Hindistan kendi içinde çok yönlü insanlara ev sahipliği yapıyor. Hindistan, daha birçok kültürü ve mirası içinde barındırır ve bunların tümü, geleneksel kökleriyle güvenli bir şekilde bağlantılıdır. Genellikle mutfaklarından yaşam tarzlarına kadar, Hindistan’ın her yeri arazi ve iklime göre değişir, ancak her kısmı kendisini saf Hindistan olarak tanır. Kültürler ve normlar gibi, farklı miraslar için giyimleri ve kıyafetleri bile farklıdır ve en iyi yanı, doğru görünümü elde etmek için hepimiz biraz farklı lezzetleri karıştırıp eşleştirmeyi severiz..

Managalagiri, Andhra Pradesh’teki Guntur bölgesinde küçük bir kasabadır. Pamuğu ve pamuğu ve zari bordürünü kullanarak ürettiği sari ve elbiseleri ile çok ünlüdür. Bu kumaş, çözgü ve atkı geçme yöntemi kullanılarak iplik dokunarak üretilir. Daha sonra kumaş boyanır. Bu yöntem 500 yıldır var. Managalagiri sariler, el dokuması pamuk ve altın zari bordür nedeniyle benzersizdir..

Dokuma işleminde saf pamuk ipliği, gümüş veya altın iplikler, sentetik ve doğal boyalar kullanılır. Kullanılan pamuk da saflaştırma işleminden geçer. Managalagiri pamuğu çoğunlukla çözgü ve atkı dokuma yöntemini ve bazen de çukur tezgahları kullanarak jakarlı dokumayı kullanır. Bu, managalagiri pamuğu özel ve benzersiz kılar.

1. Zümrüt Altın:

Mangalagiri zümrüt altın pamuklu sarees

Bu mangalagiri için gövde rengi, sağlam ve cesur rengiyle zümrüttür ve bu zümrütle iyi uyum sağlayan şey bizi hayrete düşürdü. Siyah ve altının en güvenli seçenek olduğunu düşündük ama burada zümrüt ile karıştırılan saten altın bize gözlerimizi ayıramayacağımız bir zenginlik verdi. Bunu siyah veya zümrüt rengi bir bluzla güzelce eşleştirin, ancak altın rengi bir bluzdan kaçınmayı deneyin..

2. Olması Gerekenler:

Siyah, temel renk için en uygun tonlardan biridir, çünkü siyah renk hemen hemen her şeye ve her şeye çok yakışır. Siyahla heyecan verici bir çifte çarpan bir sonraki renk, bu saree’de de bulunan basit kırmızıdır. Hint sarisinin bir sonraki favori kısmı, kırmızı ve siyah arasında bulunan altındır..

3. Yeşilli Kadın:

Yeşil Mangalagiri pamuklu sarees kadın

Trendler, değişen stiller ve kalıplar hakkında çok şey söylüyor ve işte bunun canlı bir örneği. Yeni nesil trendler, başarılı trend belirleyici görünümler yaratmak için sıra dışı renk seçenekleri ve daha yeni desen stilleri içeriyor. Buradaki nane yaprağı yeşili, basit bir siyah sınır çizgisiyle eşlenirken, alttaki altın ve siyah çarpıcı bir kontrast oluşturur..

4. Düz Jane:

Mangalagiri pamuklu sarees Sade Jane

Bazı kadınların sari giymeyi günlük bir giysi olarak tercih ettiğini anlıyoruz ve onlar için burada sadece günlük bir görünüm için bir açıklama parçası değil, aynı zamanda günlük yaşam tarzına uygun bir moda rengi olan kullanabileceğiniz basit bir mangalagiri pamuklu sari var. Buradaki renk, altın sınır çizgili mat kırmızı öküz kanıdır..

5. Çiçeksi:

Mangalagiri pamuklu sarees Floraliscious

Çiçekler, Hint geleneksel giysi tasarımlarının çoğunun tercih ettiği günlük stilin yakın bir parçasıdır. Çiçekli çiçekler, her bir çiçek deseninin birbirinden farklı olduğu türdendir. Burada siyah bir kaide üzerine altın iplikle işlenmiş geniş bir çiçek sanat eseri. Sınır çizgilerinde ve palluda ara sıra georgette ve kırmızı kullanımı, görünüme katkıda bulunur..

6. İktidar Çizgileri:

Mangalagiri pamuklu sarees Kararlı çizgiler

Çizgiler için deli iseniz ve sari üzerinde canlı ama olgun bir demet spor yapmak istiyorsanız, işte size mükemmel bir giysi. Saree, büyük bir kısmı griye ayrılmış farklı siyah kırmızı ve beyaz şeritler halinde gelir. Sarinin dış sınır çizgisi, sarinin sonuna doğru kestane rengi çizgili geniş bir siyahtır..

7. Ölümcül Kombolar:

ölümcül kombinasyonlar

Bu sari, çizgili görünüme biraz benziyor ama burada bu daha koyu tonlarda. Saree’nin görünümü, uyumlu renklerin güzel bir kombinasyonu ile siyah ve ince ağa dayanmaktadır. Sari, altın ve kırmızı renktedir ve biraz da zümrüt yeşilidir, bu da görünüşe hemen hemen iyi uyum sağlar..

8. Donanma Şıklığı:

Lacivert Şık

Bu görünüm için, buradaki sari, parlak bir altın şerit ile lacivert renktedir ve sari için pallu’nun sonuna doğru, ortalama mavi, kırmızı ve parıldayan sarı şeritler vardır. Saree için tüm görünüm, bir akşam gala etkinliği için harika.

9. Kırmızı Uyarı:

Kırmızı mangalagiri pamuklu sari, bir yaz günü gezisinin yanı sıra, ortalama bir kırmızıdaki sarinin, mat turuncu bir sınır çizgisi ve her yerinde hafifçe boyanmış oldukça güzel bir tasarım deseni ile birlikte kullanıldığı günlük kullanım için uygundur..

10. Pamuk Baskılı Sari:

İşte sizi bayıltacak birkaç mangalagiri sarees tasarımı.

Bu sari, sevimli çok renkli sari ve çok renkli palluda sınıf ve işçiliğin klasik bir örneğidir. Canlı renkler ve güzel motiflerle hazırlanmış bu ayırt edici tasarım. Mangalagiri pamuğu sari resimlerini çekici yapan şey, güzel patchwork bordürleridir. En yeni tasarıma sahip eski el dokuma tezgahıyla spor yapın ve harika bir etkinlik için mükemmel bir şekilde giyinin.

11. Pattu Pamuk Sari:

Mangalagiri pattu pamuklu sare’ler, zengin ve zarif bordürleriyle bilinir. Yoğun bordürler, dökümlü olduğunda şık bir görünüm verir. Altın bordürler ve zengin motifler, özel günler için size mükemmel ve gösterişli bir görünüm kazandırır. Pamuk ve ipek doğal ürünlerdir ve bu güzel sanat eserini yaratmak için birlikte el işçiliği ile işlenmiştir. Bu sare’ler ayrıca gerçekten hafif ve basittir ve bu muhteşem güzellikle büyülemeye hazır olun.

Managalagiri pamuğu geleneksel tekniklerden yapılır ve dokumanın sonucu kesinlikle büyüleyici ve güzeldir ve zanaatkarların sanatını ortaya çıkarır. Kumaşı çok ince ve en kaliteli iplikten yapılmıştır. Renkler canlıdır ve çoğunlukla düz bir gövde ve zıt bir altın zari bordür ile yapılmıştır. Bu sare’ler çok eşsiz olduğu için, zarafet ve benzersizlik için bizi dünya haritasına koydular. Makalemiz, pamuk ve ipekten dokunmuş en iyi mangalagiri sare’lerinden bazılarını listeler. hangi görünüşe göre spor yapacaksın?

Görüntüler Kaynağı: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11.