunuşu için elmas da verilmiştir..

 • Tasarım: Bordürlü Siyah Çiçek İşlemeli Sari
 • Kumaş:
 • Giyilecek Durumlar: Düğünler, Kokteyl Partileri

6. Sabyasachi Çiçek Sari:

Sabyasachi Çiçek Sari

Düğünde gerçekleştirmek için markalı bir görünüm mü arıyorsunuz? Neden bir Sabyasachi saree denemiyorsunuz? Sabyasachi, tasarımcı tasarımlarında sadeliği birleştiren basit ama modaya uygun sareler vermede popülerliğini korudu. Bu pembe çiçekli sari, ağ ve kadife malzemenin bir kombinasyonu ile oluşturulmuştur. Saree, kabartmalı küçük çiçeklerle net bir taban verilirken, pallu kadife malzemeden yapılır ve işlemeli çiçek desenleriyle ağır bir görünüm verilir..

 • Tasarım: Açık Pembe ve Şarap Rengi Çiçekli Yarım ve Yarım Saree
 • Kumaş: File ve Kadife
 • Giyilecek Durumlar: Düğünler, Ödül Törenleri, Defileler

7. Çiçek Kota Sari:

çiçekli kota sari

Kota sarees hayranı mısınız? Saree çiçek tasarımı dokunuşu verilirse ne olur? Evet, basit ama klasik ürün yelpazesinde Floral Kota Saris’in kendi yeri var. İnce ipek malzemeden yapılmış bu hazır saree, sarinin çiçek tasarımlarındaki güzelliğini artırmak için hazırlanmış zari, resham ve zari işlerinden oluşan bir sanat eseri verilmiştir. Saree ayrıca güzelliğini arttırmak için koyu gölgede Kota sanat tasarımıyla altın kalın bir kenarlık verilir..

 • Tasarım: Şeftali Rengi Çiçekli Zari İş Saree
 • Kumaş: Kota İpek
 • Giyilecek Durumlar: Fonksiyonlar, Festivaller, Partiler

8. Çiçek Pamuklu Sarees:

Çiçekli Pamuklu Sarees

Pamuklu sare’ler ve çiçek baskılar, fırsat ne olursa olsun gerçekleştirmek için harika bir tasarım sunar. Pamuklu sare’ler, kadınlara terlemek yerine işlevlerin tadını çıkarabilecekleri bir alan sağlamak için Yaz aylarında iyi taşınır. İnce çiçek desenli bu sarı sari, saf pamuklu malzemeden yapılmıştır. Saree açık renkli çiçek baskıları verilir. Ve güzelliğini eklemek için saree’ye uygun kalınlıkta altın bir kenarlık da verilir..

 • Tasarım: Sarı Çiçek Desenli Sarı, Altın Bordürlü
 • Kumaş: Pamuk
 • Giyilecek Durumlar: Düğün Öncesi Etkinlikler, Partiler, Dini Etkinlikler

9. Çiçekli Yarım Sari:

Çiçekli Yarım Sarees

Ayna çalışması, çiçek desenleri ve kalın bir bordür. Tüm bunları birleştirin ve otantik bir görünüme sahip en iyi çiçekli yarı sarelerden birini alacağınızdan emin olabilirsiniz. Bu muhteşem mavi çiçekli saree, sade, basit bir pallu ve turuncu çiçek desenli alt patli ile ikili bir görünüm verilir. Georgette malzemeden yapılmış saree ayrıca altın bir uç kenarlığı ile birlikte bir ayna işi kenarlığı verilir. Sareeyi altın bir bluzla birleştirmek de görünümünü güzelleştirir.

 • Tasarım: Ayna Çalışma Bordürlü Mavi Çiçekli Sari
 • Kumaş: Georgette
 • Giyilecek Durumlar: Partiler ve Günlük Etkinlikler

10. Çiçek Baskı İpek Sari:

Çiçek Baskılı İpek Sarees

Güzel tasarlanmış bir sari ile sofistike bir görünüme sahip olmak ister misiniz? Çiçek desenli ipek sare’ler, her zaman önemli durumlar için gerçekleştirilecek benzersiz bir stil sağlamıştır. Bu yeşil çiçekli sari, çeşitli renklerde çiçek desenleri verilen ipek malzemeden yapılmıştır. Yine saree, sarinin görünümünü arttırmak için farklı bir düz kenarlıklı kaba bir altın kenarlık verilir. Saree sınırına sonunda koyu yeşil borular verilir.

 • Tasarım: Yeşil ve Bej Çiçekli İş Saree
 • Kumaş: İpek
 • Giyilecek Durumlar: Festivaller, Düğünler

11. Çiçekli Krep Sarees:

Çiçekli Krep Sarees

Parlak renkler ve en yeni tasarımlarla trend olmak ister misiniz? Temel ve modaya uygun bir görünüm için farklı tonlarda ve ince baskılarda çiçekli krep sarileri deneyin. Bu kaygan tasarım sari, sahte krep malzemesi kullanılarak yapılmıştır. Saree, farklı mavi tonlarını içeren parlak bir kraliyet mavisi rengine sahiptir. Saree ayrıca içinde farklı açık renklere sahip çiçek baskıları içerir. Saree’nin tamamına benzer bir tasarım verilmiştir..

 • Tasarım: Mavi Çiçek Baskılı Krep Sari
 • Kumaş: Krep
 • Giyilecek Durumlar: Düzenli giyim, Küçük Buluşmalar

12. Saten Çiçek Sari:

Saten Çiçekli Sari

Güzel, hoş, şık. Saten çiçekli bir sari giyerken dinleyeceğiniz şey budur. Bu, herhangi bir figür veya vücut şekli olan kadınlar için mükemmel bir saridir. Saten malzemeden yapılmış bu saree, bordür tarafında gül pembesi ve morumsu renklere sahiptir. Fenomenin sarisine bahçe benzeri bir görünüm veren kuşlarla birlikte çiçek baskıları verilir. Çeşitli renklerde baskılarla saree de benzer bir bluz verilir.

 • Tasarım: Gül Pembesi ve Mor Çiçek Baskılı Sari
 • Kumaş: Saten
 • Giyilecek Durumlar: Partiler, Etkinlikler, Fonksiyonlar

13. Çiçek Nakış Saree:

Çiçek Nakış Sari

Düğünler için modaya uygun, etnik ama sade bir şeyler giymek ister misiniz? Üçlü renklerle birlikte geleneksel çalışma ile ağır bir sari deneyin. Bu geleneksel çiçek işlemeli sari, sarı, şişe yeşili ve pembe gibi parlak renklerde krep ipek ve georgette malzemeden yapılmıştır. Saree ayrıca dantel bordür işi, reshamda nakış ve taş zari işi ile geleneksel bir dokunuş verilir. Saree ayrıca görünümünü geliştiren bir çiçek kenarlığı verilir..

 • Tasarım: Sarı ve Yeşil Çiçek İşlemeli Sari

 • Kumaş: Georgette

 • Giyilecek Durumlar: Düğün Fonksiyonları, Festivaller

14. Gül Çiçeği Sari:

Gül Çiçek Sari

Gül en sevdiğin çiçek mi? Neden en sevdiğin saree’de aynı şeyi taşımıyorsun? Evet, çeşitli renklerde gül çiçek sari bu günlerde oldukça talep görüyor. İşte çok talep edilen böyle bir tasarım. Bu siyah çiçekli sari, naylon ağ kumaştan yapılmıştır. Saree, kırmızı güller ve altın bir bordür ve nakış ile siyah renk verilir. Saree pallu, nakış şeklinde güzel kırmızı güllerle tasarlanırken, sari önü ve altın yatay çizgiler verilmiştir..

 • Tasarım: Kırmızı Gül İşlemeli Siyah Saree
 • Kumaş:
 • Giyilecek Durumlar: Düğünler, Parti Giyim

15. Çiçek Lehenga Saree:

Çiçek Lehenga Sari

Düğününüzde farklı görünmek ister misiniz? Size farklı ve büyüleyici bir görünüm verecek bir tasarımcı çiçek lehenga sari deneyin. Bu yürek burkan pembe çiçekli saree lehenga ipek, georgette ve ağ malzemeden yapılmıştır. Pembe renkli dupattaya, lehengaya benzer bir çiçekli bordür, gri kalın bir bordür verilirken, gri renkli lehenga, göz kamaştırıcı görünmesi için çiçek işlemeli, altın dantelli, inci bordürlü, vb. ile kirli beyaz bir kısımla tasarlanmıştır..

 • Tasarım: Gri ve Pembe Çiçek Baskı Lehenga Saree
 • Kumaş: İpek, Georgette, Ağ
 • Giyilecek Durumlar: Düğünler, Dini Fonksiyonlar, Sangeet

Çiçekli Sarees Nasıl Stillendirilir?

 • Hint çiçek sari bir dizi stilde giyilebilir. Kanjivaram stilinde, Bengalce stilinde, Gujarati pallu stilinde ve çok daha fazlasında giyilebilir..
 • Çiçek tasarımlarındaki geleneksel sareler temel olarak pallu baskılarla geldi ve bu nedenle, pallu’nun görünür olduğu açık pallu, Gujarati tarzı vb..
 • Bununla birlikte, günümüzde tasarımcı sari çiçek tasarımlarını, tasarımcı bluzların ortaya çıkmasına izin veren şık bir görünüm elde etmek için çeşitli dökümlü şekillerde gerçekleştirebilir..

Çiçekli sarees veya lehengas, her zaman trendde kalan tasarımlardır. Değişen stiller, tasarımlar ve işle sare’ler her zaman kalpleri ele geçirdi. İster normal bir giyim ister önemli işlevler için ağır bir şey arıyor olun, en yeni çiçek desenli sare’ler size aralarından seçim yapabileceğiniz çok çeşitli tasarımlar sunar. Genellikle açık renklerle bir araya getirilen çiçek desenleri, benzersiz bir görünüm veren parlak renkler üzerinde de gerçekleştiriliyor. Peki, her mevsimde, her durumda giymek için ferahlatıcı ve her zaman yeşil kalan bir şey eklemek ister misiniz? Yukarıdaki tasarımlardan herhangi birini deneyin ve kendinizi güzelleştirin.