Bayanlar için her şey trend ve güncel trend ve tarza göre giyilen kıyafetlerle ilgilidir. Modaya uygun sari koleksiyonunun bu listesine, tablodaki ilk dantel sari tasarımları olacaktır. Dantel sari, çekici tasarımı ve karmaşık iplik tasarımı nedeniyle genç kızlar ve orta yaş bayanlar tarafından tercih edilmektedir..

Dantelin tarihi, İtalyanlar, Flamanlar tarafından bulunan ve daha sonra dantel tasarımının Avrupa ülkelerine yayıldığı on altıncı yüzyıla kadar uzanıyor. Keten, Altın, Gümüş malzemenin yaygınlaştığı ve daha sonra iplik pamuğun yaygınlaştığı o çağlarda yaygın olarak kullanılan dantel malzemesi, dantel tasarımları genel olarak Pamuktan yapılmıştır..

19. Yüzyıl civarındaki Sanayi ve Fransız Devrimi sırasında, moda ve tasarım endüstrisindeki değişiklikler, kumaş üretimi ve tasarımı açısından iyi değişiklikler gördü. Bu değişiklikler nedeniyle, dantel malzeme tasarımına yapılan yatırım, pamuklu dantel malzemeyi dokumada daha uygun ve kolay hale geldi. Moda endüstrisi yeni ve en yeni dantel kumaş sari ile birlikte büyüdüğünden, sari ile dantelin varlığı 19. yüzyılda tanıtıldı..

Dantel Sarees Önemi:

Dantel sari, pamuklu kumaştan yapılmıştır, rahatlık ve kullanım kolaylığı, dantel sarinin ana önemini arttırır. Dantel tasarımı oluşturmanın farklı bir türü vardır, en sık kullanılan tasarımlar İğne Oyası ve Bobin Oyası türleri olup bunu diğer türler tığ, Düğümlü, Kesim işi, Örme dantel takip etmektedir..

  • Saree’yi bağlamadan ve taşımadan önce bayanlar için sari kullanımı önemli bir bilgi birikimidir. Saree tasarımına ve rengine bağlı olarak Bluz eşleştirilebilir.
  • Cildi rahatlatan tasarım ve malzeme nedeniyle, bu sari türü bir parti için veya bir düğün partisi sırasında en uygunudur..
  • Dantel çeşitlerine ek olarak dantelin rengi de sari tasarımına güzellik katmaktadır..

Dantel Sari Özellikleri:

Nüanslı tasarımı nedeniyle, dantel tasarımlarını oluşturma süresi gerçekten kayda değerdir ve bu da sari’yi sari’ye bağlı minimal bobby pimleri ile sari düzenli bir şekilde giyerek sari’nin daha uzun süre korunmasında en büyük önemine yol açar..

Transparan bir tasarım olan Sheer dantel, kısmen astarlı tamamen desenli dantel ve dantel görünümünde esnek bir his veren Stretchy dantel kumaştan oluşan çeşitli dantel tasarımları vardır. Çeşitli ücreti ve görünümü nedeniyle diğer sare’lerden daha önemli olmasını sağlar..

Kadınlarda En Çok Tercih Edilen Yaş Grubu:

“Yaş Sınır Değildir” denildiği gibi, ancak bu durumda dantel sari giymek bayanlar için yaşa bağlı tasarım stili ve anlayışı hakkında düşündüklerinde sınırları belirleyebilir. Hangi yaş grubuna gelince, 40’lı yaşların ortalarına kadar kesinlikle genç kızlar arasında. Yıllar geçtikçe, orta yaştaki bayanlar sağlık ve beslenme konusunda daha bilinçli, güzel ve karmaşık dantel sari ile genç ve modern görünüyorlar. Ve genç kızların modern, iyi tasarlanmış dantel sarelere kesinlikle aşık olduğu çok iyi bilinmektedir..

Hangi Vücut Şeklindeki Kadınlar Tercih Edilir??

Bu kesinlikle kızlar ve bayanlar tarafından cevaplanması zor bir soru. Bu sari, diğer sari kumaşlardan oldukça hassas ve daha az dövülebilir olduğundan, tercih edilen vücut şekli söz konusu olduğunda kesinlikle bir sınırlama vardır. En uygun vücut şekli kesinlikle ince ila orta rakam olabilir. Esneklik eksikliği nedeniyle, aşırı yağ yapılı vücudun sariyi giymesi ve bakımı zor olur ve çok zayıf vücut şekli için dantel kumaş, zayıf ila orta boy vücut şekline göre daha az fark edilir..

Görüntülü Dantel Sarilerin Son Modelleri:

İşte ünlü bir görünüm için en iyi 10 dantel sari tasarımı.

1. Chantilly Dantel Sari:

Chantilly Dantel Sari

Kuzey Fransa’da bulunan kasabanın adı Chantilly’dir, dolayısıyla bu dantel sari, Fransız Chantilly dantel sari olarak adlandırılır. Bu tür dantel sari, bu renkli iplikli dantel sari dokumada kullanılan dantelin yüksek kalitesi nedeniyle giymek için zariftir. Dantel malzemesi Fransa’da üretilmiştir; dolayısıyla kalite, rengin parlaklığı ve aynı zamanda sari dayanıklılığı ile kendini gösterir..

Kullanılan Kumaş: Bu saree eskizinde kullanılan kumaş genellikle ekstra görünüm eklemek için diğer sentetik malzemelerle birleştirilebilen pamuklu malzemedir..

Giyme Sebebi: Bu tür vücut şekillendirme sari, parti giyimi olarak ve ayrıca herhangi bir modernize edilmiş geleneksel versiyon temalı parti için en uygun olanıdır..

2. Dantel Net Sari:

Dantel Net Sari

Net dantel sari, dikkatli iplik çalışması ve ağ formunu veren iplikler arasında kesişmeler oluşturarak elde edilen bir tür şeffaf tekstildir. Bu file malzemeye zengin bir görünüm kazandırmak için dantel yapılır. İpliğin rengi ağ malzemesine benzer veya ağ malzemesine zıt olabilir..

Kullanılan Kumaş: Kullanılan ağ malzemesi, sari boyunca dantel işi oluşturmak için pamuk ipliği ile bağlanmış sentetik malzemedir..

Giyme Sebebi: Bu tür cilt rahatlatan sari, Kolej kültürü, ofis partisi veya herhangi bir aile partisi için mutlak bir kıyafettir..

3. Gelin Dantel Sari:

Gelin Dantel Sari

Gelin dantel sari, Hıristiyan düğün gününde gelin tarafından giyilen tipik bir saridir. Bu vesileyle kullanılan tipik renk, saf beyazdan açık pembeye ve hatta kirli beyazdır. Gelin takılarını ve saç modelini öne çıkarmak için kullanılan renk genellikle hafiftir. Gelin dantel sari, düz bir gövde ile pallu tarafında olduğu gibi köşeler boyunca da uzanan bu eşsiz dantele sahiptir. Sarinin gövdesi, herhangi bir sentetik sari malzemesinden olabilir..

Kullanılan Kumaş: Kullanılan kumaş, dantel üzerine gömülü taş işlemeli Pamuk danteldir. Kullanılan sari malzemesi herhangi bir hafif sentetik malzemeden olabilir..

Giyme Sebebi: Adından da anlaşılacağı gibi, bu tipik bir gelin kıyafeti saridir. Günümüzde nedime ayrıca kontrast renkli dantel sari giyiyor.

4. Bej Dantel Sari:

Bej Dantel Sari

Bej rengi dantel sari, her cilt tonuna çok yakışacak evrensel renk sari olarak değerlendirilebilir. Baskın olabilecek faktör bordür ve bluz rengi olabilir. Kişinin beğenisine göre bordür rengi ve bluz seçilebilir..

Kullanılan Kumaş: Bu bej dantel sari, patchwork bordür tasarımı ile birlikte işlenmiş pamuk ipliğinden yapılmıştır..

Giymek için fırsat: Bu tür sade ve zarif görünümlü sari, resmi ofis giyiminden gündelik kahve buluşması kıyafetine kadar giyilebilir..

5. Fantezi Dantel Sari:

Süslü Dantel Sari

Bu süslü dantel sari, köşeler boyunca yapılan süslü dantel işi ile çift renkli sari tasarımı nedeniyle tüm kolej kızlarının orta yaşlılara kadar tüm zamanların favorisidir. kıyafet dikkat çekici görünüyor.

Kullanılan Kumaş: Bu çift renkli saree’de kullanılan malzeme, köşeler boyunca altın parlak dantellerle tamamlanan hafif şifondur..

Giyme Sebebi: Bu tür sari kesinlikle bir parti kıyafeti kıyafeti için yarı resmi olacak..

6. Avize Dantel Sari:

Avize Dantel Sari

Avize dantel sari, sari tasarımı nedeniyle ince uzun kızlar için en iyi olan narin ve hafif bir kıyafettir. Bu saree, taş işçiliği ile birlikte 3D Dizi çalışmasına sahiptir. Sarinin köşeleri, bu siyah dantel saree güzellik katan taraklı şekilli tasarıma sahiptir..

Kullanılan Kumaş: Bu saf siyah dantel sari, taş işçiliği ile birlikte sentetik malzemeden yapılmıştır. Taş işçiliği, sentetik taşlar veya gerçek kristal taşlar olabilir..

Giyme Sebebi: Bu, Hint-Batı modern temalı tipik bir genç parti kıyafetidir..

7. Georgette Dantel Sari:

Georgette Dantel Sari

Georgette, her yaştan bayan tarafından giyilen favori sari malzemelerinden biridir. Tasarımcılar bu georgette dantel sari malzemesini dantel işi ile birleştirdiğinde kesinlikle göz alıcı bir çalışma oluyor. Dantel işi, çekici bir görünüm veren pile boyunca güzelce düşen sarinin köşeleri boyunca görülür..

Kullanılan Kumaş: Bu, dantel işi ile birlikte Georgette malzemesinin bir kombinasyonu ile kullanılan açık turuncu renkli bir saridir. Dantel işi, çiçek işi ile birlikte karmaşık bir tasarımdır..

Giyme Sebebi: Bu Georgette dantel sari, herhangi bir gündelik işlev ve resmi bir ofis kıyafeti için orta yaştaki kadınlara kadar genç bayanlar tarafından giyilebilir..

8. Çiçekli Dantel Sari:

Çiçekli Dantel Sari

Çiçekli dantel sari, kolejden genç yaşta orta yaşlı kadınlara kadar dikkat çeken göz alıcı bir sari tasarımıdır. O zamandan beri, bu günlerde 30 ila 45 yaş arasındaki tüm bayanlar figürlerini koruyorlar, bu da bu vücudu şekillendiren çiçek desenli saree’yi harika bir kıyafet haline getiriyor. Çiçek baskısı, farklı bir tasarım veren tek renkliden çok renkliye kadar olabilir..

Kullanılan Kumaş: Bu Kırmızı çiçekli dantel sari için kullanılan kumaş, dantel işi ile elde edilen net malzeme ve flora baskısının bir kombinasyonudur..

Giyme Sebebi: Bu saree kesinlikle kıyafete gitmek için bir parti ve aile kıyafeti bir araya getiriyor.

9. Kadife Dantel Sari:

Kadife Dantel Sari

Kadife dantel sari, Saree endüstrisi söz konusu olduğunda trend belirleyen sari türüdür. Dantel sari kendi içinde harika bir sari türüdür. Daha ilginç hale getirmek için, tasarımcılar dantelleri kadife malzemeyle birleştirdi. görüntüleyebilir misin? Evet, tüm bayanların sahip olmak istediği muhteşem bir kombin. Sarinin gövdesi file ve dantel kombinasyonundan yapılmıştır ve sarinin köşeleri patchwork ile vurgulanan kadife malzeme ile tamamen astarlanmıştır..

Kullanılan Kumaş: Siyah renkli kadife sari kombinasyonuna sahip bu Gri, ağırlıklı olarak dantelden ve pile boyunca görülen ağ malzemeden, sarinin yanlarına siyah kadife malzeme eklenerek yapılmıştır..

Giyme Sebebi: Parti, müzikal etkinlikler bu muhteşem sari giymek için mükemmel bir fırsattır..

10. Ünlü Dantel Sari:

Ünlü Dantel Sari

Aktrisin bir filmde veya herhangi bir parti etkinliğinde kullandığı kıyafet tasarımından ilham aldınız mı? İşte o zaman genç bayanlar ve orta yaşlı kadınların deneyebileceği mükemmel bir kıyafet. Bu, değerli taş veya Kundan taşı ile birlikte tam dantelden yapılmış ünlü dantel sari. Bu saree’nin öne çıkan özelliği, kadın figürünü ve rengini daha uygun bir şekilde tamamlayan dantel sari akışının olmasıdır..

Kullanılan Kumaş: Orijinal pamuk materyalden dantel oluştururken ve zengin bir görünüm vermek için kullanılan malzeme, tasarımcılar altın veya gümüş iplik kombinasyonunu kullanıyor..

Giyme Sebebi: Bu, sari iltifat eden bir figür olduğundan, bu tür sari, ünlü bir etkinlik için en uygun olanıdır. Mağaza açılışına davetli misiniz? O zaman bu ünlü dantel sari deneyin.

Bu Dantel Saree Hangi Bluz Uygun?

Bayanlar için kesinlikle sadece en iyi sariyi seçmek değil, aynı zamanda buna uygun bluzu seçmektir. Bayanların işini kolaylaştırmak için günümüzde hazır bluzlar mevcuttur. Şifon dantel sari için bayanlar kadife kolsuz bir bluzu birleştirebilir. Sarı dantel sari için de yeşil dantel sari siyah kadife veya Banarasi brokar malzeme bluz harika bir kombinasyon. Net dantel sari için saten, Ham ipek, Poly ipek tasarımcı bluz iyi bir kombinasyon. Ünlü dantel sari, askısız veya yaka boyunlu bluz olarak tasarlanabilen ekli bluz ile birlikte gelir..

Dantel Sarees Nasıl Stillendirilir?

Dantel sarilerin çoğu şeffaf olduğundan, dantelleri sergilemek ve sariyi tamamlamak için en iyi kombinasyon, dantel sari ile uyumlu kadife uzun etek kullanmak olabilir. Daha sonra sari, pallu’nun pileli bırakıldığı geleneksel sari modelinde bağlanabilir. Dantel sare’ler, tam pamuklu iplik işi nedeniyle oldukça ağırdır, bu, bayanların bu tür sari’yi yalnızca akşam partisi veya yarı resmi bir ofis partisi gibi kısa bir fırsat için veya hatta bir parti etkinliği ev sahibi olarak seçmesini sağlar..

Avrupa etkisi ile Hint’e giriş yapan güzel dantel sari, şimdiye kadar dantel sari, Hint dantelli sari adını alarak varlığını korumuştur. Dantelin bu güçlü varlığı, çeşitli şaşırtıcı tasarımlarla sari çalıştı. Dantel sariyi bağlamak, hassas nüanslı çalışma nedeniyle yalnızca zaman alan bir işlemdir, ancak daha sonra saree giyildikten sonra kullanımı kolaydır. Sarinin rengini ve parlaklığını korumak için, en iyi şekilde elde yıkama yapılması ve sari, suyun tamamen boşalmasını sağlayacak şekilde dikey bir şekilde asılması önerilir..

Şimdi, dantel ve dantel sari ile ilişkili bluz tasarımı ve dantel sari görselleri hakkında kısa bir bilgi edindikten sonra, okuyucular biraz alışveriş zamanı. Size en yakın mağazaya göz atın ve bir dantel sari deneyin ve bir dantel sari deneme deneyiminizi paylaşın.